Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kiedy i jak ladujecie swoje akumulatory? Eneloop + BC-900

    Czekacie, az ich wydajnosc spadnie i wtedy ladujecie? Czy po kilkukrotnym uzyciu, "na wszelki wypadek", tez to robicie?
    A jesli tak, to jak?
    W trybie refresh? Jakim pradem?
    Ktory tryb jest najlepszy do ladowania aku, tak aby zachowaly jak najdluzej swoja zywotnosc i wydajnosc?

  2. #2

    Domyślnie

    Najczęściej ładuję kiedy się... rozładują

    Refresh niepotrzebne na początku cyklu życia danego akku - używa się go, kiedy wyraźnie spada sprawność akumulatora.
    Używam po prostu charge. A jeśli mam akku do połowy naładowane, a wiem, że następnego dnia/za dwa dni potrzebuję akku w full wypas kondycji to ładuję przez discharge (czyli tryb, który po rozładowaniu - ładuje).

    Najzdrowszy prąd dla akku typu NiMh to c/10 czyli pojemność przez 10. Np. Jeżeli akku ma pojemność około 2500 mAh to prąd 250 mA będzie git.
    Osobiście używam tez większych prądów ale to od wielkiego dzwonu - jeżeli naprawde potrzebuję.

  3. #3

    Domyślnie

    polecam http://www.fuw.edu.pl/~jt/akumulatorki.html
    co paawda ty masz eneloopy czyli musisz wziasc odpowiednia poprawke na artykuł z linka powyzej.
    F65, N24-70/2,8, 50/1,8, SamYang 85/1,4, S150-500, SB600, D700, MB-D10
    D50&DELTA , N18-70 - żony

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fragles Zobacz posta
    Refresh niepotrzebne na początku cyklu życia danego akku - używa się go, kiedy wyraźnie spada sprawność akumulatora.
    No to zrobilem bzdurny blad - bo ustawilem tryb refresh z najnizszymi pradami, wlasnie mija 36h, a proces ciagle nie zakonczony...

  5. #5

    Domyślnie

    No to wyłącz,a potem ustaw na rozładowanie z ładowaniem i będzie gut
    Ładuj na początku prądem 250mA to zajmuje jakieś 4-5h od czasu do czasu daj na ładowanie z rozładowaniem a posłużą ci długo.Ja mam eneloopy i BC700 i nic lepszego jak do teju pory nie znalazłem.
    Ostatnio edytowane przez Valdek_Tychy ; 13-12-2008 o 21:34
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JED Zobacz posta
    No to zrobilem bzdurny blad - bo ustawilem tryb refresh z najnizszymi pradami, wlasnie mija 36h, a proces ciagle nie zakonczony...

    najważniejsze jest to, że im tym z pewnością nie zaszkodzisz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •