Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Pablo1_2004
    Gość

    Smile d40 czy olimpus 410

    Witam
    Nie pytam tym razem, który kupić. Tak się stało, że jestem akurat posiadaczem obu. D40 jest całkiem nowy, w pudełku. Nigdy nie robiłem żadnym Nikonem zdjęć. Wygrałem go w konkursie fotograficznym i nie był to World Press Foto tylko o puchar prezesa jakiejś tam firmy. Zwracam się do osób, które akurat miały do czynienia z olimpusem i nikonem. Jeśli ktoś potrafi przekonać mnie do nikona, będę wdzięczny. jednego zwyczajnie muszę się pozbyć.
    pozdarwaim serdecznie

  2. #2
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Osobiście nie miałem żadnych z powyższych, ale jeśli byłbym na Twoim miejscu to zostawiłbym Nikona i nie dlatego że to jest forum tej firmy tylko według mnie jest lepszy mimo wszystko...

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma jak rzeczowa i konkretna argumentacja
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  4. #4

    Domyślnie

    Zastanow sie czy wogole lustrzanka jest Ci potrzebna
    Jesli stwierdzisz ze tak zastanow sie co bedziesz fotografowal.
    Jak juz przejdziesz2 powyzsze kroki poczyta o obu systemach, o ich wadach i zaletach,
    policz co jeszcze (i za ile) bedziesz musial/chcial dokupic i podejmij decyzje.
    To jest forum Nikona wiec musisz sie spodziewac ze wiekszosc ludzi zaproponuje Ci zostawienie Nikosia
    pewno na forum OlYmpusa tez zadales to pytanie i tam zapewne beda polecac Olka
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  5. #5
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    Nie ma jak rzeczowa i konkretna argumentacja
    Za to Twoim celem było co? Spam?

    Aparaty różnią się niewiele i napisałem co ja bym zrobił na miejscu autora i tyle... co w tym złego? Bynajmniej mój post był na temat w przeciwieństwie do Twojego... a takie zachowanie sprzyja tylko spamowaniu i zaśmiecaniu właściwego tematu... Jeśli masz coś do napisania to napisz i użyj swoich argumentów, a nie nabijasz sobie posty głupimi docinkami

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym zostawil D40. Chociazby z tego wzgledy, ze E410 ma BARDZO niewygodny uchwyt. Chyba ze sie jest kransoludkiem
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  7. #7
    Pablo1_2004
    Gość

    Domyślnie

    Dodam, że znane mi są zasady posługiwania się lustrzanką. Robię nimi zdjęcia od przeszło 30 lat. Zaczynałem od smieny, Zenita, Praktici. Bawiłem się w domowego fotolaba - łązienka na czerwono, wywoływacz w butelce po winie, utrwalacz w misce do prania. Kto z Was przez to przeszedł, wie jak wiele wspomnień pozostało.
    W cyfrówkach nie jestem zwyczajnie mówiąc najmocniejszy. Znane mi są róznice systemów, w Olku mam dwa szkła kitowe - 14-42 i 40-150, podgląd na żywo(przydaje się w makro), silnik w obudowie (co bardzo upraszcza obiektywy i zarazem obniża ich cenę. A co mam w d40? co sądzicie o kicie 18-55
    Raz jeszcze pozdrawiam i z góry dziękuję za porady

  8. #8

    Domyślnie

    zasiadłem do lektury na temat tych dwóch aparatów.
    cóż - jeśli chodzi o "parametry techniczne" to są to bardzo zbliżone aparaty. jeśli chodzi o jakość zdjęć - tu już sam musisz się zagłębić w fora i testy na stronach www.
    body to body - na twoim miejscu prześledziłbym rynek osprzętu, czyli przede wszystkim obiektywy, ich ceny, dostępność używek, jakość (optyczna) i wtedy zadecydował.
    nikona, jako że nowy w pudełku, możesz dobrze sprzedać, a za te pieniądze zainwestować w jakieś szkiełko, czy baterypack .....

    osobiście pozostałbym przy olku, bo:
    -masz już dwa szkła
    -po sprzedaniu nikusia, będziesz miał na kolejne.

    to tak moim skromnym zdaniem (i nieobiektywnym, bo mam sentyment do olków )
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  9. #9

    Domyślnie

    masz dwa aparaty w domu a o decyzje prosisz nasz? wez jeden w reke idz na spacer, wroc ze zdjeciami i z wrazeniami z obslugi sprzetu, nastepnie wez drugi i zrob dokladnie to samo, odpowiedz ci sama sie nasunie, co do obiektywu kitowego 18-55 nie wiem ktora wersje masz bo byly ich chyba dwie, ja mam z VR kupiony z d80 i nie narzekam, ale to kit i wykonaniem nie grzeszy (plastik fantastic), ma rotujacy gwint co niestety czyni go trudnym w korzystaniu z filtrow polowkowych, polaryzacyjnych itp. Na poczatek moze byc.
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  10. #10
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Jeśli mógłbym coś zaproponować od siebie, to weź tego nikosia w rękę zajrzyj w wizjer (niby jest troszkę lepszy) zobacz jak Ci leży w ręce, czy jest lepiej czy gorzej w porównaniu do Olympusa. Mimo wszystko komfort pracy też się liczy...

    Odnośnie N18-55 to nie jest to jakaś rewelacja, od taki typowy najprostszy kit w stajni Nikona, ale też robi dobre zdjęcia, żeby nie było

    ooo GeparD mnie wyprzedził

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •