Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Panorama aut

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    jesli bedziesz jezdzil ni cholery nie poskladasz dobrze
    jesli prosto ustawione auta zrobisz jak zwyczjna obracana panorame bedziesz mial krzywizny, chyba ze chcesz miec vra czyli obracana a nie plaska fote.

    tak se mysle czy nie lepiej by bylo ustawic te 30 aut rowno po okregu. w srodek ustawic aparat i pojechac obrotowea panorama z dobrze ustawionym nodal pointem? opieram sie tylko na wyobrazni i wydaje mi sie ze krzywizny powinny sie zniesc przy takim ustawieniu...nigdy czegos takiego nie robilem i tylko glosno rozmyslam

    pozdro
    olo
    O takim samym sposobie realizacji pomyslalem jak przeczytalem co jest do zrobienia.
    Wydaje mi sie ze to bedzie najlepsza opcja.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    O takim samym sposobie realizacji pomyslalem jak przeczytalem co jest do zrobienia.
    Wydaje mi sie ze to bedzie najlepsza opcja.
    Tak też zrobię... tylko trzeba będzie ich równo ustawić.
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  3. #13
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Kijek, sznurek, kreda/kijek [w zaleznosci na czym to bedziesz smarowal] i masz luk jak ta lala A do kreski to juz chyba nie problem auta ustawiac

  4. #14

    Domyślnie

    Inna rzecza jak mi przychodzi do glowy to ustawiac auta jedno po drugim w konkretnym miejscu
    i aparat na statyw. Z tym ze tutaj musialbys wykombinowac cos zeby tlo bylo jakies neutralne
    no i oswietlenie musialoby byc zawsze jednakowe.
    Pozniej w kompie polaczyc wszystkie fotki w panoramke i gotowe
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  5. #15

    Domyślnie

    nie wyjdzie
    nakladka minimum 30 procent, nawet jesli ustawisz osobno w studio na neutralnym tle czy bedziesz szparowal kazdy samochod bedzie mial identyczna perspektywe a to bedzie nierealistycznie wygladalo. przy panoramie zupelnie inna perwpektywe uzyskuje kazde auto.
    efekt teoretycznie powinien przypominac jazde kamera wzdluz linii. wtedy perspektywa sie zmienia caly czas.

    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #16
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Ciężki temat!
    Do tego należy pamiętać o odbiciach ( polar ), inne na każdym aucie.
    Myslę, że z autami ustawionymi po okręgu wyjdzie masakra ze względu na światło ( nigdy nie jest idealnie rozproszone ). Do tego jeszcze lakier, każdy kolor inaczej reaguje....
    Pozostaje mi śledzić watek, bo temat bardzo interesujący.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  7. #17
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    714

    Domyślnie

    a jakiś bardzo szeroki kąt i odejść?
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    nie wyjdzie
    nakladka minimum 30 procent, nawet jesli ustawisz osobno w studio na neutralnym tle czy bedziesz szparowal kazdy samochod bedzie mial identyczna perspektywe a to bedzie nierealistycznie wygladalo. przy panoramie zupelnie inna perwpektywe uzyskuje kazde auto.
    efekt teoretycznie powinien przypominac jazde kamera wzdluz linii. wtedy perspektywa sie zmienia caly czas.
    olo
    Fakt... nie przemyslalem sprawy do konca.
    Jestem ciekawy jak Michal to zrobi,
    mam nadzieje ze pokaze jak to wyszlo.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  9. #19

    Domyślnie

    odbicia to *******y
    polar na niewiele sie zda bo to metal
    robi sie to w kompie za pomoca selekcji, warstw, rozmyc i fakturowania.
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #20

    Domyślnie

    Wpadłem na wspaniały pomysł - wypożycz dźwig i zrób im zdjęcie z góry na fiszce albo szerokim - efekt murowany

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •