Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Panorama aut

  1. #1

    Domyślnie Panorama aut

    Mam zadanie zrobić zdjęcie panoramiczne aut ustawionych koło siebie...
    problem w tym że tych aut jest ok 30
    Jak to zrobić?
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  2. #2
    Jędrzej Gadziński Awatar jendryn
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Frankfurt am Main
    Posty
    1 535

    Domyślnie

    zamontuj statyw na wózku do przewozu mebli , i jedz po linii prostej wzdłuż stojących aut
    D700 16,17-35,35

  3. #3
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Stan gdzies daleko, odpal 70-300@300, ustaw sobie punkt wezlowy i jazda [czyt. zrob normalna panorame ]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Stan gdzies daleko, odpal 70-300@300, ustaw sobie punkt wezlowy i jazda [czyt. zrob normalna panorame ]
    to jest jakaś metoda
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  5. #5
    Piotr_ek
    Gość

    Domyślnie

    Normalnie tak samo jak panoramę krajobrazu...
    I poskłądać jakimś softem...

  6. #6
    Jędrzej Gadziński Awatar jendryn
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Frankfurt am Main
    Posty
    1 535

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ek Zobacz posta
    Normalnie tak samo jak panoramę krajobrazu...
    I poskłądać jakimś softem...
    Przy 30-stu autach wydaje mi się to nieosiągalne, chyba zbyt duża rozpiętośc, żeby auta wyglądały "jako tako"
    D700 16,17-35,35

  7. #7

    Domyślnie

    Najlepiej byłoby faktycznie poruszać się wzdłuż linii poziomej na przeciwko aut - pytanie tylko czy warunki pogodowe dopiszą i przy łączeniach nie będziesz miał potem rożnego rodzaju rozkładu światła na autach...Pozostaje jeszcze ogniskowa - a to już będzie zależało od tego ile miejsca będzie na cofnięcie się od aut. W zasadzie na szerokim kącie to by w 2 kadrach zrobił - tylko zniekształcenia mogą wyjść...

  8. #8

    Domyślnie

    Robiłem tak, na szerokim kącie jechałem wzdłuż aut.. ale tego się potem nie da poskładać
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Calme Zobacz posta
    Najlepiej byłoby faktycznie poruszać się wzdłuż linii poziomej na przeciwko aut...
    ...i nic by z tego nie wyszło. Panoramę robi się z jednego punktu. Aparat obraca się według jednej osi w tym przypadku najlepiej pionowej.
    Z5, D80, G7X, mototrud.pl

  10. #10

    Domyślnie

    jesli bedziesz jezdzil ni cholery nie poskladasz dobrze
    jesli prosto ustawione auta zrobisz jak zwyczjna obracana panorame bedziesz mial krzywizny, chyba ze chcesz miec vra czyli obracana a nie plaska fote.

    tak se mysle czy nie lepiej by bylo ustawic te 30 aut rowno po okregu. w srodek ustawic aparat i pojechac obrotowea panorama z dobrze ustawionym nodal pointem? opieram sie tylko na wyobrazni i wydaje mi sie ze krzywizny powinny sie zniesc przy takim ustawieniu...nigdy czegos takiego nie robilem i tylko glosno rozmyslam

    pozdro
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •