Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Kto wie??

  1. #1

    Domyślnie Kto wie??

    Witam prosze powiedzcie mi co to za efekt i w jakim programie robiony no i ewentualnie jak go uzyskac? Chodzi mi dokładnie o to rozmazanie na brzegach. Pozdrawiam
    1.

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar romano
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Opole / Katowice
    Posty
    156

    Domyślnie

    np. photoshop -> filter -> blur -> gaussian blur
    Dalej zakładasz maske na layer i usuwasz blur z miejsc, gdzie ma byc ostro.

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz zaraz wyprobuje

  4. #4

    Domyślnie

    A mi wydaje sie ze jest to clarity w camera raw, no ale moze sie myle....

  5. #5

    Domyślnie

    Cos mi nie wychodzi moze napiszesz mi krok po kroku, . zawsze bawilem sie corel photopaint .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vASQ Zobacz posta
    A mi wydaje sie ze jest to clarity w camera raw, no ale moze sie myle....
    to już chyba raczej przeciwieństwo

    Tak na szybko. Dwie warstwy w GIMPIE/PS, górna blur/gaussian blur/etc, dać górnej warstwie przeźroczystość i ustawić jej wartość jak potrzeba. A żeby wzmocnić efekt na brzegach to dodatkowo maska na górną warstwę i zamaskować brzegi (np. gradient kołowy, czy jakoś tak).
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #7

    Domyślnie

    I chyba już tylko jako ciekawostkę można dodać, że kiedyś takie i pochodne efekty osiągało się różnymi rodzajami filtrów zmiękczających, lub nawet odpowiednim użyciem wazeliny na szkiełku przed obiektywem.

  8. #8
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Picasa->Effects->SoftFocus i wrzucić na Nasza-Kwasa........
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie bede chyba oryginalny ale mi to wyglada na photoshopa
    bo w tych czasach malo kto uzywa filtru zmiekczajacego
    Jest taki fajny i prosty plugin do ph-a chyba softpoint mozna uzyskac ciekawe rezultaty
    Gorąca stopka

  10. #10
    Jędrzej Gadziński Awatar jendryn
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Frankfurt am Main
    Posty
    1 535

    Domyślnie

    nowy acr posiada suwaczek Clarity którym możesz regulowac efekt rozmycia. Najlepiej nowa warstwa gaussian i maskowanie
    D700 16,17-35,35

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •