Szukaj
Ok. po pierwsze nie kupie używanej puszki
Po drugie mogę pomyśleć o używanym szkiełku
Po trzecie myślę o szkiełku 18-105 a tu cały czas czytam o 18-70
Czy więcej to nie lepiej?
Wyglada na to ze juz podjales decyzje i chcesz zebysmy Cie w niej upewnili...
Nie masz innej opcji jesli nie chcesz uzywanej puszki i chcesz zmiescic sie w zalozonym budzecie,
kupuj D40 i Nikkora 18-105 - bedziesz tez zadowolony!
I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?
Zdecydowanie Canon 1000D. Zyskujesz bardzo dobre ISO 800, uzywalne ISO 1600, mozliwosc podpiecia kazdego obiektywu innego producenta, i co tez jest wazne, niezly software do wywolywania RAWow. O tym z Nikona zapomnij, chyba, ze kupisz nowy komputer z superprocesorem i 4GB RAM, wtedy prosciutki ViewNX bedzie moze przy dobrej pogodzie dzialal podobnie szybko jak niezle rozbudowany DPP na starym Celeronie z 512kB RAM.
Nikon F-501, Canon 30D
Powiem wprost bierz kanonika 1000D
Proces twórczy:
KTO PYTA WIELBŁĄDZI
Witam nie chce potwierdzenia mojego wyboru i niestety mam budżet ściśle określony.
Nie jestem tylko pewien, co do szkiełka tu wszyscy piszą o 18-70 może, dlatego ze szkiełko 18-105 jest nowe i mało, kto je ma?
Wydaje mi się, że tak będzie najrozsądniej słaba puszka i no właśnie szkiełko.
ja również obstawal bym przy 1000D o ile jesteś świadom specyfiki systemu Canon jako całości. - w razie jak ci sie nie spodoba zmiana systemu będzie boleć bardziej niż wymiana puszki D40-> D80/90/300...
Skontaktuj się z nami