Szukaj
Zazdroszczę stopki. Zdjęcia słabiutkie.
Kiepskie kadry, cięcia. Nie podobają mi się.
Jak widać na moim przykładzie aparat sam zdjęć nie robiGeneralnie nigdy nie robiłem portretów, zaczynam się uczyć
![]()
O kadrach pisał autograf. Ja dodam, że zdjęcia niedoświetlone (szczególnie 4).
Poproś modelkę, żeby delikatnie unosiła brodę do góry.
A co do pozowania - nie ustawiaj dziewczyny. Staraj się z nią rozmawiać, żartować. I chwytaj chwile.
Pozdrawiam
Witek
NEX 5N i M42
"Twoje słowa, głupcze, będą cię kiedyś sądzić..."
dziewucha jest źle zaświecona.
nie tylko 4 jest niedoswietlona...
pospaceruj z niewiastą. poczekaj na mocniejsze popołudniowe światło.
ustaw ją w promieniach i próbuj. możesz z boku doswietlić lampą, albo przystawić blendę, bo bedą cienie na buzi...
zrób tak jak doradza Ci Witek. opuszczona broda pogrubia buzię modelki, co nie wyglada korzystnie...
widać, że cos masz pojęcia o kadrzechoć 3 i 4 raczej za ciasno... IMO
słowem: światło, światło, światło...
próbuj. te próby niestety nieudane.
zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
SB900 frotto cokin lowepro epson L800
Bardzo dziękuję za komentarze. Będę próbował dalejDo tej pory najchętniej biegałem z velvią strzelając krajobraziki, ale trzeba się rozwijać
Było poźne popołudnie w ciemnym lasku, stąd te niedoswietlenia, niestety nie ogarniam jeszcze wybitnie lampy. W sumie mogłem wyciągnąć W lr.
Może coś takiego?
Nie tłumacz niedoświetleń porą dnia pogoda itp. Po prostu źle pomierzyłes, nastepnym razem już będziesz wiedział co i jak.
Zawsze można się ratować (troche) przy wołaniu NEFa.
Co do zdjęc to podoba mi się 5, ładny kwadracik. Rozjaśnić i będzie ok.
// De90 // S10-20 // N18-200VR // N50f1.8 // eSBe 800 //
Skontaktuj się z nami