Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: dzieci

  1. #11

    Domyślnie

    Oj, posłuchałbym andrzeja_laskowskiego, posłuchał bo wie co mówi! Jeżeli chodzi o fotografię dzieci to jest liderem na tym forum. Przynajmniej dla mnie.
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar nim
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Okolice stolicy
    Posty
    203

    Domyślnie

    No właśnie, moje dzieci się chowają jak biorę aparat do ręki. Kto je tak nauczył?
    Jeśli chodzi o wnętrza:
    1. Pomaga lampa błyskowa
    2. Jak masz tylko wbudowaną i razi cię atmosfera zdjęcia strzelanego lampą na wprost (rozumiem) może możesz ustawić "slow sync" albo strzelanie na tylna lamelkę. W zależności od ilości światła możesz się spodziewać, że naprawdę będzie widać ruch.
    3. Innych rad nie mam, będę udzielał jak uda mi się sfotografować własne dzieci.

    Prawda, że w plenerze mniej uciekają, ale zupełnie nie wiem dlaczego. Może jakieś dziecko się wypowie. Często natomiast odwracają się tyłem, zasłaniają rękami albo chowają za dorosłymi.
    Niemniej prawdą jest że plener lepiej wygląda od własnego mieszkania. Nie zebym nie sprzątał w domu, po prostu, łatwiej się tam fotografuje.
    NIM zrobisz zdjęcie znajdź w NIM temat
    # kilka słoików # puszka # latarka na 4xR20 #

  3. #13

    Domyślnie

    Ja dodam, że w pomieszczeniach raczej lampa. Coć w zimie słonko tak ładnie zagląda w okna.
    Szukaj takich chwil kiedy dzieci są skupione lub wyciszone. Zawsze możesz na zewnątrz dzieci wybiegać a w domu na spokojnie.
    Pamiętaj by zniżyć się do pozimu dziecka, dzieci z fotografowane z wysoka nie wychodzą najlepiej.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski Zobacz posta
    Jako że sam moje pociechy fotografuję od lat to radę mam.
    Zabrać je z domu koniecznie w plener... {...}
    Andrzeju, Twoje foty, cud, miód i wiadomo co, ale Kolega pytał o manewry domowe.
    Nikon

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Rawa Mazowiecka
    Posty
    26

    Domyślnie

    Łap ich na śnie heh... a tak na dobrą sprawę to jednak lampa zewnętrzna się przydaje sam sprawdzałem na siostrzenicy... zamraża... szczególnie jak jest później zdziwienie, że coś tak ostro dało po oczach
    d7000/d600 + N24-70 2.8 / N35 1.8 / T17-50 2.8II / S8/ SB-910

  6. #16

    Domyślnie

    z autopsji wiem (mamy 5-cio letniego Klona, który ma spore szanse na zaświadczenie o ADHD), że i za pomocą 18-70 da się ustrzelić ostrą fotkę. Warto tylko pamiętać o czasach rzędu 1/640s Inwestycja w 50-kę i tak Cię nie ominie a jak z kasą cieńko to przynajmniej Sabinkę SB-400 kup - 200zł a komfort o niebo większy.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski Zobacz posta
    Jako że sam moje pociechy fotografuję od lat to radę mam.
    Zabrać je z domu koniecznie w plener a wówczas samo coś napewno wyjdzie.
    Tu kilka moich przykładów, może sie przydadzą?

    http://www.digart.pl/zoom/1162207/Sp..._po_parku.html
    Andrzej, proszę zostań moim guru

    czegoś się nauczę
    a dzieciaczki podrosną w tym czasie

    pozdr, r

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski Zobacz posta
    Jako że sam moje pociechy fotografuję od lat to radę mam.
    Zabrać je z domu koniecznie w plener a wówczas samo coś napewno wyjdzie.
    Tu kilka moich przykładów, może sie przydadzą?

    http://www.digart.pl/zoom/1162207/Sp..._po_parku.html

    http://www.digart.pl/zoom/358664/PIOTRUS_PAN.html

    http://www.digart.pl/zoom/1469056/Burza.html

    http://www.digart.pl/zoom/978083/Prawie_do_nieba.html

    http://www.digart.pl/zoom/1686577/Spozniona.html
    wow!
    spacer po parku to zdjęcie marzenie! świetny klimat - gratuluję.
    ---------------------------------------------------------------
    D70/AF-s NIKKOR 18-70mm 1:3,5-4,5G ED/AF NIKKOR 70-300mm 1:4-5,6G

  9. #19

    Domyślnie

    Jeżeli to nie problem z nadążaniem przez AF (spróbuj przełączyć AF na tryb C - czyli śledzenie AF), to tylko krótsze czasy pomogą, jak za ciemno, to wyższe iso. Lampa odbita od sufitu to też dobra rzecz.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  10. #20

    Domyślnie

    Jak masz możliwość to wykorzystaj ściany do odbicia światła z lampy. Tutaj masz przykład zdjęcia. Błysku aż tak bardzo nie widać a czas miałem 1/250, czyli już coś tam można zamrozić.
    Ostatnio edytowane przez koziak ; 08-09-2008 o 14:00
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •