Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: kupno d80

  1. #11

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj.

    W tym przyszłym tygodniu planuje kupić Nikona D80, tylko który zestaw wybrać ?

    1) NIKON D80 + AF-S DX 18-70 f/3,5-4,5 G

    2) NIKON D80 + AF-S DX 18-135 MM f/3,5–5,6G IF ED

    3) Nikon D80 + Sigma 18-200 mm f/3,5-6,3
    Ostatnio edytowane przez mh_misiek ; 02-08-2008 o 21:59

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mh_misiek Zobacz posta
    Nie chcę zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj.

    W tym przyszłym tygodniu planuje kupić Nikona D80, tylko który zestaw wybrać ?

    1) NIKON D80 + AF-S DX 18-70 f/3,5-4,5 G

    2) NIKON D80 + AF-S DX 18-135 MM f/3,5–5,6G IF ED

    3) Nikon D80 + Sigma 18-200 mm f/3,5-6,3
    1 Bo szkło jest szybkie, ostre, przyzwoite, dobrze zbudowane

    opcja nr 4 - Nikkor 18-200VR - chyba najlepszy zestaw dla amatora
    | D80 | T17-50 |SB 800 |

  3. #13

    Domyślnie

    1.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    18-70 po raz trzeci

  5. #15

    Domyślnie

    Witajcie ! Jestem nowy na forum i mam zamiar kupić w najbliższym czasie nikona d80 i także mam dylemat w wyborze obiektywu. Chodzi mi po głowie np 18-70 + 70-300vr lub 18-200vr. Końcowa cena byłaby podobna a tak pójdzie to na kredyt. Najtańszą opcją miało być 18-55vr + 55-200vr, ale po przeczytaniu opinii o tym pierwszym odpuściłem sobie. Jak myślicie 18-70 i 70-300vr to dobry wybór na początek. Dodam że interesuje mnie fotografowanie przyrody (ptactwo, jakieś makro czasami). Wydaje mi się że kupno 18-200vr to troszkę robienie kompakta z lustrzanki. Pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rooner Zobacz posta
    18-70 po raz trzeci
    ...i czwarty Jest równiejszy od 18-135 jeśli chodzi o różnicę w ostrości między brzegiem a środkiem, ma lepszą geometrię i winietę. A do niego proponuję od razu dokupić battery pack. Koleżanka na pewno polubi robienie zdjęć pionowych
    18-200 VR to też niezły wybór, ale tak naprawdę chyba nikt nie zakłada go jako jedyny obiektyw na całe fotograficzne życie. Prędzej czy później pojawi się ochota na coś dłuższego albo jaśniejszego.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  7. #17

    Domyślnie

    Ja osobiście jestem zdania, że kupowanie obiektywów z dużym zoomem kłóci się z naturą lustrzanki która stworzona jest do zmieniania obiektywów.. poza tym 200 mm na ptactwo wielkości drozda, grubodzioba, sikorki to nieco krótko.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  8. #18

    Domyślnie

    hmmm a powiedzcie mi gdzie dostanę takiego kita tj. d80 z ob. 18-70 ? w fotojokerze mają ? bo ja nie zauwazyłem niestety.... i jak ajest cena tego zestawu?

  9. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    często cena jest taka sama jak za 18-135, czasem ok.50 zł więcej kosztuje 18-70
    gdzie kupić ? internet czy stacjonarnie?
    problemu nie powinno być żadnego
    ot choćby
    http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=878

  10. #20

    Domyślnie

    Zestaw D80 i 18-70 na allegro jest za 2799zl chyba ( oferta sklepu w Katowicach ). Z 18-135 cena jest identyczna a czasami jest on nawet tańszy. Ja sam się zdecyduje prawdopodobnie na D80 wraz z 18-70 + 70-300vr, może kiedyś jeszcze jakis 50 1.8 i sb600 . Jak tak policzę to się troszkę drogo robi hehe.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •