Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    bombel
    Gość

    Domyślnie Akcja 'Ramki' do pobrania

    Widzę że część z Was Drodzy Koledzy ma niezrozumiałą trudność w robieniu ramek, stąd ciągłe pytania... Ponieważ miałem dziś 14 minut wolnego czasu, zrobiłem dla Was najprostszą akcję (a potem jeszcze ją uprościłem ).

    Plik, który można sobie ściągnąć należy zaimportować do PSa (paleta Actions > Load Actions > pokazać ten ściągnięty plik) - po zaimportowaniu w palecie Actions pokaże się nowa teczka, o zaskakującej nazwie: ramki. Akcje są przeznaczone dla obrazków do internetu, ale nie ma żadnych przeszkód, żeby zrobić je na zdjęciach do druku - należy tylko wpisać odpowiednie grubości.

    Jedna akcja nie wymaga niczego poza uruchomieniem, za to robi ramki ustalonej grubości i ustalonych kolorach. Druga akcja umożliwia zrobienie dowolnych ramek (zarówno grubości jak i kolorów), ale trzeba klikać ze 4 razy, a oprócz tego dwa razy wpisać żądane grubości.

    Jak ktoś chce się fatygować niech spróbuje obu, jak leniwy, to tylko jednej - a jak mu się nie spodoba - niech wywali plik i z głowy.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Akcja 'Ramki' do pobrania

    Jeszcze tylko kolega dopisze do którego PSa to pasuje, bo na pewno nie do CS2
    Paweł

  3. #3

    Domyślnie Odp: Akcja 'Ramki' do pobrania

    Cytat Zamieszczone przez Swoop Zobacz posta
    Jeszcze tylko kolega dopisze do którego PSa to pasuje, bo na pewno nie do CS2
    Pasuje
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  4. #4

    Domyślnie Odp: Akcja 'Ramki' do pobrania

    nie dziala?
    Drogi Bombelku. nie dziala
    Takie tam starocie

  5. #5
    bombel
    Gość

    Domyślnie Odp: Akcja 'Ramki' do pobrania

    Sprawdzane pod PS7, CS i CS2 (PC i Mac). Działa. To znaczy u mnie działa.

    Jak u Was nie działa - wyrzucić i zapomnieć. Proste.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Akcja 'Ramki' do pobrania

    Tego, ten... Link jakby nie działa...
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #7

    Domyślnie Odp: Akcja 'Ramki' do pobrania

    nie wiem jak z akcja bo ... link nie dziala
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  8. #8
    bombel
    Gość

    Domyślnie Odp: Akcja 'Ramki' do pobrania

    Też to zauważyłem, że link nie działa. Tak to jest, jak się wiesza pliki na jakichś zasmarkanych darmówkach. Plik ma raptem 10kilo, a serwerek wyłączyli.

    Wieszam to tu: http://www.tere-fere.cba.pl/ramki.atn, jak ktoś ściągnie, to może powiesić dla innych gdzie chce.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Akcja 'Ramki' do pobrania

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    - a jak mu się nie spodoba - niech wywali plik i z głowy.
    . nie dziala wiec skorzystalem z tej propozycji. Pomysl super, ale u mnie bez efektu
    Takie tam starocie

  10. #10
    bombel
    Gość

    Domyślnie Odp: Akcja 'Ramki' do pobrania

    No tak, chciałem, to mam...

    PW do mnie zostały zasypane pytaniami, co zrobić z plikiem, który został ściągnięty. Większośc pytań dotyczyła samego wstępu, czyli jak w ogóle to cholerstwo zaimportować do PSa.

    Nie spodziewałem się tego po Was, wbijacie mi nóż w serce. Poniżej obrazek, screen z wersji PCtowej CS2 angielskiej (nie znoszę spolszczeń, bo są czasem przetłumaczone buracko). Wypunktowałem gdzie i w jakiej kolejności kliknąć, żeby załadować akcje. Po tych trzech klikach powinno się pokazać najzwyklejsze okno jak przy otwieraniu czegokolwiek, gdzie wskazuje się plik ramki.atn - czyli to, co ściągnęliście.



    W wersji polskiej jest to tak samo - tylko napisy są różne - być może też różnią się kolejnością menu, więc czytajcie co klikacie.

    Chciałem tylko dodać, że to ma ułatwiać życie, nie utrudniać. Jeśli pomimo tych wskazówek dalej nie uda się Wam tego odpalić, na dłuższy czas zrezygnujcie najlepiej z PSa, a już na pewno z akcji - bo jeszcze zrobicie sobie tym jakąś krzywdę.





    Niniejszym wszystkim, którzy pisali w sprawie importu akcji odpowiadam tutaj - wybacznie, że zbiorczo, ale tak pewnie będzie szybciej, a już na pewno wygodniej. Bardziej zaawansowane pytania potraktuję indywidualnie, ale to już jutro, jak pozwolicie. Do - bra - noc!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •