Witam. wiem , ze mnie zjecie, ale coz. czlowiek sie chce uczyc, moze mnie to uratuje.
Wlasnie kupilem N85mm f1.8 zapialem do mojego D80 i pstrykam.
czy kots mi powie, jak DOBRZE powtarzam dobrze kontrolowac tym obiektywem GO. Chodzi mi o kilka rad technicznych przy portretach (raczej calosci twarzy) to pierwszy moj taki obiektyw, a na dodatek nie mam do niego instrukcji.
jakich wartosci przyslon uzywac, aby portret wyszedl dobrze. wiem, ze tego nie da sie opisac, ale wiem, ze mozna zwracac uwage na pewne wazne szczegoly przy robieniu portretow, a ja nie wiem jakie.
Bardzo prosze o nie linczowanie mnie, tylko konstruktywna pomoc.
no i chodzi mi o portrety zarowno w pomieszczeniach jak i plenerze (choc glownie tym drubim chcialbym sie zajac)
dziekuje
ps. czy ma ktos instrukcje po polsku do tego obiektywu w pdf i czy moglby mi przeslac na [email protected] z gory dziekuje
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami