Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie kontrola GO z N85mm f1.8

    Witam. wiem , ze mnie zjecie, ale coz. czlowiek sie chce uczyc, moze mnie to uratuje.

    Wlasnie kupilem N85mm f1.8 zapialem do mojego D80 i pstrykam.

    czy kots mi powie, jak DOBRZE powtarzam dobrze kontrolowac tym obiektywem GO. Chodzi mi o kilka rad technicznych przy portretach (raczej calosci twarzy) to pierwszy moj taki obiektyw, a na dodatek nie mam do niego instrukcji.

    jakich wartosci przyslon uzywac, aby portret wyszedl dobrze. wiem, ze tego nie da sie opisac, ale wiem, ze mozna zwracac uwage na pewne wazne szczegoly przy robieniu portretow, a ja nie wiem jakie.

    Bardzo prosze o nie linczowanie mnie, tylko konstruktywna pomoc.


    no i chodzi mi o portrety zarowno w pomieszczeniach jak i plenerze (choc glownie tym drubim chcialbym sie zajac)

    dziekuje

    ps. czy ma ktos instrukcje po polsku do tego obiektywu w pdf i czy moglby mi przeslac na [email protected] z gory dziekuje
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar lucki
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    222

    Domyślnie Odp: kontrola GO z N85mm f1.8

    Po ci instrukcja do obiektywu? Ostrość ustawiaj na oczy. A przysłona? Im większa liczba tym większą głębie ostrości będziesz miał.

  3. #3

    Domyślnie Odp: kontrola GO z N85mm f1.8

    rozumiem, a czy wartosc iso ma tu tez jakies znaczenie, bo wtedy widze ze zmienia sie czas otwarcia migawki
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  4. #4

    Domyślnie Odp: kontrola GO z N85mm f1.8

    tak jak kolega mówi... metoda prób i błędów. Oby tych drugich było jak najmniej
    jeśli uzywasz trybu auto to tak będzie

    Spróbuj przestawić aparat na M (manual)
    pokrętłami ustawić na przesłonę 1,8 i dopasować czas tak by drabinka była na środku
    zrób zdjęcie i zobacz jaką masz głębię ostrości... (im bliżej do obiektu tym mniejsza głębia)
    potem przestaw na 2,8 skróć czas otwarcia migawki i znowu zrób fotkę
    dzięki takim kombinacją zobaczysz kiedy głębia jest najlepsza i najbardziej ci się podoba
    ISO to powyższanie czułości i do głebi nie ma się za bardzo (bardziej do szumu)
    Ostatnio edytowane przez thor88 ; 25-04-2008 o 22:40
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  5. #5

    Domyślnie Odp: kontrola GO z N85mm f1.8

    Cytat Zamieszczone przez neverhood Zobacz posta
    rozumiem, a czy wartosc iso ma tu tez jakies znaczenie, bo wtedy widze ze zmienia sie czas otwarcia migawki
    Dziwne by było jak by sie nie zmieniał
    Pierwsze hasło w googlach i już masz odpowiedź
    http://www.foto-fashion.com/poradniki/por-1.htm
    Ostatnio edytowane przez jarek76 ; 25-04-2008 o 22:42

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  6. #6

    Domyślnie Odp: kontrola GO z N85mm f1.8

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    drabinka była na środku

    moge prosic o wyjasnienie terminu, czy chodzi moze o ten wskaznik, ktory pokazuje sie w wizjerze
    Ostatnio edytowane przez neverhood ; 25-04-2008 o 22:46
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  7. #7

    Domyślnie Odp: kontrola GO z N85mm f1.8

    ok, jak patrzysz przez wizjer lub na górny lcd to masz coś takiego +.......|........- to jest właśnie drabinka
    i musisz ustawić przesłonę na 1,8 a następnie czas otwarcia migawki by nie było widocznego odchylenia na drabince
    czyli by nie było np tak + ...||||| |.........- wtedy widzisz na drabince ze zdjęcie powinno byc dobrze naświetlone
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  8. #8

    Domyślnie Odp: kontrola GO z N85mm f1.8

    Cytat Zamieszczone przez thor88 Zobacz posta
    ok, jak patrzysz przez wizjer lub na górny lcd to masz coś takiego +.......|........- to jest właśnie drabinka
    i musisz ustawić przesłonę na 1,8 a następnie czas otwarcia migawki by nie było widocznego odchylenia na drabince
    czyli by nie było np tak + ...||||| |.........- wtedy widzisz na drabince ze zdjęcie powinno byc dobrze naświetlone
    Pod warunkiem że nie mierzysz matrycowym który w D80 przepala

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  9. #9

    Domyślnie Odp: kontrola GO z N85mm f1.8

    READ THE FUCKING MANUAL! w wolnym tlumaczeniu, przeczytaj przyjazny poradnik uzytkownika ... od APARATU! Tak ciezko?

  10. #10

    Domyślnie Odp: kontrola GO z N85mm f1.8

    nie mieszajmy koledze, matrix w d80 działa dobrze
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •