Witam mam problem a do rzeczy mam problem z trubem M przy ustawieniu ISO 200 aparat robi mi na ISO 1600 cos chyba nie tak prosze o pomoc
Szukaj
Witam mam problem a do rzeczy mam problem z trubem M przy ustawieniu ISO 200 aparat robi mi na ISO 1600 cos chyba nie tak prosze o pomoc
"Piękno jest obecne,
wystarczy nie zamykać oczu."
Nikon D50 + N 18-70 + N 55-200
nie mozliwe mam na ISO 200
"Piękno jest obecne,
wystarczy nie zamykać oczu."
Nikon D50 + N 18-70 + N 55-200
Dzieje się tak bo gdy jest za ciemno to aparat 'ratuje' zdjęcie żeby coś było na nim widać i podciąga sam ISO w Twoim zdjęciu do 1600.![]()
Z6, N24-70/4S, N35/1.8S, N50/1.8G, N85/1.8S, FTZ, N70-210/4-5.6
Witam jest tak ponieważ w menu jest mozliwości ustawienia ISO AUTO i odpwiednie ISO które Ty ustawiłeś ale aparat wtedy i tak sam dobiera ISO w góre, i ISO AUTO wyłączone a ustawione na ISO 200, 400 itp. i wtedy aparat robi na takim jkie Ty ustawiłeś. Więc przestaw w odpowiednie ISO i wyłącz automatyczne dobieranie ISO w menu aparatu. Pozdrawiam.
Auto iso lepiej jest moim zdaniem rozwiazane np. w k100 podczas wyboru iso wybiera się zakres lub np. iso 200 lub nawet w moim fujiku f31fd auto iso 400, 800, 1600 i wybór iso. W Nikonie niestety jest to ukryte w menu i trzeba grzebać - denerwuje mnie to bo dość często korzystam z manualnej lamy.
Nikon D90, Nikon D60, N18-55VR, N18-135, N35 1.8, SB-600, Samsung WB500 i aparaciki po dziadku
Skontaktuj się z nami