Mam D750Bierz D700
![]()
Szukaj
koledzy juz troche poplyneli polka jakosciowa i cenowa.
wez pod uwage szkla i puche. system, to system. jak raz wdepniesz, to bez mniejszego lub wiekszego bolu w portfelu nie zmienisz go na inny.
ostatnio doradziłem koledze zakup Canona 40d i 24-105/4 is, zaczyna przygodę z lustrzanką i nie miał preferencji co do systemu. jest bardzo zadowolony. w tym zestawie dobrą robotę robi na pewno to szkiełko.
miałem okazję kilka razy tym zestawem i muszę przyznać że solidnie się to trzyma w rękach![]()
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Kwestia jest tylko taka, że nie stać mnie na 24-105/f4. W tej chwili myślę o puszce plus lepszy kit jak w stajni Nikona 18-70 czy 18-105 (na pewno odrzucam 18-55) Dlatego jeśli w Canonie jest coś w ten deseń to mogę się zastanowić nad 40D. Póki co to wpadło mi w oko jednynie jedno szkiełko C17-85mm f/4-5.6 IS
Jeszcze jak byście mogli mi porównać N D90 i własnie tego Canona 40D (wydaje mi się że Nikon lepszy czy się myle?)
W Canonie masz tylko tego kita 17-85IS, mimo wielu narzekań to nie jest wcale takie złe szkiełko kitowe - ma jednak spore dystorsje.
40D to inna półka. Aparat szybszy, lepiej wykonany a co za tym idzie trwalszy. Różnicy w jakości obrazka jak w przypadku D80 już nie ma. Jak nie rzucasz sprzętem po ścianach i musisz się ograniczyć do kita na dzień dzisiejszy brałbym D90 z 18-105VR.
... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 23-11-2008 o 16:54
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
40D wspaniała puszka za relatywnie małą kasę.
Kto teraz wybiera system ma spory dylemat...
Dokładnie... z tym, że ja już odrzuciłem 40D. Teraz na tapecie Fuji S5Pro ;] (bardzo ciekawa propozycja)
40d + Tamron 17-50. Dziękuję za uwagę![]()
Canon 200/2 to jedyna rzecz która mnie trzyma przed przejściem na d700, brak sensownego FF w canonie to jakiś ponury żart.
Skontaktuj się z nami