Close

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 114

Wątek: Canon - 40D

  1. #81

    Domyślnie

    Mam D750 Bierz D700

  2. #82

    Domyślnie

    koledzy juz troche poplyneli polka jakosciowa i cenowa.

    wez pod uwage szkla i puche. system, to system. jak raz wdepniesz, to bez mniejszego lub wiekszego bolu w portfelu nie zmienisz go na inny.

  3. #83

    Domyślnie

    ostatnio doradziłem koledze zakup Canona 40d i 24-105/4 is, zaczyna przygodę z lustrzanką i nie miał preferencji co do systemu. jest bardzo zadowolony. w tym zestawie dobrą robotę robi na pewno to szkiełko.

    miałem okazję kilka razy tym zestawem i muszę przyznać że solidnie się to trzyma w rękach
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  4. #84
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Kwestia jest tylko taka, że nie stać mnie na 24-105/f4. W tej chwili myślę o puszce plus lepszy kit jak w stajni Nikona 18-70 czy 18-105 (na pewno odrzucam 18-55) Dlatego jeśli w Canonie jest coś w ten deseń to mogę się zastanowić nad 40D. Póki co to wpadło mi w oko jednynie jedno szkiełko C17-85mm f/4-5.6 IS

    Jeszcze jak byście mogli mi porównać N D90 i własnie tego Canona 40D (wydaje mi się że Nikon lepszy czy się myle?)

  5. #85

    Domyślnie

    W Canonie masz tylko tego kita 17-85IS, mimo wielu narzekań to nie jest wcale takie złe szkiełko kitowe - ma jednak spore dystorsje.
    40D to inna półka. Aparat szybszy, lepiej wykonany a co za tym idzie trwalszy. Różnicy w jakości obrazka jak w przypadku D80 już nie ma. Jak nie rzucasz sprzętem po ścianach i musisz się ograniczyć do kita na dzień dzisiejszy brałbym D90 z 18-105VR.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Jak nie rzucasz sprzętem po ścianach i musisz się ograniczyć do kita na dzień dzisiejszy brałbym D90 z 18-105VR.
    Też tak uważam. To jest na chwilę obecną chyba najbardziej optymalne rozwiązanie.
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Articool Zobacz posta
    ... Póki co to wpadło mi w oko jednynie jedno szkiełko C17-85mm f/4-5.6 IS
    to jest bardzo słabe szkło
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 23-11-2008 o 16:54
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  8. #88

    Domyślnie

    40D wspaniała puszka za relatywnie małą kasę.
    Kto teraz wybiera system ma spory dylemat...
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #89
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Dokładnie... z tym, że ja już odrzuciłem 40D. Teraz na tapecie Fuji S5Pro ;] (bardzo ciekawa propozycja)

  10. #90

    Domyślnie

    40d + Tamron 17-50. Dziękuję za uwagę
    Canon 200/2 to jedyna rzecz która mnie trzyma przed przejściem na d700, brak sensownego FF w canonie to jakiś ponury żart.

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •