Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    K-wik
    Gość

    Domyślnie SB-600 nie działa - prośba o pomoc

    Witam.
    To mój pierwszy post na forum, ale niestety mam duży problem.

    Lekko się podłamałam, bo 550 zł może pójść na marne.

    Znajomy przywiózł mi z USA SB-600 (zakupiona w Beach Camera),a sobie SB-800 (za 840zł). Jego działa świetnie, natomiast moja nie. Niestety, by nie płacić cła nie wziął żadnych papierów do lamp (szkoda, że po zakupie ich nie sprawdził), czyli nie ma szans na odesłanie gwarancyjne do USA. Problem jest taki, że lampa włącza się, ogniskowa się zmienia, menu działa, jedynie co to lampa nie błyska. Tzn. jak wciskam spust to zdjęcie sie robi, lampa nie błyska, ale się ładuje, tak jakby dostawała info, że błysnęła. Tak samo zresztą jak wciskam ten przycisk flash - lampa nie błyska, a się ładuje (choć to tak króciutko bo to słaby błysk powinien być).

    Jak popatrzyłam na palnik to po lewej stronie widać jakby mały drucik (nie wiem czy tak ma być, w SB-800 nie widzę).

    Jeśli nikt z Was nie zna rozwiązania tego problemu, to czy dać to do dobrego elektronika, wysyłać do serwisu Nikona (pytanie, ile mogą zawołać skoro to oficjalny serwis), czy też jest na Dolnym Śląsku lub w Polsce jakiś dobry tańszy niż Nikon Polska serwis?


    P.S. przy okazji w transporcie zginęła mi stopka do lampy - gdzie można taką zakupić?
    Pozdrawiam Karolina
    Ostatnio edytowane przez K-wik ; 07-10-2007 o 15:36 Powód: dopisanie w wątku

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć. Widze, że nikt nie odpisuje. Pisze, żeby ruszyć wątek. Nie jestem w stanie Ci pomóc.
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  3. #3

    Domyślnie

    Ja miałem identyczny problem.
    Robiłem zdjęcia na imprezie, cykam cykam, a tu lampa nie błyska.
    Patrzę, wszystko działa.
    Zmieniam baterię i nic.
    Guzik "Flash" też nic nie dał.
    Ja jednak miałem tą komfortową sytuację, że miałem gwarancję (choć z moją lampą toczyła się długa wojana ze sklepem w którym ją kupiłem, bo przetrzymali ją chyba z 4 miesiące).
    Teraz lampa do mnie wróciła i wszystko działa poprawnie.
    Niestety, obawiam się, że jedyne wyjście to serwis, ale naprawa może być nieopłacalna.
    Mi się wydaje, że to palnik się spalił albo coś.

  4. #4

    Domyślnie

    Przyczyn takiego stanu może być kilka i raczej trudno tak na czuja stwierdzić co jest uszkodzone,tu raczej pomoże serwis. Nie rozumiem stwierdzenia " zginęła mi stopka" ... to jak podpinasz lampę do aparatu?? stopka to jest to czym mocuje się lampę do aparatu (to takie metalowe na dole lampy) jeśli tego nie ma to nie da się lampy zamocować chyba,że chodzi o dołączaną do wyposażenia lampy podstawkę do której można mocować lampę w celu np. bezprzewodowego wyzwolenia.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #5
    K-wik
    Gość

    Domyślnie

    Tak chodzi o podstawkę - chyba AS-19.
    A miał ktoś przypadek by oddać do serwisu taki przypadek. Ewentualnie czy są inne dobre a tańsze serwisy niż Nikon?
    A jak jest z tym drucikiem czy u Was też coś jest po lewej str. czy też u mnie takie coś się np. odlutowało?

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez K-wik Zobacz posta
    A jak jest z tym drucikiem czy u Was też coś jest po lewej str. czy też u mnie takie coś się np. odlutowało?

    Pozdrawiam
    U mnie żadnego drucika nie ma
    Podejrzewam, że palnik jest uszkodzony, więc pozostaje serwis...

    pozdr. Roman
    Nikon d70s || Sigma 10-20 f/4-5.6 EX DC HSM || Tamron 17-50 mm f/2.8 SP Di II XR LD ASL IF || Nikkor 50 mm f/1.8 D AF || SB-800 + SB-600

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez K-wik Zobacz posta
    A jak jest z tym drucikiem czy u Was też coś jest po lewej str. czy też u mnie takie coś się np. odlutowało?

    Pozdrawiam
    Z jakim drucikiem? Chyba masz zupełnie walniętą lampę.
    A nie warto było kupić w Polsce, gwarancja, papierki. Ja jak kupiłem w fotojokerze to dostałem 2 lata gwarancji. I to dla tych, ekhm no dobra trochę zaoszczędziłaś ale czy było warto to sobie odpowiesz jak zobaczysz rachunek za naprawę
    "Potęga wiary jest motywacją i siłą podtrzymująca każde ważne, znaczące i pełne sukcesu życie"
    || D70 | T17-50/2.8 ||

  8. #8

    Domyślnie

    nie wiem z jakim korpusem testujesz lampę, ale zanim poszukasz serwisu:
    - załóż nowy komplet baterii
    - zresetuj lampę do ustawień domyślnych ( jednocześnie mode i on/off, przytrzymać 2sek, puścić po zmianie informacji na wyświetlaczu )
    - spróbuj wyzwolić błysk czerwonym przyciskiem flash na niezałożonej lampie - jeżeli nie błyśnie, to najprawdopodobniej jest uszkodzona
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  9. #9
    K-wik
    Gość

    Domyślnie

    Co do zakupów - każdemu mogło się trafić, nie jest to jakiś tani zamiennik. Po prostu pech.
    Testowałam na D70 i D80 oraz bez body. Jak wciskam przycisk "flash" czy spust migawki to słychać takie ciche "pyknięcie", słychać po tym, że lampa się ładuje, ale co z tego?

    Co do drucika, oto jego zdjęcia ( w SB-800 tego nie zauważyłam):







    A z serwisem to co, tylko Nikon pozostaje?

    Pozdrawiam
    Karolina
    Ostatnio edytowane przez K-wik ; 07-10-2007 o 22:02 Powód: wstawienie zdjeć

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •