Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Zestaw do makro

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdzran Zobacz posta
    Tylko ta masa zestawu i mala porecznosc np. D80 + SB800 + R1 + N105VR ... grip to juz trzeba odkrecic
    Nie wydaje mi się, aby SB-800 z bateriami było istonie cięższe od SU-800 (oceniam wagę wizualnie ), choć może się mylę. Trzeba ćwiczyć muskuły. A tak a propo, to po pierwszych ślubie, na którym robiłem D200+SB-800+18-200 (bez gripa) to nadgarstki myslałem, że mi odpadną. Na szczęście już sie wyrobiły i mogę zbierać kasę na grip.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milo_ja Zobacz posta
    Nie wydaje mi się, aby SB-800 z bateriami było istonie cięższe od SU-800 (oceniam wagę wizualnie ), choć może się mylę. Trzeba ćwiczyć muskuły. A tak a propo, to po pierwszych ślubie, na którym robiłem D200+SB-800+18-200 (bez gripa) to nadgarstki myslałem, że mi odpadną. Na szczęście już sie wyrobiły i mogę zbierać kasę na grip.
    Masz racje, ze z ekonomicznego punktu widzenia lepiej byloby kupic lampe zamiast sterownika.
    Nie wiem jak sie to w praktyce przeklada , bo SU-800 wazy 160 gram a SB-800 350 gram - bez bateryjek, trzebaby podpiac i sprawdzic.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdzran Zobacz posta
    Masz racje, ze z ekonomicznego punktu widzenia lepiej byloby kupic lampe zamiast sterownika.
    Nie wiem jak sie to w praktyce przeklada , bo SU-800 wazy 160 gram a SB-800 350 gram - bez bateryjek, trzebaby podpiac i sprawdzic.
    No coż, wygoda (mniejsza waga) kosztuje.... W końcu najwygodniej byłoby z wbudowaną w D200.

  4. #14

    Domyślnie

    SU-800 to tak na wage 1/4 SB-800. Do SU wchodzi jedna albo 2 bakteryjki CR123, do SB - 4 paluchi.
    Zalety SU, to mozliwosc szybkiego przelaczania miedzy moca lamp z grupy A i B (grupa C nie dziala w trybie macro, tylko jak sie ja przelaczy na commander czy costam). Druga zaleta, to to, ze jak sie ma jeszcze SB, to i nia mozna gdzies z boku u sasiada odpalic zdalnie. Trzecia zaleta, nie daje blysku od strony aparatu, jak to sie dzieje z SB i z wbudowana lampka (bez zamontowanego magicznego filterka IR).
    Wady, bez sensu wywalac kase na cos co nie swieci i jeszcze kosztuje
    Dwa, te cholerne bakteryjki CR123 - fakt, ze jak sie ma R1 to i tak sa nieuniknione. Ponoc sa dostepne i aku, ale nie uzywalem.
    Pierscienie mocujace R1 - polecam poczytac dokladnie instrukcje do tych lampek
    W przypadku 105 (nie VR - nie wiem jak to jest z VR) pierscien posredni sie montuje nie na koncu obiektywu (gdzie zwykle zakladamy filterek) ale na jego zewnetrznej obuwie - tez bylem w szoku, ze w miejscu, gdzie sie konczy ta obudowa jest gwint

    Co do gripa i fotek macro - zapomniec o gripie typu MB-D200 przy macro ze statywem. Jest on zbyt malo stabilnie przymocowany do aparatu i powoduje znaczace (jak na macro) poruszenie kadru po zablokowaniu glowicy statywu.

    to tyle
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  5. #15

    Domyślnie

    piszecie o mobilnych i drogich zestawach SB (SU) i R1, które kosztuja razem ponad 3 tys. Kolega pytał o zestaw do studia (mniejsza o mobilność) i do 1 tys razem.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    glisek - oczywiscie nalezy kupic ladowarke inaczej znajac zycie pewnie drogo wyjdzie eksploatacja R1 czy R1C1 ... acha, wczesniejszy avatar miales lepszy

    Jacek_Z - drogo wychodzi ale na poczatek mozna kupic R1 za niecale 1600 , pozniej dokupic w miare mozliwosci SU-800 czy SB-800 albo dodatkowe palniki. Poki co nikt nie zaproponowal nic tanszego i obawiam sie, ze jesli chodzi o cene to nie bedzie tanio.
    Jesli natomiast to ma byc makro tylko w studio i bez koniecznosci umieszczania palnikow na szkle to mozna zaczac wogole nie od R1 tylko od pojedynczych palnikow R200 a te kosztuja juz od okolo 500 pln za sztuke.

  7. #17

    Domyślnie

    albo od 2 sb 24 po zecydowanie mniej niz 500 zł/szt
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za tak wiele odpowiedzi.
    Jeśli chodzi o zestawy mobilne, takie jak wymieniony R1C1, to jest to opcja kusząca, ale jak już mówiłem. Obawiam się, że wysuwany ryjek Tamron'a obciążony dwoma lampami to raczej nie to. Obawiam się, że lekkiemu odkształceniu mogłaby ulec... no nie wiem, np. oś optyczna obiektywu i nie wiem, czy to by na jego jakość nie wpłynęło. Z kolei patrząc na cenę tego zestawu, uważam, że za nieco niższą cenę lub podobną dałoby się kupić pełnoprawne dwie lampy.

    Mam więc pytanie, czy takie coś będzie mi działać:

    SB-600 podłączona przez kabel do stopki, na statywie.
    http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/...t/product/6844 + ta lampa na drugim statywie działająca jako slave.

    Czy będzie się komunikowała z Sabinką i czy osiągnę tym zestawem dobrą synchronizację błysków?

    A w jaki sposób działałyby ze sobą dwie SB-24? (to chyba dość stara technologia?)

  9. #19

    Domyślnie

    Atrax , jesli chcesz R1C1 to zastanow sie nad uchwytem/szyna z mocowaniem w miejsce statywu, mozna ja w dosc prosty sposob dorobic.
    Taki pomysl dal mi wczesniej ktos z Forum.

    Lampy kupisz za ta kase ale czy nie za mocne swiatlo beda dawac, mimo nawet jakiegos dyfuzorka.
    No i operowanie 2-ma lampami bez pomocy jest nieco klopotliwe w terenie, w studio pewnie da sie.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Atrax Zobacz posta
    Mam więc pytanie, czy takie coś będzie mi działać:

    SB-600 podłączona przez kabel do stopki, na statywie.
    http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/...t/product/6844 + ta lampa na drugim statywie działająca jako slave.

    Czy będzie się komunikowała z Sabinką i czy osiągnę tym zestawem dobrą synchronizację błysków?

    A w jaki sposób działałyby ze sobą dwie SB-24? (to chyba dość stara technologia?)
    pierwszy zestaw - Sabinka i Metz 58 będą działały w TTl, bo ten metz obsługuje CLS. Z tym, że to Metz na kablu a sb600 jako zdalna.

    sb 24 będą ci działały - ale lampy w manualu. Najprawdopodobniej 2 sztuki na raz w trybie A (możliwym) będą się zachowyały nieprzewidywalnie.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •