Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie plastikowa twarz

    Witam serdecznie szanowne grono
    robie sobie ostatnio zdjecia slubne w ciemniusienkim kosciolku nikonem d80 z sb800 i tak straaaaasznie ciemniusko bylo, ze na odgladzie mialem prawie calkiem niedoswietlone postacie, wiec podbilem sobie ev na 2 (sprawdzilem odglad niestety tylko na jednym zdjeciu, ktore wyszlo dobrze) i jakiez moje zdziwienie (negatywne) po zrzuceniu zdjec na komp - zaraz opisze w czym rzecz.

    jak wiecie na slubie czasem dzieje sie wszystko szybko no i tak wlasnie mialem, ze ksiedzu strasznie sie spieszylo i lecial jak szalony z ceremonia, wiec z tym moim podbitym ev robielm zdjecia.

    po prostu koszmar, twarz na policzkach glownie jest przejaskrawiona i wyglada jak plastik, albo jakby ludzie przeszli nieudana operacje plastyczna.

    czy mieliscie juz taki problem? moze ktos pomoze jak w ps poprawic twarze

    z gory dziekuje i pozdrowionka
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  2. #2

    Domyślnie

    ale był w kościele jeszcze jakiś inny fotograf?
    pozdrawiam
    Artur

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neverhood Zobacz posta
    czy mieliscie juz taki problem? moze ktos pomoze jak w ps poprawic twarze
    Najlepszy opis tego problemu na jaki sie tylko wysilisz, nie zastapi PRZYKLADOWEGO ZDJECIA
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Najlepszy opis tego problemu na jaki sie tylko wysilisz, nie zastapi PRZYKLADOWEGO ZDJECIA
    racja racja, juz sie poprawiam.

    http://img510.imageshack.us/my.php?image=plastikzo2.jpg

    znowu mam problem ze wstawieniem zdjecia, ale daje link
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neverhood Zobacz posta
    racja racja, juz sie poprawiam.

    http://img510.imageshack.us/my.php?image=plastikzo2.jpg

    znowu mam problem ze wstawieniem zdjecia, ale daje link
    Wstawiaj link bezpośredni. Na samym dole strony w imageshack. Przykład:

  6. #6

    Domyślnie o dziwo nie

    Cytat Zamieszczone przez artful Zobacz posta
    ale był w kościele jeszcze jakiś inny fotograf?
    pierwszy raz bylem na slubie, gdzie nikt z gosci nie robil zadnych zdjec ani nie filmowal, wiec musze polegac na swoich zdjeciach, bo od kamerzysty stopklatek nie bede robil bo to juz byloby zenujace
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  7. #7

    Domyślnie

    Nic z tym nie zrobisz. Twarze sa po prostu spalone. Nie wyciagniesz tego w zaden sposob (no chyba, ze bedziesz im stempelkiem robil "przeszczepy").
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    f,5,6, iso400...nie zganiaj na ksiedza, ok? te placki na twarzach nie wygladaja jakby ludzie przeszli operacje plastyczna, tylko wygladaja dokladnie tak, jakby ktos mocno i bratulanie potraktowal ich lampą blyskową wszelkie dzialanie bedzie tylko protezą - plastyki zdieciu nie przywrocisz. ale jasnych plam mozesz sie pozbyc uzywajac stempelka ustawionego w trybie darken i z niewielkim kryciem (15-30%). tutaj przyklad (z racji wielkosci zamieszczonego tu zdiecia robota dosyc szkicowo potraktowana - z wiekszymi fotami jest latwiej).


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    f,5,6, iso400...nie zganiaj na ksiedza, ok? te placki na twarzach nie wygladaja jakby ludzie przeszli operacje plastyczna, tylko wygladaja dokladnie tak, jakby ktos mocno i bratulanie potraktowal ich lampą blyskową wszelkie dzialanie bedzie tylko protezą - plastyki zdieciu nie przywrocisz. ale jasnych plam mozesz sie pozbyc uzywajac stempelka ustawionego w trybie darken i z niewielkim kryciem (15-30%). tutaj przyklad (z racji wielkosci zamieszczonego tu zdiecia robota dosyc szkicowo potraktowana - z wiekszymi fotami jest latwiej).
    mam ps2 po polsku, czy mozna opcje stempla na polski, bo z ang u mnie cienko, o ile rozumiem to chodzi o jakies przyciemnienie?
    D700, N70-200/2.8, N50/1.4, N85/1.8, N35/2.0, SB800,

  10. #10

    Domyślnie

    Niestety Panowie, jeżeli nastąpi przepalenie tak duże że nastąpi utrata koloru ( czyli wszystko jest białe lub zbliżone ) to nie ma sposobu na poprawkę. Po prostu komputer nie wie czego od niego chcemy skoro ma białe piksele to możemy je ściemnić ale i tak białe zrobi się tylko jasno szare, i nie nabierze odcienia skóry i to jeszcze w różnych odcieniach i zabarwieniach. Jedyna rada w takich przypadkach: nie walić lampą prosto w twarze, a jeżeli już musimy to pomiaru światła błyskowego dokonać na najbliższej rejestrowanej twarzy. Ryzykownie powiem że lepiej niedoświetlić niż przepalić.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •