To nie jest takie dziwne... Wiekszosc fotografistow z ktorymi wspolpracuje lubi zeby dodawac sztuczna winietke przy obrobce. Natomiast co do jakosci plikow z 5D, to moim zdaniem jest po prostu swietna. Mialem okazje obrabiac trzy sesje studyjne zrobione tym aparatem i musze przyznac ze w rekach profesjonalistow jest to swietne narzedzie. Celowo napisalem "plikow" a nie zdjec, bo nie oceniam zdjecia tylko material jaki dostaje do obrobki, pod katem tego co moge z niego uzyskac. W zasadzie wole obrabiac raw z 5d niz pliki z PhaseOna. Roznice glownie widac nie w ostrosci, ale w czyms co mozna nazwac plastyka obrazu. Odwzorowanie cieni jest bardzo naturalne, takie "analogowe". Milo sie pracuje z takim materialem. Jako stary Nikoniarz mam nadzieje ze D200 nie bedzie gorszy i ze jeden z moich klientow bedzie sobie plul w brode ze zminil system nie mogac sie juz doczekac na nowa lustrzanke Nikona. Kupil wlasnie 5d po obejrzeniu materialu z sesji modowej...
Dodam ze smutkiem ze byl to ostatni ze znanych mi osobiscie fotografistow od mody, ktory fotografowal jeszcze Nikonem...
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami