Close

Strona 7 z 49 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 487

Wątek: Kulinarnie

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilej Zobacz posta
    A jakbyście mieli wybrać mniejsze zło, to jakie zdjęcia byście wybrali? Żebym wiedział, w jakim kierunku podążać.
    Polecicie jakieś książki, czy strony o dobrej fotografii kulinarnej? Bo materiałów w necie jest sporo, jednak większość nie warta uwagi... No i coś o świetle, bo jak mówicie to u mnie najbardziej leży.
    Z góry dzięki

    @Wujot Ciągle pamiętam Twoje ćwiczenie z jabłkami, ale czekam aż zdobędę więcej lamp... Bo przy jednej, góra dwóch to chyba niewykonalne.
    Nie wiem czy już czytałeś, ale jeśli nie to może watro byłoby przestudiować te kilka pozycji!

    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Zdania zawsze będą podzielone co do tego co jest dobrą fotografią kulinarną i lajfstajlową a co nie jest i co się przejadło. @patronat może daj swoje rady temu Loftusowi jak może poprawić swój warsztat aby zarabiać więcej pieniędzy, jak zdobywać klientów i jak prowadzić swoje media społecznościowe. Może akurat skorzysta Rozumiem że Żona która popełniła kilka książek kulinarnych na pewno jest większym autorytetem niż Jami Oliver ....
    500px zdycha bo tam są same fotoretusze nie mające związku z realiami i to już się dawno przejadło. Tego już nikt nie ogląda chyba.
    Kolego(nie) @cybulski: sprostowanie: moja żona nie pisze książek, robi do nich zdjęcia. Myślę że dużo z nich widziałeś. Jej droga nie jest długa, ale daje rade. Zdjęcia w publikacjach to tysiące a nie dziesiątki czy setki. Autorytetem kulinarnym może nie jest, ale współpracując z wieloma na europejskim rynku szefami, ma swoje wyrobione zdanie. Więc także ten tego - rozumiem Twój sarkastyczny ton, bo w końcu nie używa Fuji. I na szczęście jeszcze nie splajtowała

    Co do światłą zastanego, też są modyfikatory. Zależnie od potrzeb, czasem lampa czasem klara.

    Do autora: ogadaj jak najwięcej i staraj się nie szufladkować. Smaki, zarówno kulinarne jak i estetyczne się zmieniają z wiekiem

    Zdjęcia Sailora są na naprawdę wysokim poziomie, co nie znaczy że musisz je powielać. Estetyka jak moda, zmienia się co sezon. No i niestety, PS jest nieunikniony w dzisiejszym świecie. Nie wiem co powinieneś potraktować jako priorytet - mz jest to wyłonienie głównego bohatera zdjęcia z całej kompozycji. Zamiast skupiać się na stackingu użyj czasem płytkiej go. Zamiast doświetlenia bezcieniowego pobaw się kierunkowym światło cieniem. Zobacz serial jakiś na Netflixie np. The Final Table - kompozycje, sposób podania i filmowania absolutny top. I tyle.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Moja żona, która notabene popełniła kilka książek kulinarnych stoi na stanowisku, że nic nie zastąpi światła dziennego.
    Przepraszam bo przegapilem. Ciezko o wieksza bzdure. Takie stweirdzenie jest jedynie przyznaniem sie ze nie ma sie pojecia o swieltle blyskowym. Swiatlem studyjnym zaaranzujesz kazda pore dnia i kazda stylizajce jaka sobei wymyslisz. Majac do dyspozycji swiatlo dzienne jestes skazany na czekanie. I wyobraz sobie sytuacje gdy masz przygotowanego beef wellingtona, idelanie w punkt, chcesz fotografowadc przy swiatle zastanym i nagle zachodzi slonce i cala kompozycja bierze w leb. Gdzie sens gdzie logika? studio kulinarne w ktorym wykonalem tysiace zdjec reklamowych mialo mialo zasloniete okna i sciany w 20% szarosci. Nie bylo to widzimisie tylko ulatwienie sobie zycia - pelne panowanie nad swiatlem i odblaskami.
    PS. mozesz podac tytuly tych ksiazek? z checia bym sie zapoznal

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bartek Zobacz posta
    Nie wiem czy już czytałeś, ale jeśli nie to może watro byłoby przestudiować te kilka pozycji!
    jak w przypadku wiekszosci pozycji sprzed nastu lat - warto przejrzec i miec na uwadze czas ktory minal. Tak jak pisalem wczesniej fotografia kulinarna jest jedna z najbardziej ewoluujacych kategorii foto. w ciagu ostatnich kiluu lat zmienilo sie wszystko. i to doslownie wszystko. swiatlo, kompozycja, stylizacja. Najbardziej jest to widoczne w cukiernictwie ale niemal tak samo mocno w konkretach

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Zdjęcia Sailora są na naprawdę wysokim poziomie
    dziekuje choc odnosisz sie do zdjec sailora sprzed hmm w najlepszym wypadku lat 5, a z reguly blizej 10 To epoka. Albo i dwie. Zdjec kulinarnych z ostatnich 5 lat mimo ze je doskonale znasz raczej nie znajdziesz na stronie. Podobnie jak przepisow tworzonych na zamowienie zalinkuje maly przyklad, ktorym akurat srednio chcialbym sie chwalic ale jest pod reka a ja daleko od bazy danych ze zdjeciami (zdjecie wizerukowe po prawej nie jest moje, ja bym tak brzydkiego nie zrobil)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mg_home.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	707,4 KB
ID:	45116
    Estetyka nie zmienia sie co sezon wbrew temu co piszesz. zmieniaja sie trendy kulinarne. Estetyka pozostaje. 10 lat temu w Europie piana i espuma byly hitem. 5 lat temu tracily myszka, w PL wtedy wlasnie zaczely byc odkryciem. Na szczescie sie to troche zmienia i trendy swiatowe szybciej docieraja nad wisle. Nie zmienia sie jedno - mozna robic sztampe, a mozna wciaz ewoluowac. Na to pierwsze wystarczy porzadne rzemioslo i zawsze bedzie popyt, na to drugie trzeba nieustannej pracy i niekoniecznie bedziesz miec klientow.
    Dla przykladu - zdjecie na okladke katalogu porcelany ktorego zrobienie zajelo powiedzmy dluzsza chwile
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ceres.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	335,9 KB
ID:	45117
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #64

    Domyślnie

    Wreszcie jakas na tym bieda-forum dyskusja. Ciesze sie, ze kolega Sailor sie odezwal.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #65

    Domyślnie

    No jak niewiele było potrzeba aby wywołac dobrą dyskusje bo już wiało troszeczkę nudą i brakowało polemiki
    Mnie podobają się bardziej zdjęcia kulinarne ze światła zastanego. Z błyskowego wieje "produktową" ale co ja tam wiem, ja tylko patrzę konsumuje i jestem amatorem. Od strony warsztatu to sailor i wujot są najlepszymi tu autorytetami, fajnie że napisaliscie, zgadzam się z tym co napisaliscie.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 11-11-2020 o 09:06
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Wreszcie jakas na tym bieda-forum dyskusja. Ciesze sie, ze kolega Sailor sie odezwal.
    Nie dość, że Sailor, to jeszcze Wujot. Jakbym był na starym forum...
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  7. #67

    Domyślnie

    @sailor wchodząc na twoje linki mam taki komunikat
    Dostęp zablokowany
    Żądany adres nie może zostać pobrany
    Adres internetowy obiektu::
    https://photoheaven.net/
    Powód: obiekt jest zainfekowany przez HEUR:Trojan.Script.Generic
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Mnie podobają się bardziej zdjęcia kulinarne ze światła zastanego. Z błyskowego wieje "produktową" ale co ja tam wiem, ja tylko patrzę konsumuje i jestem amatorem.
    Bardzo mnie ciekawi jak rozpoznajesz kiedy było przy zastanym a kiedy błyskowym. Ja bym nie potrafił.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    @sailor wchodząc na twoje linki mam taki komunikat
    Dostęp zablokowany
    Żądany adres nie może zostać pobrany
    Adres internetowy obiektu::
    https://photoheaven.net/
    Powód: obiekt jest zainfekowany przez HEUR:Trojan.Script.Generic
    ..rwa nic takiego nie mam z zadnego kompa z ktorego wchodze. zaraz bede sprawdzal. dzieki za info.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #70

    Domyślnie

    a juz mialem sie do Ciebie odezwac... moze lepiej nie
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

Strona 7 z 49 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. kulinarnie po wieczorynce
    By Ruppel in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 21:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •