Witam
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem nowego body...i kilku innych drobiazgów
Tytułem wstępu - moje obiektywy to Sigma Sport 150-600, Nikon 50 1.8, Nikon 70-300 FX ten "nowy", kitowy 18-105 Nikonowski. Aparat na razie Nikon D7200.
Zdjęcia ogólnie rzecz biorąc - natury. Co przez to rozumiem? Noc..idę na moje miejsce gdzie chcę z zasiadki lub podchodu "ustrzelić" coś co mnie w danej chwili interesuje. Lowlight i te sprawy.. Np. dzikiego dzika o wczesnym poranku, później raniuszka na krzaczku Czasem przysypiam i po drodze łapie mnie niebieska poświata...i jestem zauroczony! Krajobrazy!! Znajduje miejsce i klik klik! Czasem wypatrzone miejsce, częściej spontan.. ale zawsze fajnie żeby była jakość, detale, kolory.. Co do zwierzaków - Bagna Biebrzańskie! Ptaki! Latają, kryją się w zaroślach - wiadomo... też duże i mniejsze ssaki, także ....no WSZYSTKO!! PRZYRODA - KRAJOBRAZY I ZWIERZAKI
Czasem klip dziewczynie z tańców i zdjęcia malutkiej bratanicy..ostatnio jakieś strzały znajomym na kartki weselne..
Zastanawiam się nad 2 zestawami w moim budżecie (jak najtaniej!!) :
1. Nikon D500 plus Nikon 20 1.8 do krajobrazów... około 9000 zł na raty 0%
2. Nikon Z6 plus adapter FTZ plus kitowy 24-70 F4 plus karta XQD...około 9000 zł na raty 0%
Jeden i drugi system ma plusy i minusy..osobiście skłaniam się w kierunku D500 ...jednak nie jestem do końca przekonany..
Ceny na dziś - 03.12.2019..