Close

Strona 220 z 391 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222230270320 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 191 do 2 200 z 3909
  1. #2191
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Czyli ze zly Nikon czujny jest

    No wlasnie takie akcje zniechecaja mnie do eksperymentow... spie spokojniej wiedzac ze systemowe szkla musza dzialac bez laski po kazdej aktualizacji oprogramowania.

    Chyba jednak takie eksperymenty sa bezpieczniejsze w Sony bo skoro udostepniaja specyfikacje bagnetu to nikt nie musi niczego zgadywac a Sony nie musi nic po kryjomu w nocy blokowac.
    Nic nie udostępniają i takie same cyrki były nawet z adapterami od sigmy.
    Jedyny pewny na 100% jest w Nikonie FTZ, nie wiem jak po aktualizacji TechArt działa.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Czyli Nikon nie chce obcych szkieł z innymi bagnetami obsługiwać? Czy to tylko wypadek początkującego?
    Chyba nikt nie chce zwłaszcza jak z cena body w ciągu roku zjechał o 50%

  2. #2192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    ....Chyba jednak takie eksperymenty sa bezpieczniejsze w Sony bo skoro udostepniaja specyfikacje bagnetu to nikt nie musi niczego zgadywac a Sony nie musi nic po kryjomu w nocy blokowac.
    Tak do końca nie wiadomo jak to jest, na pewno kiedyś Sony udostępniło takie dane, można poszukać info na ten temat, ale nie jest to równoznaczne z tym, że w związku z tym wszyskie szkła firm trzecich przez przelotki będą działać jak ta lala. Gdyby tak było nie mielibyśmy sytuacji takich, że jedne szkła nikona działają lepiej niż inne na puszkach nikona. A wszyscy wiemy, że nawet wewnątrz systemów różnie z tym bywa.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Czyli Nikon nie chce obcych szkieł z innymi bagnetami obsługiwać?
    Nikon nigdy tego nie chciał. I od początku o tym informowano.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nic nie udostępniają i takie same cyrki były nawet z adapterami od sigmy...
    Jak czegoś nie wiesz na pewno to nie pergol, że wiesz

    https://www.optyczne.pl/3729-news-So...bagnetu_E.html
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 28-11-2019 o 22:53

  3. #2193
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Nie chce siac plotek ale mam ciekawe subiektywne wrazenia poprawy AF-C po ostatniej aktualizacji firmware. Zabralem Z6 i N300 F4 PF na spacer do parku w ladny sloneczny dzien wlasnie celem sprawdzenia co sie zmienilo po ostatniej aktualizacji oraz przy okazji przetestowac mocniej pseudo grip.

    Jezeli chodzi o tego gripa to jest OK. Poczatkowo mialem watpliwosci odnosnie ergonomii... po dluzszym czasie rece nauczyly sie nowego wynalazku i jest juz git.

    Jezeli chodzi o AF-C to ja juz wczesniej na niego nie narzekalem... jednak teraz zauwazam poprawe przy mniejszych ptakach w dodatku takich o jednolitym kolorze upierzenia. Gdybym mial na szybko porownac to pokusze sie o stwierdzenie ze AF-C dziala dla mnie porownywalnie do tego z D750. Uzywalem ramki Wide L.

    Zdjecia robilem dluzszymi seriami i czasami pierwsze nie bylo dobrze trafione ale kolejne juz tak i to przez dlugosc serii. Tak samo mocno zmniejszyla sie tendencja do przestrzeliwania na tlo. Co prawda ten typ ramki ktory uzywalem ma to zapisane w samych zalozeniach ze ma priorytetyzowac obiekt blizszy do aparatu.

    Oczywiscie w obiektywie wlaczylem ogranicznik odleglosci. To co jeszcze zauwazylem w pracy obiektywu ze samo przesuwanie soczewek odbywa sie szybciej. Ich praca w AF-C jest pulsacyjna (zakladam ze robia jakies ruchy przod/tyl) jednak odbywa sie to subiektywnie szybciej niz przed aktualizacja.

    Juz na koniec... to moja subiektywne odczucia. Byc moze ktos inny w innych warunkach z innym obiektywem odniesie inne wrazenie. Ja jestem zadowolony

  4. #2194
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Wrzucilem kilka zdjec na szybko obrobionych do watku zdjeciowego:

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...tarzy%21/page6

    Musze powiedziec ze po sprawdzeniu ponad 300 zdjec dzisiaj zrobionych jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mam bardzo maly odrzut zdjec z ostroscia ktora poszla na tlo. Jak juz mowilem nie narzekalem poprzednio na AF-C jednak tym razem wybralem sie fotografowac mniejsze ptaki, na trudnym tle i w dodatku niektore z nich maja mocno jednolite upierzenie. Dodatkowo bylem w dosyc duzej odleglosci i w wielu przypadkach ptaki byly blizej tla niz aparatu.

  5. #2195

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=fg8rZGK-CUc mniej więcej 7.50 czy dobrze rozumiem ,że przez ftz af działa inaczej ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  6. #2196

    Domyślnie

    Pani "bikini" chyba się myli. Kiedyś zadano to pytanie inżynierom Nikona podczas wywiadu dla IR i odpowiedź padła taka: "both Phase and Contrast-Detect AF are in fact used when attaching an F-mount lens to the Z series cameras via the Mount Adapter FTZ."

  7. #2197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Wrzucilem kilka zdjec na szybko obrobionych do watku zdjeciowego:

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...tarzy%21/page6

    Musze powiedziec ze po sprawdzeniu ponad 300 zdjec dzisiaj zrobionych jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mam bardzo maly odrzut zdjec z ostroscia ktora poszla na tlo. Jak juz mowilem nie narzekalem poprzednio na AF-C jednak tym razem wybralem sie fotografowac mniejsze ptaki, na trudnym tle i w dodatku niektore z nich maja mocno jednolite upierzenie. Dodatkowo bylem w dosyc duzej odleglosci i w wielu przypadkach ptaki byly blizej tla niz aparatu.
    Jakim szkiełkiem te ptaki focisz?

  8. #2198
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Jakim szkiełkiem te ptaki focisz?
    #2193 rozwiaze ta zagadke

  9. #2199

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem świeżym użytkownikiem Z6 (wcześniej D5300).
    Wiem, że w przypadku Z6 "precyzyjna korekta AF" raczej potrzebna nie jest, ale w swoim egzemplarzu Sigmy 24-70 Art zauważyłem taką potrzebę. Ucieszony że Z6 ma taką opcję zacząłem się bawić i...
    Albo coś źle robię, albo coś u mnie nie działa Czy pozostawiam korektę na 0, czy przestawię nawet na +20, -20, to zdjęcia wyglądają tak samo :-/ Zero różnicy. Nie wiem o co chodzi?

    Jak to wykonuję? Podłączam obiektyw, wchodzę w menu Ustawienia->Precyzyjna korekta AF->Włącz ; Ustawienia->Precyzyjna korekta AF->Zapisana wartość->Ustawiam wartość ; Wykonuję zdjęcie...

    Może gdzieś jeszcze muszę coś aktywować?

    Sprawdziłem na Sigma 50 Art i podobny problem, zero różnicy pomiędzy różnie ustawionymi korektami.

  10. #2200
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A czym objawia się problem, testowałeś to jakoś dokładnie np robiąc zdjęcie zadrukowanej kartki celując w jeden wiersz pod kątem dość ostrym żeby wychwycić głębie ostrości ?

Strona 220 z 391 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222230270320 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •