Z góry dziękuję za wszystkie uwagi. Negatywne również, a może przede wszystkim.
Załącznik 21677
Szukaj
Z góry dziękuję za wszystkie uwagi. Negatywne również, a może przede wszystkim.
Załącznik 21677
Nie za ciekawe zdjęcie. Nawet nie ma się do czego za bardzo odnieść. Z technicznych uwag to można byłoby wyprostować budynek bo leci do tylu. Nic to i tak nie zmieni bo brak pierwiastka zatrzymującego na dłużej.
Weź statyw i wróć tam przy bezchmurnej nocy. Fajnie gdyby księżyc to oświetlił od przodu![]()
Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560
ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
>>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<
@spiritus to dobra rada, tym bardziej, że można na ten budynek spojrzeć od strony cmentarza![]()
No to chłopie śmigaj tam zanim liście się pojawią na drzewach!
Obczaj gdzie księżyc świeci w nocy. Przy pełni możesz spróbować też sfotografować księżyc aby był nad budynkiem.
Czekam na efekty.
Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560
ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
>>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<
Co za obiektyw i aparat? Pytam technicznie, bo brak nieco w szerokości do prostowania. Trzeba by bardziej w tył, albo składać z dwóch pionów. Najprosztszą metodą prostowania bez obiektywu tilt-shift jest ustawienie aparatu idealnie poziomo we wszystkich osiach i później obcięcie nadmiaru dołu. Ale do tego trzeba mieć zapas rozdzielczości i szerokości.
@PM.M aparat to canon 5d3, obiektyw 24-105 (na 24 mm). Zdjęcie z ręki, w biegu w zasadzie. Teren (choć tego nie widać mocno) był zdecydowanie pod górkę, a za mną już zdecydowany dół. Ponadto starej daty jestem i jak już robię klatkę, to staram się w trakcie wołania wprowadzać wyłącznie niezbędne minimum zmian.
Gdzie ten budynek się znajduje?
Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560
ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
>>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<
Skontaktuj się z nami