Close

Strona 66 z 187 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 1868
  1. #651

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie, nie dyskutujemy o kwestiach technicznych. Napisałem wyraźnie, że o finansach...
    Nie ma się co unosić, bo w tym temacie ogólnie nie piszemy ani o XQD ani o Nikonie ani o finansach tylko o pełnoklatkowym i bezlusterkowym systemie Canona. Tak sobie cenicie porządek, przynajmniej tak zapamiętałem mini aferę o temat z A7, a w tematach o Zetkach czy teraz Rce jedziecie równo z oftopem. I to przez kolejne ładnych parę stron. Mnie to by ogólnie nawet nie przeszkadzało, ale temat tego XQD i peanów na jego cześć pojawia się już chyba po raz setny. To po prostu jest już niestrawne chyba dla każdego oprócz koesha. Wydzielcie w końcu ten temat o wspaniałych kartach XQD, które w magiczny sposób zastępują dwie karty SD i każdy będzie szczęśliwy.

  2. #652
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Prosiłem już wczoraj o wydzielenie tego wszystkiego o XQD.

    Koszt XQD jest i niestety Nikon chyba myślał że spopularyzuje ten format szybko, a tu nawet jeden z twórców tego formatu czyli sandisk wypiął się na ten format i dopiero inwestuje w CFE pokazując demo karty.
    Jak ludzie używali CF i kupili nowy sprzęt z SD to też były koszty zakupu spore, do tego przeskok w pojemności, zazwyczaj nowe kupuje się pojemniejsze co zwiększa koszt.

    D750 jest tańszy, Z6 też będzie tańsze jak wyjdzie jego następca, może nawet dojść do śmiesznej sytuacji że niższy model Zetki w dniu premiery będzie cenowo bliski Z6 po kilku obniżkach jakie mają i będą miały miejsce.

  3. #653

    Domyślnie

    Mnie bardziej niż karty interesują te nowe zapowiadane szkła Canona oraz https://www.canonrumors.com/canon-rf...next-year-cr1/
    Wiadomo, że i tak ich sobie nie kupię w najbliższej przyszłości, bo i po co, ale pojarać się można.

    Interesująco wygląda tez zapowiadany RF 70-200/2.8, taki kompaktowy. Podoba się kierunek w którym podąża Canon ze swoją szklarnią RF https://www.canonrumors.com/canon-of...-mount-lenses/
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  4. #654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie ma się co unosić, bo w tym temacie ogólnie nie piszemy ani o XQD ani o Nikonie ani o finansach tylko o pełnoklatkowym i bezlusterkowym systemie Canona. Tak sobie cenicie porządek, przynajmniej tak zapamiętałem mini aferę o temat z A7, a w tematach o Zetkach czy teraz Rce jedziecie równo z oftopem. I to przez kolejne ładnych parę stron. Mnie to by ogólnie nawet nie przeszkadzało, ale temat tego XQD i peanów na jego cześć pojawia się już chyba po raz setny. To po prostu jest już niestrawne chyba dla każdego oprócz koesha. Wydzielcie w końcu ten temat o wspaniałych kartach XQD, które w magiczny sposób zastępują dwie karty SD i każdy będzie szczęśliwy.
    Masz rację, może niech któryś moderator wydzieli nowy wątek.
    Ja mam tyle roboty, że nie wiem za co się najpierw chwytac.
    Co do tematu o Z6 to nie my (moderatorzy) narzekaliśmy na OT, co zreszta nie ma znaczenia.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  5. #655

    Domyślnie

    Ponoć pod koniec roku Canon szykuje nową aparatkę. Tym razem z dwoma slotami i IBIS na pokładzie. Jeśli okaże się to prawdą to ciekawe jak to wycenią: https://www.canonrumors.com/the-next...ion-again-cr1/

  6. #656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ponoć pod koniec roku Canon szykuje nową aparatkę. Tym razem z dwoma slotami i IBIS na pokładzie. Jeśli okaże się to prawdą to ciekawe jak to wycenią: https://www.canonrumors.com/the-next...ion-again-cr1/
    Nowe szkła mają dawać radę na matrycy 100Mpix co już wczesnej pisałem. Więc to by się zgadzało z tymi rumorami, zapowiadana matryca 70 Mpix.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  7. #657
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Canon idzie jak burza, nie dość że zrobił rewolucje cenową w pełnej klatce i wrzucił na rynek sprzęt w najniższej cenie w historii to jeszcze poszły plotki że chcą wrzucić na rynek jeszcze tańszy model, czyżby żegnali się z drogimi modelami aps-c ?

  8. #658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Canon idzie jak burza, nie dość że zrobił rewolucje cenową w pełnej klatce i wrzucił na rynek sprzęt w najniższej cenie w historii to jeszcze poszły plotki że chcą wrzucić na rynek jeszcze tańszy model, czyżby żegnali się z drogimi modelami aps-c ?
    A całość wywiadu brzmi następująco:

    Do you see a full-frame camera coming in at a price below the RP?

    MB: Yes.



  9. #659
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale w canonie przynajmniej Yes, a w nikonie tylko Maybe

  10. #660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale w canonie przynajmniej Yes, a w nikonie tylko Maybe
    No, bo to Yes oznacza, że widzą. Na półce z Sony.

Strona 66 z 187 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •