Close

Strona 65 z 187 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775115165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 1868
  1. #641
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dyskutuje bo nie rozumiem dlaczego takim problemem jest że Nikon zrobił właściwie jako pierwszy krok w kierunku innego nośnika, zamiast sie cieszyć że nowy system jest już budowany całkiem przyszłościowo, canon i sony jak dodadzą CFE to wy już będziecie mieć w szufladzie parę starych XQD

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dyskutuje bo nie rozumiem dlaczego takim problemem jest że Nikon zrobił właściwie jako pierwszy krok w kierunku innego nośnika, zamiast sie cieszyć że nowy system jest już budowany całkiem przyszłościowo, canon i sony jak dodadzą CFE to wy już będziecie mieć w szufladzie parę starych XQD
    Ile masz w szufladzie kart XQD?

  3. #643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie jesteś osamotniony. Też zauważyłem że do niego można pisać i ma to gdzieś.
    Pisać "umi", czytać jeszcze nie...

  4. #644
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie jesteś osamotniony. Też zauważyłem że do niego można pisać i ma to gdzieś.
    Ja zwyczajnie odrzucam argumenty, które są kwestią... nie wiem chyba gustu bo hejt już się zmniejszył odnośnie XQD i teraz przerzuciła się większość na hejt AF w Zetkach, a tego nie podejmuję bo sprzętu nie mam

    Co do kart w szufladzie, chyba większość tu piszących miała w szufladzie CF i jakoś przeżyła zakup SD, w komputerach przejście na ssd wyszło na duży plus mimo że początki były ciężkie od strony niezawodności i ceny, wielu argumentowało że nie potrzebuje SSD i to sprzęt dla entuzjastów itd.

  5. #645

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Co do kart w szufladzie, chyba większość tu piszących miała w szufladzie CF i jakoś przeżyła zakup SD, w komputerach przejście na ssd wyszło na duży plus mimo że początki były ciężkie od strony niezawodności i ceny, wielu argumentowało że nie potrzebuje SSD i to sprzęt dla entuzjastów itd.
    Żyjesz chyba jakiś oderwany od rzeczywistości. Ludzie przecież napisali Ci, po co mają brnąć w XQD skoro wydajność CF czy SD jest dla nich wystarczająca. Do SSD tego nie porównuj, bo jego użycie przekłada się bezpośrednio na wydajność, którą każdy odczuje, chociażby przy starcie systemu. Poprzedni przykład z 10-krotnym spadkiem cen dysków jest wyssany z palca, bo to co obecnie kosztuje 100 zł, 5 lat temu kosztowało max. 500 zł. Mowa o dyskach w granicach 120GB. Jeśli jest inaczej, proszę o przykład.
    Wracając do kart- nie dziwię się ludziom, którzy nie potrzebują szybkiego zapisu, że niechętnie patrzą na kolejny niepotrzebny wydatek. Sam chętniej bym przeszedł na D4s, ale do zakupu muszę doliczyć 1000-1500 zł na karty. Gdyby oferował dwa gniazda CF miałbym tą kasę w kieszeni. Zapytałem czy posiadasz XQD bo inaczej podchodzi się do wyimaginowanej sytuacji, a inaczej gdy samemu trzeba sięgnąć do kieszeni po dodatkowego tysiaka.

  6. #646
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale dyskutujemy o kwestiach technicznych raczej i właściwie czy postęp technologiczny ma sens jeśli na początku bije nas po kieszenie, więc jeśli ktoś kupuje lexusa ale szczypie się przy kasie na stacji i przerabia go na gaz to tak samo teraz XQD nie dla niego bo kosztuje sporo
    Dodatkowo na tą chwilę nie ma potrzeby używać tego rodzaju nośnika, więc zgadzam się że lepszym wyjściem było wrzucić Zetki z dwoma slotami SD albo wyjście idealne jeden XQD i jeden SD, wtedy wszyscy byliby uszczęśliwieni.
    Jednak jest jak jest i moim zdaniem dla amatora tanie 32GB XQD wystarcza w Z6 nawet na dłuższe wyjazdy czyli koszty nie tak duże, a zestawy zazwyczaj da się kupić z kartą 64GB, zawodowcy fakt mają kłopot ale nie koniecznie muszą już przesiadać się na bezlustra zwłaszcza jak to wiąże sie z kosztami dla nich dużymi.

  7. #647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    moim zdaniem
    Właśnie, Twoim. Jak widać inni mają inne zdanie. Jak grochem o ścianę... Odpadam

  8. #648

    Domyślnie

    Koesh no ale to jest kłopot. Notebuki mają czytniki tylko SD. Gdyby takie body z xqd miało wewnątrz pamięć np 250GB to ok ale nie ma. A więc jest kłopot. Na h.. j komu ta xqd karta?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #649
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam że Nikon chciał tworząc nowy system ujednolicić kwestie nośnika, a SD nie ma już przyszłości ze względu na swoją budowę i kłopoty z ciepłem, podejrzewam też że Z8 i Z9 może w pełni wykorzystać swoje możliwości tylko z szybkimi kartami, nie mam pojęcia.

  10. #650
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 806

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale dyskutujemy o kwestiach technicznych raczej i właściwie czy postęp technologiczny ma sens jeśli na początku bije nas po kieszenie,
    Nie, nie dyskutujemy o kwestiach technicznych. Napisałem wyraźnie, że o finansach. SD mam za darmo, bo je mam, a za XQD i czytnik muszę zapłacić. Za body Z6, które i tak jest droższe od D750 trzeba dopłacić kolejny tysiąc - dwa za karty, których nikt nie chce. Niech sobie inni płacą za bycie prekursorami. XQD są w nikonie od czasów D4, czyli roku .. 2012!!! Jakie to niby początki??? 7 lat popularyzacji, a na palcach jednej ręki można policzyć gdzie to jest stosowane. Zastanawiam się czy Sony nie zrobiło jakiegoś dealu, że daje matryce Nikonowi, ale ten ma stosować XQD. Dlaczego Sony nie stosuje powszechnie XQD? Przejechali się z Memory Stickiem, a Nikona wsadzili na minę z XQD.
    Koesh, chodzi o cenę i popularność (a raczej jej brak), a nie o parametry, bo do tego nikt nie ma uwag. A ty ciągle swoje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 65 z 187 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775115165 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •