Szukaj
D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
WYWOŁAJ RAWKA
ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH
PODEJMIJ WYZWANIE
Potworne.
Ostry nie idź w te stronę.
"Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek
Masakra, coś Ty z nią zrobił![]()
Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A
D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
WYWOŁAJ RAWKA
ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH
PODEJMIJ WYZWANIE
Widać ostry nie bez kozery nadał sobie taki nick. Musisz sobie jednak zdać sprawę z tego, że nie wszyscy są fanami ostrości, szczególnie gdy jest ona aż tak przesadzona. Szczególnie portreciści na ostrość patrzą jak na sprawę drugorzędną.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
ot efekty jak pasja machania suwaczkami przesłania zdrowy rozsądek. To nie jest dobra droga - wyostrzone aż do przesady, obróbka średnia i wygląda to jak dla mnie źle.
Cóż .. zabawa clarity i spłaszczeniem kontrastu jest dyskusyjna.
Co do portretów...
Polecam
http://andrzej-krynicki.com/#!/?p=43
I radzę wzruszyć ramionami i iść własną drogą
3 kroki do perfekcji, konwersja do b\w, clarity 100%, contrast 100%.
https://500px.com/Rafal_S Nikon FM2N
To już Ty wiesz najlepiej. Ta obróbka zupełnie tu nie pasuje Ostry. O ile w Twoim poprzednim zdjęciu to nawet pasowało i fajnie wyszło o tyle tutaj nijak mi nie gra, . Sorry, ale to trochę tak jakbyś Pudziana obrobił w stylu beauty
Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A
Skontaktuj się z nami