Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 74
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To podstawowy parametr reporterskiego body. I prawdopodobnie dlatego ciagle w reporterce Canon jest ciut przed Nikonem. Drugim ważnym parametrem jest praca AF, a trzecim jakość na wysokim ISO.
    Odważę się napisać że np lepsze DR w nikonie jest dla reportera prawie bez znaczenia.
    A co z wydajnością baterii ? Wydaje mi się, że to ma znaczenie praktyczne, szczególnie jak różnica jest tak duża.
    d70s + N18-70 + N55-200

  2. #42
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Odważę się napisać że np lepsze DR w nikonie jest dla reportera prawie bez znaczenia.
    Z oceną DR bym się wstrzymał. Jeszcze nikt nie miał okazji porównać tych matryc (D5 i 1dx mk II).

  3. #43

    Domyślnie

    Jasne - jeśli jakimś cudem 1dx2 będzie miałe lepszy DR to będzie to istotne dw tym korpusie, jeśli słabszy to można przyznać rację Jackowi
    Po pierwszych samplach widać że jest postęp - już JPGi wyglądają zachęcająco pod względem informacji zawartej w cieniach.

    Wg mnie żywotność baterii w nikona to olbrzymi atut - dla mnie to spora przewaga. Ale mam kolegę dla którego to nie ma żadnego znaczenia.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  4. #44
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta

    Wg mnie żywotność baterii w nikona to olbrzymi atut - dla mnie to spora przewaga..
    W ubiegłym roku robiłem pokaz mody. W ciągu 2 dni zrobiłem 6500 zdjęć na 1 aku (bez ładowania) na 1 Dc. Największym pochłaniaczem prądu jest nagrywanie w 4k i tutaj konieczny jest 2 akku.

  5. #45

    Domyślnie

    Ja nie napisalem czy lepszy DR jest w Canonie 1DX czy w Nikonie 5D bo tego nie wiem. Zakladam ze w Nikonie bedzie lepszy, ale to dla reportera bez znaczenia.
    Wydajnosc akku zdaje sie ze w praktyce jest dosc podobna. Poniewaz jest to pare tysiecy to takze nie ma znaczenia.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  6. #46

    Domyślnie

    Nikon zrobi na jednym aku 4000 tyś zdjęć, Canon 1000. różnica moim zdaniem bardzo duża

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michasacuer Zobacz posta
    Nikon zrobi na jednym aku 4000 tyś zdjęć, Canon 1000. różnica moim zdaniem bardzo duża
    Nawet gdyby faktycznie Nikon miał zrobić 4 miliony zdjęć na jednym ładowaniu (tak, jak napisałeś), to powyżej pewnych wartości (dla mnie to mniej więcej ten tysiąc) ma to coraz mniejsze znaczenie.
    Problemem to jest 300-350 zdjęć na jednym aku w bezlusterkowcach...
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #48

    Domyślnie

    10 ( ~1%) klatek więcej niż D810.

    Ciekawi mnie jaka jest charakterystyka pracy tej baterii w różnych temperaturach ( a nie znalazłem ) i jak wygląda kwestia samoczynnego rozładowywania. Przy podniesieniu napięcia i pojemności mogły się te parametry pogorszyć.

    1DX:
    â–*View Finder shooting at 73°F/23°C Approx. 1120 shots
    â–*View Finder shooting at 32°F/0°C Approx. 860 shots
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michasacuer Zobacz posta
    Nikon zrobi na jednym aku 4000 tyś zdjęć, Canon 1000. różnica moim zdaniem bardzo duża
    Gdyby to była prawda to tak. Ale nie jest.
    Jeśli akku wystarcza na pół dnia pracy to nie ma problemu.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #50

    Domyślnie

    Doprecyzujmy - podając oficjalne informacje mówimy o ilości zdjęć które można wykonać zgodnie z pewną określoną metodologią testową określoną przez pewną organizację której nazwy tutaj nie wymienię. W praktyce, większość osób uzyskuje sporo lepsze ( 2+ razy lepsze ) wyniki, bo nie ogląda każdej klatki na wyświetlaczu, etc.
    W tej chwili nie znamy realnych wyników jakie uzyskują fotografowie 1DX mk2. W teorii, da radę zrobić więcej zdjęć niż 1DX, w praktyce, zapewne też.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Canon 7D Mark II
    By MrQba in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 15:46
  2. Canon EOS 5d Mark II - przysłona
    By zolton in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 19:12
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  4. D700 VS Canon 5d Mark II
    By slayer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 177
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 11:26
  5. Canon EOS 5D Mark II ??
    By Calme in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 16:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •