Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawełfoto Zobacz posta
    Mi na karcie 16 gb pokazuje około 530 zdjęć też w rawach. Może dlatego że robię w 12 bitach��
    Bardzo możliwe. Poza tym to i tak jest liczba bardzo przybliżona. Przecież aparat nie wie jakie zdjęcia zrobimy

    galtom Co do osłony, nie wyważaj otwartych już dawno drzwi LARMOR, którego podlinkowałem, naprawdę się sprawdza. To nie jest jakaś cienka folia.
    Bateria starcza na kilkaset RAW'ów. Oczywiście zależy od paru zmiennych, np VR/OS w obiektywie
    Nie ma się czym chwalić

  2. #12

    Domyślnie

    A karty maks 16GB czy wieksze tez obsluguje?
    Usunięto komercyjną stopkę

  3. #13

    Domyślnie

    Ja używam 16 i 32 GB.
    Większe też obsłuży, ale uważam, że ze względów bezpieczeństwa, lepiej używać np. 2 X 16 (2 X 32GB) w zależności od potrzeb. D7100 ma dwa sloty na karty.
    Nie ma się czym chwalić

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galtom Zobacz posta
    A karty maks 16GB czy wieksze tez obsluguje?
    Pytanie tylko po co? Ja wychodzę z założenia, że lepsze 2 karty 16, niż jedna 32.
    A tutaj poczytaj o kartach: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=250442
    D7100 + S 17-50 2.8 + S 10-20 4-5.6 +N 55-300 4.5 - 5.6 + SB 700. Parę staroci: MC Helios - 81H 50/2, Helios 44-2 58/2, Olympia De Lux 135/2.8
    --------
    W przyszłości: N 70-200 2.8 i N 24-70 2.8

  5. #15

    Domyślnie

    Ale wlasnie sie nad 32GB (jakby jednak mi sie filmowanie sposobalo) sie zastanawialem
    Na poczatek jedna, potem moze dwie.
    RAWow nie uzywam.
    Usunięto komercyjną stopkę

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galtom Zobacz posta
    Ale wlasnie sie nad 32GB (jakby jednak mi sie filmowanie sposobalo) sie zastanawialem
    Na poczatek jedna, potem moze dwie.
    RAWow nie uzywam.
    Więc poczytaj o szybkości kart: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=250442
    D7100 + S 17-50 2.8 + S 10-20 4-5.6 +N 55-300 4.5 - 5.6 + SB 700. Parę staroci: MC Helios - 81H 50/2, Helios 44-2 58/2, Olympia De Lux 135/2.8
    --------
    W przyszłości: N 70-200 2.8 i N 24-70 2.8

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli robisz w JPG, to pojemność karty 32GB będzie liczona w tysiącach

    EDIT: Jeśli nie używasz RAW, to wystarczy wolniejsza karta, np. 45MB/s. Będzie taniej, a do filmów, wystarczy 30.
    Ostatnio edytowane przez Johny42 ; 07-04-2015 o 12:45
    Nie ma się czym chwalić

  8. #18

    Domyślnie

    Skoro robisz tylko JPG, to:
    - karta najtańsza jaką znajdziesz (ale nie jakiejś dziwnej firmy) - i rozmiar i prędkość
    - kup sobie D5300

  9. #19

    Domyślnie

    Nie przesiade się z D70 na D5300 - nie ta ergonomia. D7100 zresztą już w domu - za 2800 zal nie kupic.
    Poza tym 5300 nie ma silnika w korpusie wiec nie będzie dzialac z czescia moich obiektywow.
    Usunięto komercyjną stopkę

  10. #20

    Domyślnie

    No to teraz rób zdjęcia - na pewno będziesz zadowolony.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •