Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: pentacon 4/200

  1. #11

    Domyślnie

    Jak sie dodaje tu zdj?

  2. #12

    Domyślnie

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132468

    Oczywiście oprócz Imageshacka może być dowolny inny serwis umożliwiający wysyłanie i linkowanie zdjęć

  3. #13

    Domyślnie

    Bo to cos z gory da sie odkrecic

  4. #14

    Domyślnie

    Wydaje mi się, jakby ten Twój pentacon nie miał całej "dupki" (taka charakterystyczna u Pentaconów 135 i 200 mm, dokręcana przy pomocy pierścienia o średnicy gwintu coś ponad 50 mm), która to posiada gwint M42. Jeśli masz szpoto kombinować i wydawać kolejne złocisze, to pomyśl lepiej nad Jupiterem 21M (200/4), który jest znacznie lepszy optycznie, pomimo gorszej konstrukcji mechanicznej.
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  5. #15

    Domyślnie

    Z tego co widać na fotkach, to brakuje tylnego elementu zakończonego gwintem m42 lub bagnetem typu EXKTA.Obiektyw ma preselekcyjną przysłonę,a wymieniając tylko tą część
    łatwo było obiektyw przystosować do któregoś z systemów.Bez tego elementu zakończonego gwintem m42 nie połączysz go z żadną redukcją,chyba że jakiż mechanik dorobi
    Ci taka redukcję z mocowaniem nikonowskim.

  6. #16

    Domyślnie

    Czy chodzi o tą dupkę?

  7. #17

  8. #18

    Domyślnie

    Właśnie coś takiego,powinien być jeszcze pierścień z gwintem.

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Pierscien z gwintem?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •