Jak sie dodaje tu zdj?
Szukaj
Jak sie dodaje tu zdj?
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132468
Oczywiście oprócz Imageshacka może być dowolny inny serwis umożliwiający wysyłanie i linkowanie zdjęć![]()
Bo to cos z gory da sie odkrecic
Wydaje mi się, jakby ten Twój pentacon nie miał całej "dupki" (taka charakterystyczna u Pentaconów 135 i 200 mm, dokręcana przy pomocy pierścienia o średnicy gwintu coś ponad 50 mm), która to posiada gwint M42. Jeśli masz szpoto kombinować i wydawać kolejne złocisze, to pomyśl lepiej nad Jupiterem 21M (200/4), który jest znacznie lepszy optycznie, pomimo gorszej konstrukcji mechanicznej.
D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D
Z tego co widać na fotkach, to brakuje tylnego elementu zakończonego gwintem m42 lub bagnetem typu EXKTA.Obiektyw ma preselekcyjną przysłonę,a wymieniając tylko tą część
łatwo było obiektyw przystosować do któregoś z systemów.Bez tego elementu zakończonego gwintem m42 nie połączysz go z żadną redukcją,chyba że jakiż mechanik dorobi
Ci taka redukcję z mocowaniem nikonowskim.
Czy chodzi o tą dupkę?
Właśnie coś takiego,powinien być jeszcze pierścień z gwintem.
Pierscien z gwintem?
Skontaktuj się z nami