Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kolejny statyw

  1. #1

    Domyślnie Kolejny statyw

    Tak, wiem, już było wiele wątków na ten temat. Ale, że co chwilę wychodzi coś nowego dlatego pytam. Ostatnio zrezygnowałem z Nikona Entry Level na rzecz bezlusterkowca. Planuję dokupić do niego szeroki kąt i pozostać przy kicie.

    W związku z tym, iż coraz bardziej mi się podobają nocne zdjęcia planuję zakup jakiegoś sprytnego małego statywu lub "statywopodobnego urządzenia".

    Mniejsze rozmiary zestawu NX = malutka torba, posiadam wprawdzie statyw Velbon DF-61 ale ten jednak jest za duży i potrzebuję coś znacznie bardziej mobilnego do zdjęć na spacerze. Myślałem o Camgloss Spider z oferty znanego sklepu cyfrowe.pl lub SLIK Mini II. Ewentualnie jakiś naprawdę mini statywik. Chodzi mi o sprzęt stosunkowo lekki i nieduży. W końcu nie na darmo pozbyłem się wielkiego plecaka z dslr i kilkoma obiektywami.

    Możecie jakoś podpowiedzieć ? Zamierzam robić zdjęcia podobne do moich ostatnich czterech z mojego bloga (w stopce). Budżet w granicach 100zł.

    Będę wdzięczny za wszystkie sugestie!
    Ostatnio edytowane przez Fejton ; 14-10-2014 o 18:09
    Samsung NX300 + Samsung 18-55 OIS + Samyang 8mm f3.5
    fejton.flog.pl - Przyjmę każdą radę i sugestię

  2. #2

    Domyślnie

    Mały , mobilny statyw do 100 pln ....... hmmmm ..... Slik Compact II

  3. #3

    Domyślnie

    Macałem go na żywo i powiem, że... wydaję sie taki tandetny w porównaniu do mojego Velbona DF61, a ten jest w zasadzie w tej samej cenie... Macie jakieś jeszcze inne propozycje ?
    Samsung NX300 + Samsung 18-55 OIS + Samyang 8mm f3.5
    fejton.flog.pl - Przyjmę każdą radę i sugestię

  4. #4

    Domyślnie

    Moja propozycja odłóż parę pln i kup statyw na lata.
    Przerobiłem przez półtora roku tanie silki, Velbony. Ostatecznie odłożyłem i kupiłem dobry Benro. 1 użytkuję od 3 lat drugi od 2 i jestem zadowolony

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemas-J Zobacz posta
    Moja propozycja odłóż parę pln i kup statyw na lata.
    Przerobiłem przez półtora roku tanie silki, Velbony. Ostatecznie odłożyłem i kupiłem dobry Benro. 1 użytkuję od 3 lat drugi od 2 i jestem zadowolony
    Mógłbyś wskazać wady które się ujawniły podczas użytkowania Slika ? Pytam z ciekawości , lubię wiedzieć co może mnie spotkać w przyszłości .......

  6. #6

    Domyślnie

    Ja statywu używam raz na dwa miesiące dlatego nie zamierzam przeznaczyć na ten cel 500zł. Jakiś konkretny model MAŁEGO i MOBILNEGO statywu ? Nie musi być z matelu używanego w promach kosmicznych, ani stabilny jak beton. Chodzi o takie wycieczkową zabawkę.
    Samsung NX300 + Samsung 18-55 OIS + Samyang 8mm f3.5
    fejton.flog.pl - Przyjmę każdą radę i sugestię

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba, że monopod ? Da się monopodem uzyskać ostre zdjęcie z czasem naświetlania 15 sec ?
    Samsung NX300 + Samsung 18-55 OIS + Samyang 8mm f3.5
    fejton.flog.pl - Przyjmę każdą radę i sugestię

  8. #8

    Domyślnie

    Monopod na 15 s - to brzmi jak wyzwanie (i to nie byle jakiej klasy). Lepiej sprawdzi się niemal dowolny statyw (włączając w to statywy z hipermarketów).

    Statywu (niestety) nie polecę - od dłuższego czasu nie ogarniałem co jest do wyboru.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem, że czasy powyżej 3 sec są trudne do uzyskania z takiego monopodu ale zawsze warto zapytać. Widziałem kilka dosyć małych (teleskopowych) które by się nadały. W końcu rozmiar i waga dla mnie teraz ma kluczowe znaczenie. W każdym razie dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.
    Samsung NX300 + Samsung 18-55 OIS + Samyang 8mm f3.5
    fejton.flog.pl - Przyjmę każdą radę i sugestię

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •