Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Filtry do 14-24

  1. #21

    Domyślnie

    Ostatecznie zainwestowałem w Cokin'a X-Pro. Bo dorwałem po okazyjnej cenie. Oglądałem winietowanie z 14-24 i myślę, że te maksymalnie 2mm w krajobrazie mogę przeżyć, dla odmiany z możliwością używania szerokiego końca tam, gdzie filtry nie będą potrzebne.
    Generalnie filtry są tańsze, łatwiej dostępne, jest CPL, holder ciut mniejszy i dość sprawnie będę mógł go mocować do mojej szklarni.
    Teraz pozostanie "tylko" wyhaczyć tytułowego Nikkora
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  2. #22

    Domyślnie

    Dark daj znać czy udało się nabyć N14-24 i sprawdzić jak działa Cokin X-Pro.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    Dark daj znać czy udało się nabyć N14-24 i sprawdzić jak działa Cokin X-Pro.
    Nie wiem jak szybko mi się to uda. Ostatnio nabyłem N 24-70, więc nie wiem ile zostanie w budżecie po rozpisaniu wydatków i przychodów

    Znalazłem takie porównanie winietowania na kilku ogniskowych:
    http://www.ebay.com/itm/Adapter-ring...-/160864506748

    Od biedy, pozostanie stemplowanie brzegów przy 14-16mm. Przy dwóch filtrach i więcej, może być gorzej, ale w mojej sytuacji pewnie da się przeżyć.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  4. #24

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    U Whitea moze i taniej, ale czesto trzeba czekac a te z jebaja sa od reki

  7. #27

    Domyślnie

    Jednak to ciągle spora kwota, a mnie dodatkowo interesuje filtr soft (hard gdzieś przy okazji). Z tych powodów, i podanych wcześniej, zainwestowałem w Cokina X-pro. Filtry można dorwać w przyzwoitych cenach, choć o takim Hitech 10 Pro Stop ND naczytałem się niefajnych rzeczy (głównie problemy z zafarbem/ustawieniem poprawnego WB).
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dark Zobacz posta
    hitech 10 pro stop nd naczytałem się niefajnych rzeczy (głównie problemy z zafarbem/ustawieniem poprawnego wb).
    odradzam!!!!

  9. #29

    Domyślnie

    No i udało się. Na razie mam zestaw bazowy, czyli 14-24 i Cokin X121S. W weekend, jeśli pogoda dopisze, spróbuję potestować.

    Co do Hitecha. Przegrzebywałem się przez różne fora i strony i znalazłem informację, że Hhtech odświeżył swoje filtry. Nowa wersja, oznaczona IR ND, podobno nie daje już różowo-czerwonego zafarbu, a wchodzi w niebieski. Użytkownicy piszą, że w zasadzie łatwiej jest ustawić poprawny WB i wprowadzić ewentualne poprawki w postprocesie. Problem jest tylko z rozmiarami. Największe są chyba 165x165 (na Lucroit), wtedy musiałbym go jakoś dociąć do 130 mm Cokin'a. Chyba da się to zrobić, bo to żywica. O tę "piankę" zapobiegającą wpadaniu bocznego światła się nie martwię, bo planuję zmajstrowanie rękawa dookoła całego filtra.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    Dark daj znać czy udało się nabyć N14-24 i sprawdzić jak działa Cokin X-Pro.
    Po weekendzie mam już kilka spostrzeżeń, choć pogoda nie była idealna na testy.
    -Zestaw dość szybko montuje się i rozmontowuje.
    -Jak to płytki, trzeba uważać na światło padające zza pleców (górne narożniki łapią odblaski), ale tak miałem i z Cokinami-P. Wspomniany "rękaw" załatwi sprawę definitywnie. Ja zasłaniałem górę obiektywu ręką.
    -Mam wrażenie, że ten filtr (Cokin X121S) daje ciut niebieskawy zafarb. Ale to bez problemu da się wyeliminować w postprocesingu.
    -Jakościowo, nie widzę spadku detali.
    -Tak jak się spodziewałem, przy pionowych kadrach winietuje do ok. 18 mm (przy równym ustawieniu holdera, przy skośnym, ciut więcej). W pionowych kadrach winieta pojawia się tylko na 14 mm, przy skośnym ustawieniu holdera.

    Niestety okazji do popstrykania za dużo nie miałem. Mogę podzielić się tylko jednym, niecropowanym kadrem...

    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •