Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar a_iverson
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Wadowice/Sunds-DK
    Posty
    160

    Domyślnie Problem z High pass w capture NX

    Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem, mianowicie.
    Nanoszę na zdjęcie filtr High pass z menu: Adjust -> Focus.
    Następnie ustawiam sobie żądany radius, zaznaczam Blending mode na overal. W kolejnym kroku biorę "pędzelek +" (selection brush) i maluję miejsca w których chcę wprowadzić zmiany... niestety tak było do wczoraj. Dzisiaj po próbie malowania znika cały filtr ze zdjęcia, tak jak powinien, natomiast sam pędzelek nie wprowadza już żadnych zmian...
    Macie jakieś sugestie?
    D3s, D700 + Nikon MB-D10 /Nikkor 14-24mm f2.8G ED, Nikkor 24-70 f2.8G ED, Nikkor 85mm F1.4D, Sigma 70-200 F2.8 EX DG OS HSM / SB-900 + SB-910

  2. #2

    Domyślnie

    ale wł/wył maski daje jakiś efekt ? Jest ustawienie dla słabszych kompów gdzie nie ma zmian w "czasie rzeczywistym", zobaczyłbym ustawienie pędzla może jeszcze. Używam tego programu od 2 lat i nić takiego mi się nie przytrafiło
    powodzenia
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zmieniłeś sobie przypadkiem Opacity pędzelka na wartość bliską zeru?
    ---
    Oper

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar a_iverson
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Wadowice/Sunds-DK
    Posty
    160

    Domyślnie

    już zrobione, najprawdopodobniej wysypały się jakieś biblioteki w programie. Znalazłem pudło z kluczem i przeinstalowałem, teraz śmiga aż miło
    Dzięki za pomoc.
    D3s, D700 + Nikon MB-D10 /Nikkor 14-24mm f2.8G ED, Nikkor 24-70 f2.8G ED, Nikkor 85mm F1.4D, Sigma 70-200 F2.8 EX DG OS HSM / SB-900 + SB-910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •