Czy mogl by sie ktos pokusic o zrobienie tutoriala jak zrobic ladna ramke ?
wykonanie od strony technicznej to jedna sprawa a ciekawy jestem tez waszego zdania odnosnie jej estetyki ? Sa jakies ogolne zasady ? np kolor ramy/tlo zdjecia ?
Szukaj
Czy mogl by sie ktos pokusic o zrobienie tutoriala jak zrobic ladna ramke ?
wykonanie od strony technicznej to jedna sprawa a ciekawy jestem tez waszego zdania odnosnie jej estetyki ? Sa jakies ogolne zasady ? np kolor ramy/tlo zdjecia ?
no najlepsza byłaby jakaś gotowa akcja do PSa
ma ktoś taką żeby była biała obwódka z czarnym cienkim paseczkiem ?
Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death
Ja bym wolal odwrotnie - czarna obwódka z cienkim bialym paseczkiem
np taka:
http://www.plfoto.com/zdjecia/508700.jpg
w Ps jest gotowa akcja ale tylko na 50pix i malo funkcjonalna
MOze po prostu zmien na potrzebna Ci szerokosc i bedzie ok.Zamieszczone przez Klos
Pozdrawiam, Lolas
podaje adresiki do akcji do photoshopa:
http://user.fundy.net/morris/downloads/PSActionPack.atn
wgrywamy do
C:\Program Files\Adobe\Photoshop xx\Presets\Photoshop Actions\
potem w menu akcji przyciskamy i wybieramy Border_Set
| D70 | 50/1,4 D | 85/1,8 | Sigma 10-20 | Lowepro Nova 3 | SB-800 | Kiev88 |
jest na to kilka sposobów, jak do tej pory nie rozwiązałeś problemu to daj znać, zrobię tutka![]()
Kryste! Ludziska... Nie przesadzajcie!
Skoro juz macie PhotoShopa czy inny soft graficzny, to chociaz nauczcie sie takich podstaw jak "stroke" z selekcji... A selekcja calosci zdjecia, to przewaznie Ctrl+A... Stroke z selekcji na grubosc piksela czy dwoch i macie pieprzony paseczek... Potem zmiana wielkosci dokumentu o np. 20 pikseli w gore, dol, lewo i prawo i macie ramke...
Takie to trudne do wydumania, ze musicie prosic o tutoriale? Wiecej wlasnej inwencji... :[
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
lub odrazu zwiekszyc rozmiar zdjecia o 2 piksele biale* i za chwile zwiekszyc jeszcze o 20 czarnych* w kazda strone
* - kolory dobrane intuicyjnie, niechaj poczatkujacy nie trzymaja sie sztywno tego wyboru![]()
dokladnie. image->canvas size. bylo to w moich retuszowych akcjach do ktorych dawalem kiedys linke.Zamieszczone przez Kekacz
Skontaktuj się z nami