Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie jak zrobic ramke ??

    Czy mogl by sie ktos pokusic o zrobienie tutoriala jak zrobic ladna ramke ?

    wykonanie od strony technicznej to jedna sprawa a ciekawy jestem tez waszego zdania odnosnie jej estetyki ? Sa jakies ogolne zasady ? np kolor ramy/tlo zdjecia ?

  2. #2

    Domyślnie

    no najlepsza byłaby jakaś gotowa akcja do PSa
    ma ktoś taką żeby była biała obwódka z czarnym cienkim paseczkiem ?
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym wolal odwrotnie - czarna obwódka z cienkim bialym paseczkiem
    np taka:
    http://www.plfoto.com/zdjecia/508700.jpg

    w Ps jest gotowa akcja ale tylko na 50pix i malo funkcjonalna

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Klos
    Ja bym wolal odwrotnie - czarna obwódka z cienkim bialym paseczkiem
    np taka:
    http://www.plfoto.com/zdjecia/508700.jpg

    w Ps jest gotowa akcja ale tylko na 50pix i malo funkcjonalna
    MOze po prostu zmien na potrzebna Ci szerokosc i bedzie ok.
    Pozdrawiam, Lolas

  5. #5

    Domyślnie

    a jak zrobic paseczek ?

  6. #6

    Domyślnie

    podaje adresiki do akcji do photoshopa:

    http://user.fundy.net/morris/downloads/PSActionPack.atn

    wgrywamy do

    C:\Program Files\Adobe\Photoshop xx\Presets\Photoshop Actions\

    potem w menu akcji przyciskamy i wybieramy Border_Set
    | D70 | 50/1,4 D | 85/1,8 | Sigma 10-20 | Lowepro Nova 3 | SB-800 | Kiev88 |

  7. #7
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    jest na to kilka sposobów, jak do tej pory nie rozwiązałeś problemu to daj znać, zrobię tutka

  8. #8

    Domyślnie

    Kryste! Ludziska... Nie przesadzajcie!
    Skoro juz macie PhotoShopa czy inny soft graficzny, to chociaz nauczcie sie takich podstaw jak "stroke" z selekcji... A selekcja calosci zdjecia, to przewaznie Ctrl+A... Stroke z selekcji na grubosc piksela czy dwoch i macie pieprzony paseczek... Potem zmiana wielkosci dokumentu o np. 20 pikseli w gore, dol, lewo i prawo i macie ramke...
    Takie to trudne do wydumania, ze musicie prosic o tutoriale? Wiecej wlasnej inwencji... :[
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    lub odrazu zwiekszyc rozmiar zdjecia o 2 piksele biale* i za chwile zwiekszyc jeszcze o 20 czarnych* w kazda strone

    * - kolory dobrane intuicyjnie, niechaj poczatkujacy nie trzymaja sie sztywno tego wyboru
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  10. #10
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kekacz
    lub odrazu zwiekszyc rozmiar zdjecia o 2 piksele biale* i za chwile zwiekszyc jeszcze o 20 czarnych* w kazda strone

    * - kolory dobrane intuicyjnie, niechaj poczatkujacy nie trzymaja sie sztywno tego wyboru
    dokladnie. image->canvas size. bylo to w moich retuszowych akcjach do ktorych dawalem kiedys linke.
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •