Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Szyna L

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Ty w Castoramie znalazłes taki profil L, czy też listwę, którą dałeś zagiąć o 90 stopni?


    Są tam przeróżne profile... Nic nie musisz wyginać... Najlepiej pojechać z monopodem i body bo budowlańca i na miejscu sobie jakiś dobrać.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  2. #12

    Domyślnie

    Znalazłem kolejny L bracket http://acratech.net/product.php?productid=71
    i http://www.kirkphoto.com/l-brackets.html
    185 dolców za bracket do D800 z gripem http://www.kirkphoto.com/L-bracket_f...th_MB-D12.html ale jeszcze trzeba mieć szynę gdzie się to wpina
    Chyba sam uruchomię taką produkcje
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-12-2012 o 22:25
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Jacek, a w takim przypadku nie opłaca ci się kupić głowicy monopodowej ?, która ma pion i poziom ? i nie blokować monopodu do jednego ustawienia
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #14

    Domyślnie

    L-bracket jest lepszy, bo aparat pozostaje w osi statywu/monopodu. Ogólnie jest to fajne rozwiązanie dla osób, które tak jak Jacek dużo pracują z kadrem portretowym i do tego zostały za analoga rozbestwione obrotową kasetą Mamiyi RZ.

  5. #15

    Domyślnie

    też bardzo dużo pracuję z monopodem, ale zdarza mi się przy okazji robić poziomy, używam czegoś takiego od kilku lat
    http://nokautimg1.pl/p-42-6a-426af1b...u-z-plytka.jpg
    (d200-d300 + grip + sigma 70-210, a to naprawdę ciężki obiektyw (prawie półtora kilo)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    też bardzo dużo pracuję z monopodem, ale zdarza mi się przy okazji robić poziomy, używam czegoś takiego od kilku lat
    http://nokautimg1.pl/p-42-6a-426af1b...u-z-plytka.jpg
    (d200-d300 + grip + sigma 70-210, a to naprawdę ciężki obiektyw (prawie półtora kilo)
    Phi, standrowa glowka 234RC. Wlasnie troszke drapie sie po glowie, czym rozni sie ten bracket od tej 234.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Wlasnie troszke drapie sie po glowie, czym rozni sie ten bracket od tej 234.
    To spróbuj tak ustawić aparat na 234ce:

  8. #18

    Domyślnie

    To potrzebny ten punkt nodalny Jackowi, czy nie? Pisał, że raczej nie. No, chyba że "panoramuje" swoje modelki

  9. #19

    Domyślnie

    Po pierwsze aparat jest wyżej, po drugie nie gibie się na bok - proste, że tak jest wygodniej, panoramowanie nie ma tu nic do rzeczy.

  10. #20

    Domyślnie

    Nie zrozumiales slowa "panoramowanie"

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •