Close

Strona 17 z 51 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 504

Wątek: NEX 6 - hit?

  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    56/58 :d
    Nie widzę go w Twojej obecnej stopce... kurcze, jak Ty te portrety robisz...

    Cytat Zamieszczone przez pil74 Zobacz posta
    Kto wie, może na początek tylko nex + zeiss 24?
    Na początek a nawet na koniec. Chociaż trzymając się minimalizmu najlepszą propozycją jest po prostu RX1 - rozwiązanie ostateczne, po którym naprawdę można zająć się już tylko robieniem zdjęć.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    56/58
    ~0,95
    to by sie zgadzalo....
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Nie widzę go w Twojej obecnej stopce... kurcze, jak Ty te portrety robisz...
    Na początek a nawet na koniec. Chociaż trzymając się minimalizmu najlepszą propozycją jest po prostu RX1 - rozwiązanie ostateczne, po którym naprawdę można zająć się już tylko robieniem zdjęć.
    Po co te uszczypliwości , a tak na serio zestaw 23/1.4 plus 56/1.4 spokojnie zastąpi 35 i 85/2 na FF (jak dla mnie zestaw do 90% zdjęć ). Czekam tylko jak to wyjdzie finansowo, bo średnio chce mi się tragać wszędzie klocka pokroju d300/600/800.
    Sony teraz wypuściło nex6 który nie wiele ustępuje siódemce, (ciekawy ruch też ze stopką). Są nowe szkła 35/1.8, 50/1.8 oraz genialne 24/1.8 . Fuji jak dla mnie ma ciekawszą ofertę, przynajmniej tą zapowiadaną... .
    Kolejną niewiadomą dla mnie jest jak się będą te body spisywać w fotografii sportowej gdzie na d300 narzekać nie mogę ...
    Poza tym docelowo chce mieć dwa cropy czyli apsc i 645 , w takim układzie o 24 x 36mm mogę zapomnieć
    "Rozwiązania ostateczne" - RX1 to $2799, Nikon D600 + Nikkor 35/2.0: $2373, w jednym mamy małe wymiary, w drugim... możemy zmienić obiektyw , każdy powinien być na czym bardziej mu zależy.
    Ostatnio edytowane przez hostman22 ; 07-11-2012 o 23:21
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    Po co te uszczypliwości , a tak na serio zestaw 23/1.4 plus 56/1.4
    Ale co to za system APS-C z takimi szkłami? Fuji takie zapowiada?

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    Kolejną niewiadomą dla mnie jest jak się będą te body spisywać w fotografii sportowej
    Obecnie marnie to wygląda.

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    Nikon D600 + Nikkor 35/2.0
    Mówisz o jakimś nowym, zapowiadanym Nikkorze czy o tym starym? Bo jeżeli o tym starym, to chyba raczysz żartować.

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    ...możemy zmienić obiektyw
    W tym przypadku to nawet powinniśmy.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Ostro przymykają Optyczni, jak sobie skrzynkę fotografują. E16 nie spełnia pokładanych nadziei jedynie fotoonanistów, bo do robienia zdjęć i to na wszystkich przysłonach, doskonale się nadaje.
    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Mówisz o jakimś nowym, zapowiadanym Nikkorze czy o tym starym? (N35/2.0 - dop. mój) Bo jeżeli o tym starym, to chyba raczysz żartować.
    No Mariuszu, takich opinii się po Tobie nie spodziewałem. E16 lepszy od N35/2? Ten drugi daje 100x lepszy obrazek na rogu FF niż E16 na rogu APS-C.
    (Tak szczerze mówiąc to słoik po ogorkach da lepsze rogi niż E16 na pełnej dziurze.)


    Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez drdln ; 07-11-2012 o 23:46
    to be a rock and not to roll

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    No Mariuszu, takich opinii się po Tobie nie spodziewałem. E16 lepszy od N30/2? Ten drugi daje 100x lepszy obrazek na rogu FF niż E16 na rogu APS-C.
    (Tak szczerze mówiąc to słoik po ogorkach da lepsze rogi niż E16 na pełnej dziurze.)
    Chyba coś niedoczytałeś. Hostman proponuje Nikkora 35/2D zamiast Zeissa 35/2 z RX1. Nic tu o żadnym E16 nie było. A tego słoika po ogórkach muszę w takim razie koniecznie spróbować.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #167
    Oszczędny w słowach Awatar marcus777
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Ziemia Obiecana
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frytek Zobacz posta
    ciągle nie ma na necie rzetelnego porównania NEX-6 z OM-D.. a w sumie między nimi się w tym momencie zastanawiam.

    @frytek, nie wiem czy czytałeś

    http://www.penowiec.com/2012/11/olym...ony-nex-6.html

    Zapraszam innych do komentowania ;p

  8. #168

    Domyślnie

    No ok, nie było to ze sobą bezpośrednio zestawione, ale wychwalac jakość obrazka E16 i nieco dalej sugerować beznadziejną jakość N35D to moim zdaniem trochę 'nie halo'.

    Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
    to be a rock and not to roll

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcus777 Zobacz posta
    @frytek, nie wiem czy czytałeś
    Jak dla mnie wystarczy dobór obiektywów (stałka za prawie 3kpln vs kitowy naleśnik) oraz warunków pracy (noc + brak stabilizacji w zestawie "konkurenta") żeby znać wartość konkluzji.

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    No ok, nie było to ze sobą bezpośrednio zestawione, ale wychwalac jakość obrazka E16 i nieco dalej sugerować beznadziejną jakość N35D to moim zdaniem trochę 'nie halo'.
    Nie wiem po co wracasz do tego E16 poza kontekstem dyskusji. Nigdzie nie pisałem, że to gigant optyczny, obiektyw jest mocno przeciętny, ale używalny wbrew co niektórym. Za dużo zdjęć nim zrobiłem, żeby tego autorytatywnie nie stwierdzić.

    A N35/2D ma jedną zaletę - 35mm ogniskowej. Żeby się o tym przekonać, wystarczy nakręcić zamiast niego N35/1.8DX.

    Apeluję jeszcze raz o czytanie ze zrozumieniem.
    Ostatnio edytowane przez MariuszJ ; 08-11-2012 o 00:01

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    A N35/2D ma jedną zaletę - 35mm ogniskowej. Żeby się o tym przekonać, wystarczy nakręcić zamiast niego N35/1.8DX.
    Ok, na tym zakończmy, nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji o N35DX na FX, choć miałbym w tym temacie sporo do powiedzenia

    A wracając do tematu - tego Zeissa nie znam, nie widziałem jeszcze żadnej recenzji RX1 (są już jakieś?), dlatego wstrzymałbym się z porównaniami do innych szkielek Pewnie będzie lepiej, Z to w końcu Z, ale na razie to wróżenie z fusów (chyba że coś przegapilem)


    Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
    to be a rock and not to roll

Strona 17 z 51 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •