Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Jak to zrobic?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Owszem, zgadzam się, jest to bardzo dobra metoda postępowania, ale jeśli tą "zabawę w detalach" uważasz za mało pracochłonną, to musisz być osobą o iście benedyktyńskiej cierpliwości!
    Fakt... Cos z tego mam... Jestem perfekcjonista. I holduje zasadzie: "Jesli cos robisz, rob to dobrze...". A detale to podstawa -- w wielu przypadkach decyduja o jakosci efektu koncowego.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Ja niestety, ponieważ robie i wycinam dużo zdjeć dla hipermarketów musze hołdować zasadzie "jeśli masz coś zrobić, zrób to szybko, bo i tak za chwile wszystko ci pozmieniają i bedziesz musiał robić to od nowa, a zresztą i tak nie zdążysz". Na szczeście detale na syfiastym papierze gazetowym nie wychodzą wogóle

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Ja niestety, ponieważ robie i wycinam dużo zdjeć dla hipermarketów musze hołdować zasadzie "jeśli masz coś zrobić, zrób to szybko, bo i tak za chwile wszystko ci pozmieniają i bedziesz musiał robić to od nowa, a zresztą i tak nie zdążysz". Na szczeście detale na syfiastym papierze gazetowym nie wychodzą wogóle
    W takich zastosowaniach faktycznie mozna dac sobie luzu... No i jak sobie dobrze tlo przygotujesz, to nawet "magic wandem" to oblecisz...
    Ja niestety wiekszosc rzeczy drukuje na polmacie w 175 lpi i niestety nie moge sobie pozwolic na minimalne nawet uchybienia, bo wszystkie "babole" widac jak na dloni...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Polecam program KnockOut 2 działa jako plugin do PSa i Corel Painta ( w kwestii wycinania ofkorz )
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  5. #15

    Domyślnie

    Ciekawa dyskusja
    Pracuje w Photoshopie juz ponad 10 lat i pierwszy raz slysze zeby ktos do dokladnej selekcji uzywal lassa. Wszyscy znani mi koledzy po fachu rysuja maski pedzlem niezaleznie od tego czy maja tablet czy nie.
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Giuppo
    Ciekawa dyskusja
    Pracuje w Photoshopie juz ponad 10 lat i pierwszy raz slysze zeby ktos do dokladnej selekcji uzywal lassa. Wszyscy znani mi koledzy po fachu rysuja maski pedzlem niezaleznie od tego czy maja tablet czy nie.
    A gdzie jest powiedziane, że do dokładnej? Ja używam lassa do NIEDOKŁADNEJ selekcji, bo jak masz w ciągu jednego dnia wyciąć 400 obiektów to przy użyciu masek jest to niemożliwe!

  7. #17

    Domyślnie

    Oczywiscie nie ma nic zlego w uzywaniu lassa, jesli w Twojej pracy jest to przydatne narzedzie. Jednak w tym watku padlo pytanie o konkretne zdjecie. Moim zdaniem Zkruk nie maskowal go lassem (kwiaty, wlosy itp)... A jesli tak, to jest baaardzo cierpliwym czlowiekiem
    Pozdrawiam Giuppo
    _______________________________________
    PS CS / FM2 / D70 ...w tej właśnie kolejności

  8. #18

    Domyślnie

    No dobra, macie racje, nie chciało mi sie w poście pisać elaboratu nt. szparowania!

  9. #19

    Domyślnie

    jest fajny plugin do PS MaskPro3 można wycinać na wiele sposobów, polecam. Jesli ktoś zna dobrze PS, to na różne sposoby może zaznaczać obiekty. Można też zrobić dwie warstwy, jedna kolor, druga bw i poprostu z górnej warstwy wymazać gumką to co niepotrzebne Wprawna ręka wszytsko potrafi zrobić takie zdjęcia robi się znająć tylko podstawy PS, a to jest program który wymaga wiedzy i doświadczenia.

  10. #20
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    ja popieram STIG'a, sporo latek przy szopie siedzę i też uważam, że Quickmask się do tego najlepiej nadaje. Zwłaszcza, że można ją zamienić na selekcję a później na ścieżkę, którą możesz także edytować - przydaje się przy krągłych kształtach (nie chodzi mi tu o grubą pannę młodą . W dodatku taką maskę możesz zapisać sobie w pliku psd i używać jej do woli kiedy tylko chcesz...

    [ Dodano: Sob Cze 18, 2005 7:26 pm ]
    może zrobie tutka i pokażę jeden ze sposobów (znając mnie to nie najprostszy

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •