Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Jak to zrobic?

  1. #1
    YaHoo
    Gość

    Domyślnie Jak to zrobic?

    Witam!

    Czy moglby mi ktos powiedziec jak uzyskac taki efekt co jest widoczny ponizej na zdjeciu pana Z.K. w PS?

    ( http://www.zbigniewkruk.com/slubphp/04_07_24/?pic=14 )


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zapytać autora, często tu bywa
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    dwie warstwy w szopie, jedna czarnobiala + maskowanie
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  4. #4

    Domyślnie Re: Jak to zrobic?

    Cytat Zamieszczone przez YaHoo
    Czy moglby mi ktos powiedziec jak uzyskac taki efekt co jest widoczny ponizej na zdjeciu pana Z.K. w PS?
    1) za pomocą narzedzia Lasso musisz pracowicie "złapać" nieszcześników taką śmieszną migoczącą linią
    2) kiedy łapanka sie powiedzie należy selekcje odwrócić (Ctrl+Shift+I)
    3) teraz, za pomocą wajchy sterującej nasyceniem/saturation koloru, pozbawiasz tło owego nasycenia (Ctrl+U, Saturation -100)
    4) Aby uzyskać charakter krajobrazu a'la "4pancerni i pies" należy jeszcze zwiekszyć kontrast (Ctrl+L, lewy czarny trójkącik przesuń w prawo, prawy biały w lewo)
    ...i w zasadzie gotowe. Za pomocą tych trzech sprytnych suwaczków możesz też wyczyniać inne zberezieństwa, np. zrobić tło w sepii czy w błekicie albo seledynie, rozjaśnić je lub sciemnić, ochłodzić lub ocieplić kolor, albo wogóle odwrócić go "do góry nogami"
    baw sie dobrze!

  5. #5

    Domyślnie Re: Jak to zrobic?

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Cytat Zamieszczone przez YaHoo
    Czy moglby mi ktos powiedziec jak uzyskac taki efekt co jest widoczny ponizej na zdjeciu pana Z.K. w PS?
    1) za pomocą narzedzia Lasso musisz pracowicie "złapać" nieszcześników taką śmieszną migoczącą linią
    Byle nie lassem!
    Pozniej sie ludziska dziwia, ze to tak sie od reszty bardzo odcina (oczywiscie kolorowe na b/w zawsze bedzie sie odcinac, ale mam na mysli wszystkie przypadki, gdzie modyfikuje sie wyselekcjonowany lassem obszar).
    Do dokladnej selekcji ksztaltow nieco innych niz idealne bryly geometryczne, polecam zdecydowanie tryb Quick Mask z kombinacja miekkich i twardych pedzli.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie Re: Jak to zrobic?

    Cytat Zamieszczone przez stig
    Do dokladnej selekcji ksztaltow nieco innych niz idealne bryly geometryczne, polecam zdecydowanie tryb Quick Mask z kombinacja miekkich i twardych pedzli.
    Owszem, jeśli masz Wacoma, to jest to słuszna koncepcja, ale rysowanie myszką to czarno widzę. Jak ktoś chce mieć miekko, w opcjach lassa można wpisać kilka pikseli rozmiekczenia i będzie ten sam efekt.

  7. #7

    Domyślnie Re: Jak to zrobic?

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Cytat Zamieszczone przez stig
    Do dokladnej selekcji ksztaltow nieco innych niz idealne bryly geometryczne, polecam zdecydowanie tryb Quick Mask z kombinacja miekkich i twardych pedzli.
    Owszem, jeśli masz Wacoma, to jest to słuszna koncepcja, ale rysowanie myszką to czarno widzę. Jak ktoś chce mieć miekko, w opcjach lassa można wpisać kilka pikseli rozmiekczenia i będzie ten sam efekt.
    Robie to prawie codziennie od wielu lat -- bez tabletu... Ludzie obrazy maluja myszkami, a Ty jestes taki wygodny, ze maski nie nasmarujesz myszka? Bez przesadyzmu...
    Poza tym -- rozumujac w ten sposob to bez tabletu lassem jest jeszcze trudniej namalowac selekcje, ze o idealnie dopasowanych do obiektu i gladkich krawedziach, nie wspomne.
    Zmiekczajac lasso -- zmiekczasz selekcje na calym obszarze selekcji, a nie tylko tam, gdzie sobie wybierzesz (czyli w praktyce, w wybranych miejscach -- gdzie zanika maskowany obiekt lub jego krawedzie miekna za sprawa malej GO).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Może masz rację, owszem, leniwy jestem, Wacoma wieki temu kupiłem i operowanie myszką w takich sytuacjach wydaje mi się mordęgą.
    Postaci na zdjęciu podanym dla przykładu nie są nigdzie rozostrzone, więc uznałem, że w tym przypadku prosta i szybka selekcja wystarczy w zupełności - przyznasz chyba, że selekcja na masce przy użyciu pędzli o różnej gradacji miękkości to dość pracochłonna technika, mogąca dla początkującego fotoedytora być nieco hardcore'owa!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Postaci na zdjęciu podanym dla przykładu nie są nigdzie rozostrzone, więc uznałem, że w tym przypadku prosta i szybka selekcja wystarczy w zupełności
    To jak wygladaja ich krawedzie -- mozna ocenic jedynie w oryginalnej wielkosci... Jakosc selekcji i koncowego efektu powinna dobrze wygladac w skali 1:1 a nie tylko na netowej prevce.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    - przyznasz chyba, że selekcja na masce przy użyciu pędzli o różnej gradacji miękkości to dość pracochłonna technika, mogąca dla początkującego fotoedytora być nieco hardcore'owa!

    Nie sadze... Od tego jest tylko kilka klawiszy "[", "]", "Shift + [", "Shift + ]" oraz "B" i "E". Kazda praca w PhotoShopie, ktora jest nieco bardziej skomplikowana niz np. zwykle kadrowanie, bez znajomosci skrotow klawiszowych bedzie praca hardcore'owa...

    Najprosciej -- zamalowac cale postaci z grubsza (z naddatkami) pedzlem z twarda koncowka, nastepnie wymazac dokladnie wszystkie naddatki przy ostro konczacych sie krawedziach, a na koniec przelaczyc na gumke z miekka koncowka i pobawic w detalach (np. wlosy, kwiaty, itp.). To nie jest zaden hardcore.
    Nawet tylko uzywajac pedzla z twarda koncowka, namalowana selekcja bedzie dokladniejsza (i przede wszystkim lepsza jakosciowo) niz wydziergana topornym lassem...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig
    Najprosciej -- zamalowac cale postaci z grubsza (z naddatkami) pedzlem z twarda koncowka, nastepnie wymazac dokladnie wszystkie naddatki przy ostro konczacych sie krawedziach, a na koniec przelaczyc na gumke z miekka koncowka i pobawic w detalach (np. wlosy, kwiaty, itp.). To nie jest zaden hardcore.
    Owszem, zgadzam się, jest to bardzo dobra metoda postępowania, ale jeśli tą "zabawę w detalach" uważasz za mało pracochłonną, to musisz być osobą o iście benedyktyńskiej cierpliwości!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •