Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: fotobank

  1. #11

    Domyślnie

    Polecam wątek:

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12757

    i w opcjach widoku na dole strony:
    od np.ostatni rok, albo od początku

    wreszcie Google - jedno pytanie o EPSON i już wiesz wszystko

    http://www.epson.pl/product/campbell...3000/index.htm

    i zakładka właściwości

    http://www.epson.pl/product/campbell...5000/index.htm

    i zakładka właściwości

    z tego co ja się orientuję, niefirmowe databanki oferujące "pogląd rawów" nie wykonują tej operacji na surowym rawie, tylko pokazują podgląd załączanego do pliku raw małego bodaj tiff-a - nie ma to nic wspólnego z robieniem zdjęć w trybie "RAW+JPG". O Coolwalkerze zapomnij - czytaj polecony wątek.

    POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowane przez RomanZWrocławia ; 14-02-2007 o 13:31 Powód: literówki
    myślę co piszę

  2. #12
    Ania_B
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RomanZWrocławia Zobacz posta
    Polecam wątek:

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12757

    i w opcjach widoku na dole strony:
    od np.ostatni rok, albo od początku

    z tego co ja się orientuję, niefirmowe databanki oferujące "pogląd rawów" nie wykonują tej operacji na surowym rawie, tylko pokazują podgląd załączanego do pliku raw małego bodaj tiff-a - nie ma to nic wspólnego z robieniem zdjęć w trybie "RAW+JPG". O Coolwalkerze zapomnij - czytaj polecony wątek.

    POZDRAWIAM
    dzięki, chociaż mam teraz mały mętlik w głowie bo za duży wybór...albo epson albo vosonic..czy któryś z tych byście bardziej polecalil? pytanie kieruję do użytkowników którzy więdzą jak taki sprzęt zachowuje się na prawdę /bo w folderach reklamowych to mogą pisać wiele pozytywów o długotrwałych bateriach i przepięknie oddanych barwach na wyświetlaczu..chodzi mi o to jak jest naprawdę w rzeczywistości/

  3. #13

  4. #14
    Ania_B
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za rady!
    mam jeszcze tylko małe pytanie, czy ktoś zna sklep w okolicach warszawy gdzie można sobie zobaczyć epsona i się nim pobawić bo vosonic wiem że jest możliwy do zobaczenia w stodole w niedzielę ale co z epsonem..?..czy to jest do kupienia tylko przez internet/jeśli tak to czy możecie polecić jakieś strony obojętnie czy to będą polskie czy zagraniczne ważne żeby nie trzeba było długo czekać/? dlaczego ten towar taki deficytowy brak chętnych czy aż tylu chętnych..?

  5. #15

    Domyślnie

    ja pytałem o epsona i ze wzgledu na cenę i nikłe zainteresowanie ściągają na zamówienie. Na półkach nie leży.
    Ja z lektury postów może wywnioskowałaś generalnie w databankach podgląd zdjęć jest nieciekawy, powolny itd.

    Ja bym ci radził coś ciut większego i nieco droższego - ale bez porównania lepszego. Mały laptop - taki 10 albo 12 calowy. Uniwersalniejszy, większy ekran. A że laptop w ogóle się bardziej przydaje to wiadomo.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  6. #16
    Ania_B
    Gość

    Domyślnie

    niby laptop jest lepszy ale wcale nie jest ciut cięższy a dużo bardziej cięższy, po za tym trzeba by do niego dokupić czytnik kart i musiał by to być raczej porządny laptopik bo tylko do takich dają duże dyski chyba że dokupić dodatkowy zewnętrzny tak więc w sumie to się nijak nie będzie kalkulowało niestety moim zdaniem....po za tym czytałam o kiepskiej jakości ale tych nieorginalnych databanków...na temat epsona tak dużo negatywów już nie było..co prawda nie wiadomo czy jest to spowodowane tym że tego nikt nie używa czy też tym że jest taki dobry...sama się zastanawiam co zrobić..bo w sumie jeśli koszt jest niemały a satysfakcja taka sobie to chyba lepiej odpuścić..

  7. #17

    Domyślnie

    małe laptopy ważą troszeczke ponad 1 kg. w laptopy bywają wbudowane czytniki kart SD (jak masz d80 czy d50 to pasuje), a na pewnio w laptopie jest gniazdo pcmciaa - a w nie wklada sie praktycznie na stałe adapter do dowolnego rodzaju kart, ja mam na CF. Wchodzi to wewnątrz laptopa, nic nie wystaje. Ale z tego gniazda czyta karty dość wolno niestety, zewnętrzne na USB szybciej.
    Pojemnośc dysku - wcale nie jest mała - zależy od modelu. Epson ma chyba 20 giga, laptopy kilkukrotnie więcej.
    Wadą małych laptopów jest to, że mają trochę mniejsze możliwości niz te duże, a kosztują czasami więcej.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #18
    Ania_B
    Gość

    Domyślnie

    epson p-3000 ma 40 GB a epson p-5000 ma 80GB /ale ten już cenowo jest kompletnie przesadzony/ tak więc dość dużo i tyle powinien mieć co najmniej laptop żeby był konkurencyjny
    jeśli chodzi o małe laptopy to:
    10" odpada ze względu na cenę min 5tyś. /wolę za tą cenę dobre szko/ a tylko te ważą ok 1kg zwykle 1.3-1.5
    z 11" jest jeszcze gorzej cenowo najmarniej 7tyś
    tak więc w grę teoretycznie wchodziła by 12"tka ale waży prawie 2kg! /najmarniej 1.8/co jest dużą różnicą w porównaniu do niecałych 430g jeśli chodzi o epsona a kosztuje conajmniej 3tyś..
    więc wracamy do punktu wyjścia..

  9. #19

    Domyślnie

    Witam Wszystkich

    Mam i-teca VP6230i z dyskiem 80GB, o którym pisał suchanek108 w poście:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=15522 i uważam, że za te pieniądze jest to rozsądny wybór:
    1. Na całkowicie naładowanym akumulatorze daje się spokojnie zgrać 12 kart CF 2GB ( testy z CF Sandisk Extreme III ) .
    2. Bez problemu otwiera NEF-y z D200 i D80, umożliwia w miarę sensowne powiększenie.
    3. Jest zasilany aku Fuji NP120, łatwo dostępnym i niedrogim.

    Na minus:
    1. Taki sobie joistick.
    2. Taki sobie design ( ale to rzecz gustu ).
    3. Wyświetlacz mógłby być lepszy, co wcale nie znaczy że jest tragiczny. No może minimalnie gorszy niż w D200.

    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  10. #20
    Ania_B
    Gość

    Unhappy

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    Witam Wszystkich

    Mam i-teca VP6230i z dyskiem 80GB, o którym pisał suchanek108 w poście:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=15522 i uważam, że za te pieniądze jest to rozsądny wybór:
    1. Na całkowicie naładowanym akumulatorze daje się spokojnie zgrać 12 kart CF 2GB ( testy z CF Sandisk Extreme III ) .
    2. Bez problemu otwiera NEF-y z D200 i D80, umożliwia w miarę sensowne powiększenie.
    3. Jest zasilany aku Fuji NP120, łatwo dostępnym i niedrogim.

    Na minus:
    1. Taki sobie joistick.
    2. Taki sobie design ( ale to rzecz gustu ).
    3. Wyświetlacz mógłby być lepszy, co wcale nie znaczy że jest tragiczny. No może minimalnie gorszy niż w D200.

    Pozdrawiam, QuadMan.
    widziałam to urządzonko i dysk jest faktycznie duży ale LCD trochę przy małe najlepiej jak by miał coś ok 3,5 lub 4". denerwujące jest że tych epsonów nigdzie nie można pooglądać bo naprawdę inaczej te urządzenia wyglądają na obrazkach a inaczej w rzeczywistości..no nic na razie chyba sobię daruję fotobank może za jakiś czas jak espony zejdą trochę z ceny to zaczną je do nas sprowadzać, może wtedy będzie trochę użytkowników na forum to powiedzą czy one też sprawują się jak większość tego typu urządzeń czy też są ok i dlatego są droższe...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •