Dobra ten OT nie ma sensu, nie zgodze sie tak jak Ty ze mna....efekty sa niezadowalajace dla mnie a Twoja proba udowodnienia, ze soft HDR ma niemal to samo co PS jest smiesza.....zapomniales jeszcze o warstwach![]()
Szukaj
Dobra ten OT nie ma sensu, nie zgodze sie tak jak Ty ze mna....efekty sa niezadowalajace dla mnie a Twoja proba udowodnienia, ze soft HDR ma niemal to samo co PS jest smiesza.....zapomniales jeszcze o warstwach![]()
Nikon http://greg77.com/
Pebal, który soft HDR ma możliwość zabawy na warstwach? bo nie znam niestety takowego...
Możesz sobie myśleć co chcesz, jednak liczą się efekty końcowe a nie to w jakim sofcie zostały obrobione zdjęcia. PS to program jak każdy inny i większość zdjęć w nim obrobionych, można obrobić także w innym sofcie. Masz coś do softów HDR, ale tak naprawdę sam nie wiesz co. Równie dobrze można nie lubić PSa.
Zależnie co chciałbyś na tych warstwach robić. Jeżeli rysować, to Fhotoroom daje Ci taką możliwość, ale rysowanie wykracza daleko poza ramy normalnej obróbki zdjęcia. Jeżeli zaś dzięki warstwom chciałbyś móc lokalnie korygować parametry obrazu, to taką możliwość daje Ci SNS.
Mozesz nei lubic PSa, nie bronie tobie tego, ale nie pisz, ze zrobisz to samo softem do HDR, kolejnym podobnym softem jest Gimp, ale to sa programy graficzne z poteznymi mozliwosciami ktorym nie dorowna zaden soft do HDR....
A co mam do softu HDR, to, ze wiekszosc ludzi konczy na nim obrobke tworzac potworki zamiast zdjec, to, ze odrazu widac uzycie takiego softu i to, ze mi sie nie podoba taki efekt.....oraz a moze glownie to, ze blokuje poczatkujacych fotografow.
Nie ma jednak sensu pisac o tym z Toba, bo przeciez nielogiczne bylo by gdybys sam sobie strzelil w noge i przyznal mi racje.
Nie zgodze sie z Toba i twoim zdaniem o Photoshopie, miliardy zdjec powstaja z pomoca PSa a efekty potrafia byc niesamowite.
Oczywiscie sa wyjatki, wiele zdjec Marca Adamusa to HDR i uwazam, ze sa o wiele pozadniej wykonane od chocby zdjec Macka Duczynskiego a dlaczego widac roznice??? Obydwoje sa bardzo zdolni......otoz Duczynski uzywa Photomatixa a Adamus PSa.....efekty sa bardzo rozne i uwazam, ze duzo ciekawsze ma Adamus, przynajmniej jakosciowo.
Twoj soft, pozwolilem sobie go kiedys sciagnac w zwiazku z zabawa na forum, efekt koncowy przypomina bardzo photomatixa co fani HDRa moga lubic, ale ja nie.....
Nikon http://greg77.com/
Tak, PS ma potężne możliwości jak trzeba komuś odjąć parę lat, albo go postarzeć. Jak trzeba coś dosztukować albo zmiksować obrazy. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego taka firma jak Adobe pozwoliła sobie wypuścić kiepski moduł do HDR? PS to bogaty zestaw prostych narzędzi, uzyskasz w nim dobre efekty, jeżeli potrafisz.
O GIMP się nie wspominam, bo obróbka obrazów w 8-bit jest, delikatnie mówiąc, śmieszna.
A mnie nie podobają się kiczowate zdjęcia obrobione w PS. Nie jest to jednak powód aby wieszać psy na PS.
Efekty potrafią być także okropne, więc nadal o niczym to nie świadczy.
Zarówno jeden jak i drugi ostro maglują swoje zdjęcia w PS. Widocznie tak im wygodnie.
Co jak co, ale mój program nie generuje efektów z Photomatixa. Takiego samego zdania są specjaliści od techniki HDR, którzy pisali o moim programie.
Popatrz na ponizsze zdjęcie i napisz, gdzie widzisz Photomatixowe efekty.
Tak wygląda nieobrobione zdjęcie w CNX.
Nie wiem czy widziales wtyczke HDR w CS5, jest bardzo dobra i wcale nie jest tak kiepsko jak sie Tobie wydaje.....
To co wyszlo na laczeniu nieba z drzewami nie wyglada dobrze, zreszta ostrzenie tez nie, poza tym mocny kolorek, ale zdjecie poza tym, ze jest kolorowe jest nieplastyczne, plaskawe, co jest typowe dla HDRa.....nie zawsze wszystko musi byc tak wyrazne w cieniach....
Zdjecie ponizej jest przepalone i wyglada jak najjasniejszy RAW pod HDRa, nie uwierze, ze to niebo wyszlo Tobie z tego przejaranego kadru (chyba, ze to Fufu S5), poza tym, RAW by mogl cos udowodnic a tak to mozesz wstawic wszystko tutaj....
Nie ma typowych photomatixowych efektow, ale widac, ze to HDR, czytalem twoj watek o tym sofcie, wiem, ze pracujesz nad nim i udoskonalasz, ale prosze nie pisz mi tutaj, ze soft ktory w PSie jest jako wtyczka zastapi PSa.....
Nikon http://greg77.com/
Jeżeli piszesz o wtyczce HDR Pro to widziałem i testowałem. Poświata poświatą pogania, tak kiepskiego narzędzia dawno nie widziałem. Podobnie złe efekty uzyskasz filtrem Unsharp mask na dużym promieniu.
Ja nie twierdze, że to zdjęcie wygląda idealnie, ale nie ma efektów znanych z Photomatixa. Masz prawo krytykowac obróbkę, ale użyty do obróbki soft niema tutaj nic do rzeczy. Zajrzyj do tego wątku i zobacz jak wygląda to samo zdjęcie obrobione przez Seetha. Przypuszczam, że jego wersja została wykonana w PS a zarzuty pod adresem tej wersji mógłbyś skierować dokładnie takie same.
Mamy do czynienia z pojedynczym zdjęciem z Nikona D90.
Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcesz uzyskać. Sam pisałeś, że nieczęsto z PSa korzystasz a wiec nie jest to soft niezastąpiony.
Nikon http://greg77.com/
To było pierwsze pytanie:
A kolega Greg77 na to że nie poleca hdr !
Bez sensu, tak jak bym pytał jaki aparat cyfrowy polecacie a ktoś mi na to że nie poleca cyfry bo lepiej zacząć od analoga i to slajdów bo większa rozpiętość a jeszcze lepiej od fotografi otworkowej itd.
Swoim rozwojem niech pytający sam się zajmie , my powinniśmy mu pomóc w odpowiedzi na zadane pytanie a nie robić z tego od razu filozofię.
Dlatego kolego "mill" ściągnij sobie darmowe wersje PS CS5 , Photomatixa, SNS-HDRa i po prostu przetestuj.
Jak wspomniałem wcześniej ja używam SNS-HDR Pro i jestem z niego bardzo zadowolony. Moim zdaniem ma wytarczające możliwości ingerencji, ma również gotowe szablony i jest prosty w obsłudze. Używam go nie tylko do łączenia kilku zdjęć ale też do szybkiego wywoływania RAW-ów bo moim zdaniem można uzyskać na nim dobre i naturalne efekty. I nie to że chcę komuś robić reklamę ale tak po prostu uważam. Używam też do zwykłej obróbki Lightrooma i czasami PS-a .
Dlatego po prostu przetestuj (najlepiej na tych samych plikach) sobie kilka programów i sprawdź który najbardziej Tobie odpowiada.
D300 |N 50/1,4 | N 70-300VR | S 18-50/2,8 | T90/2,8 | SB 800
Skontaktuj się z nami