Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D40 - czy to martwe piksele?

    Body(zakupione 12.2007) było w serwisie w lipcu, bo po ~38k zdjęć zablokowało się lustro i cały mechanizm trzeba było wymienić. Przeszło wszystkie testy i było ok.

    Od jakiegoś czasu na większości zdjęć obserwuję taką dziwną czarną plamkę na krawędzi zdjęcia. Czasem jest, czasem nie, co widać na poniższych zdjęciach:

    Bez skazy:
    Czarna kropka na górze kadru:


    Zabrudzenia na lustrze nie widać. Czy to jakiś objaw martwych pikseli?
    Nikon D40 + 18-55 + Sigma 50-150 F2.8 + SB-900
    kufel.bloog.pl / www.zachody.pl / www.akwarium.mobi
    Linux user # 166414 / gg: 71218 / skype: kufel78

  2. #2

    Domyślnie

    A czy na poziomych kadrach też ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem to zdecydowanie (na 99%) nie jest martwy piksel.

  4. #4

    Domyślnie

    za duże jak na pixel. chyba stado pixeli, wg mnie to syf na matrycy. na poziomych na niebie też to widać po prawej stronie
    foto sroto
    d90, d700 i jakieś tam obiektywy czy coś takiego..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bright_orange Zobacz posta
    za duże jak na pixel. chyba stado pixeli, wg mnie to syf na matrycy.
    nie, to latawiec
    to jest syfek na matrycy, na początek gruszką podmuchaj, w instrukcji jest opisane jak to zrobić
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  6. #6

    Domyślnie

    To nie syf tylko całkiem spory babol na matrycy i do tego jakieś włókno czyli na początek gruszka w ruch i trza dmuchać.
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

  7. #7

    Domyślnie

    Przepis:
    - iść do apteki,
    - kupić gruchę dla niemowląt /koniecznie! bez talku/, ok. 5 zeta,
    - pobawić się gruszką, aby ew. paprochy wydmuchać,
    - odpiąć obiektyw, podnieść lustru,
    - body dziurą w dół,
    - delikatnie, acz zdecydowanie podmuchać gruszką wewnątrz body
    /zważając, aby czego nie dotknąć!/,
    - opuścić lustro, podpiąć obiektyw, pstryknąć fotę, sprawdzić,
    - jak brak efektu - wrócić do "odpiąć obiektyw..."
    Powodzenia!
    Tutaj jest... podpis

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Miałem kiedyś podobny przypadek... z robalem, który opisałem tu.
    Nie masz się co przejmować. Możesz podjąć się samemu czyszczenia, tak jak poradzili wyżej lub oddać do serwisu. W moim przypadku problem sam się rozwiązał po pewnym czasie....
    Powodzenia
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

  9. #9

    Domyślnie

    Jak nic syf na matrycy. Grucha w łapę i dmuchaj
    N

  10. #10

    Domyślnie

    To sprawa rozwiązana. Brudna matryca, którą trzeba wyczyścić.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •