Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaki kompakcik???

    Piszę tutaj, bo nie musi to być Nikon.... (ale może być)
    Mam d300 i trochę szkieł. Ostatnio sobie wymyśliłem, że warto by było mieć jakiś kompakcik na wypadek awarii sprzętu podstawowego. Szczególnie dotyczy to dalszych wyjazdów - żeby mieć w razie czego, możliwość pofotografowania i nie wracania z "pustymi rękami".

    Przeczytałem kilka "kompaktowych" wątków i przyznam, że nie wiem nadal co wybrać... każda sroka swój ogon chwali.

    Pomyślałem sobie o P500 (to akurat Nikon ) ale o nim niewiele wyczytałem, poza parametrami technicznymi. Błądzę też wokół P7000 lub samsunga EX1... Cholera, sam nie wiem....
    Chciałbym w razie czego mieć możliwość zrobienia w miarę możliwości jak najlepszych zdjęć (technicznie).

    Poradzicie coś ?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Szukać umie, tylko niewiele z tych postów wynika... i nadal nie wiem co wybrać.
    Nie marnuj czasu na takie odpowiedzi - ten link antywirus blokuje jako potencjalne źródło zagrożenia

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    Zakładając że "sprzętem podstawowym" jest d300, to może lepiej kupić małą lustrzankę zamiast kompakta? Będziesz miał pod co szkła podpiąć.

  5. #5

    Domyślnie

    Może i to dobry pomysł (też myślałem o drugim body), ale z drugiej strony w razie straty plecaka - ginie wszystko - szkła też To zostanie chociaż kompakt Chyba, że będzie w tym samym plecaku...
    Skłaniam się ku temu nowemu P500 - może go ktoś już ma?

  6. #6

    Domyślnie

    A może jakiś mały, zgrabny bezlusterkowiec? Zakup perspektywiczny, a gabarytami niewiele ustępuje kompaktom typu canon g11 np.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    Czyli zabezpieczasz się nie na wypadek awarii tylko kradzieży?
    Chyba powinieneś zainwestować w nierzucającą się w oczy torbę albo plecak
    Znając życie jak będziesz miał torbę czy plecak wyładowane gratami to kompakt też tam będzie...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    http://www.tinyurl.pl?PKPZl1Jb

    900+ postów i nie umie szukać

    Ta witryna zostala zablokowana
    tinyurl.pl
    Dana strona została zablokowana z powodu przyznanej jej oceny


    McAfee Klasyfikacja bezpieczeństwa: Czerwony



    Powered By: SiteAdvisor
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  9. #9

    Domyślnie

    jeżeli piszesz o p7000...to jest wątek na prawie 30 stron z opiniami w momencie pojawienia się, kupna przez pierwszego usera. I następnie opiniami innych osób które go kupiły.....czy to niby nie wystarcza???

    to samo jest w wątku o ex1....ponad 100 stron OD GROMA INFORMACJI....wiem, bo sam śledzę na bieżąco....

    Więc nie wiem czego jeszcze można chcieć więcej....??

    jakby Kolega na to nie natrafił jakimś cudem...porównanie zaawansowanych kompaktów...DFV

    oryginał
    http://img852.imageshack.us/i/dsc02512177x2000.jpg/

  10. #10

    Domyślnie

    tez o takim myślałem, czyms małym lekkim mieszczącym się do kiesznie, ideałem byłby nex-3 gdyby dawał obrazek taki jak pen-y. Z kompaktów chyba żeczywiście P7000 albo EX1. chyba musze przetestowac tego EX1, bo wygląda ciekawie, chociaż NEx-3 kusi bo jest w podobnej cenie, można podpiąć stałki z nikona, tylko ten pancake chyba jakiś słaby im wyszedł. Widziałem zdjęcia z Pena z wycieczki do francji i kolo zrobił dużo więcej penem+17mm niż lustrzanką, zdjęcia były w jpg, wysłał je tego samego dnia po wyjeździe wiec hcyba prosto z puszki, były super ładne.
    F50; F80; S3 Pro; D90; 28 2,8; 50 1,4; 50 1,8; 18-55 VRII, 17-55 2,8; 24-120 2,5-5,6D; 35-105 3,5-4,5; AF 80-200 2,8; SB-900; YN-460, Franka Solida III, Bronka S2A, Fuji GA645Zi, Mamiya 7II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •