Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D 700 problem z lampą

    Mam D 700 i od pewnego czasu nie synchronizuje mi z lampą. Albo błyska albo nie błyska, albo przepala. Nie jest to wina lampy, bo sprawdzałem. Jeżeli ruszę lampą zablokowaną w stopce to zdarzy się, że jest ok. Czasami jest tak, że na wyświetlaczu i w celowniku ginie mi ekspozycja, a gdy ruszę lampą to powraca i mogę wyzwolić migawkę. Czy ktoś miał podobny problem? Mój kolega miał coś takiego ale niby po wgraniu nowego softu przeszło. Nie sądzę żeby to było coś programowego. To chyba mechaniczna usterka, a raczej na pewno. Ponadto odchodzą mi gumy z korpusu i z 24-70/2,8. Czy wiecie co na to serwis? Bo gwarancja była roczna a zaraz po jej upływie się to wszystko zaczęło. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    prawdopodobnie masz brak styku w sankach
    było o tym kiedyś na forum
    pomagało podgięcie

  3. #3

    Domyślnie

    Ale podgięcie czego? Przy użyciu przewodu do synchronizacji lub innej lampy jest to samo.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wildpicture Zobacz posta
    Ale podgięcie czego? Przy użyciu przewodu do synchronizacji lub innej lampy jest to samo.
    chodziło o podgięcie sanek, ale jeśli przez przewód synchronizacyjny jest też źle to nie w luźnych sankach jest problem


    może w tym wątku znajdziesz rozwiązanie http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=154017
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 13-03-2011 o 22:17

  5. #5

    Domyślnie

    Czy miałeś jakieś doświadczenie z serwisem? Jak oni to mogą potraktować? Co z tymi nieszczęsnymi okleinami?

  6. #6
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 13-03-2011 o 22:30

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za linka. Widzę, że nie tylko ja mam taki problem. Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wildpicture Zobacz posta
    Mam D 700 i od pewnego czasu nie synchronizuje mi z lampą. Albo błyska albo nie błyska, albo przepala. Nie jest to wina lampy, bo sprawdzałem. Jeżeli ruszę lampą zablokowaną w stopce to zdarzy się, że jest ok. Czasami jest tak, że na wyświetlaczu i w celowniku ginie mi ekspozycja, a gdy ruszę lampą to powraca i mogę wyzwolić migawkę. Czy ktoś miał podobny problem?
    Rozwiązałeś jakoś ten problem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •