Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Wątek: D90 a HDR

  1. #31

    Domyślnie

    kupiłem D90 ale nie mogę znaleźć opcji wyzwalania migawki 3 razy za jednym naciśnięciem spustu. w tej chwili bracketing mam realizowany tak, że ustawiam sobie ilość zdjęć, krok EV, wciskam spust, leci zdjęcie z 1. ustawieniem, wciskam znów, leci z 2. i za 3. razem leci 3. ustawienie i bracketing się wyłącza.

  2. #32

    Domyślnie

    Włącz sobie tryb seryjny i licz do 3.
    Ilość zdjęć w serii można ustawić tylko dla samowyzwalacza.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #33

    Domyślnie

    robię tak też, ale wolałbym mieć to za jednym naciśnięciem spustu, bo trzymając go cały czas wiadomo, że porusza się aparatem.
    wygląda na to, że muszę zainwestować w wężyk spustowy (co i tak miałem zamiar uczynić)
    Ostatnio edytowane przez pet3r ; 17-03-2011 o 17:54

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pet3r Zobacz posta
    robię tak też, ale wolałbym mieć to za jednym naciśnięciem spustu, bo trzymając go cały czas wiadomo, że porusza się aparatem.
    wygląda na to, że muszę zainwestować w wężyk spustowy (co i tak miałem zamiar uczynić)
    Jesli sie bawie w robienie serii zdjec ze statytwu do pozniejszej zabawy w HDR to tylko i wylacznie wezyk.

    Pozdrawiam
    Michal
    Nikon D600 & D300 | N10.5/2.8 | N50/1.8 | N18-135/3.5-5.6 | S24-70/2.8 | S70-200/2.8 | SB900 | i trochę innych klamotów

  5. #35

    Domyślnie

    wężyk zakupię na pewno, ale szykuje się też zakup statywu, bo mój poczciwy Slik nie potrafi utrzymać D90 :/

  6. #36

    Domyślnie

    jak ze statywu, to samowyzwalacz na 2s. Wtedy możesz sobie ustawić ilość zdjęć w serii.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #37

    Domyślnie

    dziękuję za radę, biorę aparat i testuję

  8. #38

  9. #39

    Domyślnie

    Wymagań przy bracketingu jest trochę więcej. Nie tylko statyw i wężyk (pilot). Oczywiście tryb manual, wyłączony AF, wyłączona stabilizacja (jak jest). Najlepiej jeszcze ustawić wstępne podniesienie lustra przed każdym zdjęciem. Wtedy dopiero będziemy mieć pewność dobrej jakości HDR. Żeby było śmieszniej, gdzieś (być może tu, na forum) czytałem, że HDR można robić z ręki, byle zachować stabilność kadru, a odpowiedni program, tak jak np. panoramę, złoży te zdjęcia do kupy. Oj, do kupy!
    sprzęt: fotografuję sercem

  10. #40

    Domyślnie

    na razie HDRem się nie bawię bo mój starutki SLIK wymagałby przeróbki żeby utrzymać D90 ale dzięki za rady, zbieram sobie wszystkie przydatne funkcje w MOJE MENU

    BTW nie przeczytałem jeszcze instrukcji, ale czy jest jakiś szybki sposób na dotarcie do mojego menu czy tylko przez Menu + nawigacja wybierakiem??

    BTW2 jako świeżo upieczony posiadacz D90 jestem zachwycony funkcją D-Lighting
    D90 + N18-105 i kilka gratów

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •