Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: D90 a HDR

  1. #1

    Domyślnie D90 a HDR

    witam,

    na forum jestem nowy i sprzęta dopiero szukam, wybieram między D3100 a D90 i chyba dorzucę te parę stów do "starego D90", który "wkrótce przestanie robić zdjęcia" (o ile już nie przestał, w końcu D7k teraz robi) ale nie wiem wszystkiego, co chciałbym wiedzieć, więc pytam. lubię bawić się w HDR i podobno D90 nawet (prawie) sam mi tego HDRa złoży. ale ja chcę sam. tzn chcę mieć 3 zdjęcia z różną ekspozycją i chcę je sobie złożyć na komputrze w jedno a potem bawić się suwaczkami. mogę?


    z góry dziękuję
    Piotr
    Ostatnio edytowane przez pet3r ; 02-02-2011 o 01:33

  2. #2

    Domyślnie

    jasne że tak. d90 posiada funkcje "Bracketing ekspozycji" co ułatwia sprawę
    d5000, nikkor 18-105mm vr , N 35/1.8G , Helios-44m-4 2/58, sb-600

  3. #3

    Domyślnie

    czyli rozumiem, że bracketing a automatyczne składanie mi HDRa to oddzielne funkcje?
    i jeszcze jedno - jedni piszą, że bracketing jest stopniowany max co 2 EV, inni, że co 1. to jak to w końcu jest?
    Ostatnio edytowane przez pet3r ; 02-02-2011 o 02:20

  4. #4

    Domyślnie

    Dobrze rozumiesz, jeśli chcesz samemu składać HDR-a to przyda się Bracketing jeśli nie bardzo wiesz co to jest Bracketing ekspozycji przeczytaj to http://www.fotografuj.pl/Article/do_...acketing/id/75
    d5000, nikkor 18-105mm vr , N 35/1.8G , Helios-44m-4 2/58, sb-600

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki, dzięki, o bracketingu dowiedziałem się jak zaczynałem interesować się HDRami i próbowałem sił swoim Sony DSC-H9
    chodziło mi o to, czy nie będzie czasami tak, że kiedykolwiek będę chciał pstryknąć serię z bracketingiem to D90 zrobi mi od razu HDRa i odbierze przyjemność przesuwania suwaczkami
    ale skoro to oddzielne funkcje, to mogę iść spać spokojnie
    zresztą, ponad 5 godzin spędziłem dziś na czytaniu o D5000, D3100 i D90 i chyba powoli trzeba się zbierać (najpierw spać, potem do kupna).
    Ostatnio edytowane przez pet3r ; 02-02-2011 o 02:35

  6. #6

    Domyślnie

    Jakie oddzielne funkcje??? Nie ma takiej funkcji w ogole w tym aparacie, zeby aparat samoczynnie zrobil HDRI.

  7. #7

    Domyślnie

    D90 sam nie złoży HDRa, musisz zrobić to w jakimś programie... a jeśli już jest się skazanym na programy to można zawsze zrobić RAWa i wywołać go w trzech różnych ekspozycjach.
    D90 | N18-105 | S70-300 OS | SB-600 | MB-D80

  8. #8

    Domyślnie

    gdzieś na forum wyczytałem, że z D90 wychodzi gotowy HDR, to pytam jak znajdę to podlinkuję

  9. #9

    Domyślnie

    Nie ma co linkowac. Nie wychodzi zaden gotowy HDR!

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Hargin
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Katowice tymaczsowo
    Posty
    58

    Domyślnie

    można jedynie połączyć tryb zdjęć seryjnych z bracketingiem, aby jednym pociągnięciem wyzwalacza migawki naświetlał 3 "klatki"
    D90 | T17-50 2.8 | N 50 1.8 | N 70-300 VR | SB-700 | Metz 50 AF-1 | Metz 48 Af-1 | M Maxxum 4000 | radyjka

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •