Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Statyw RACAM

  1. #1

    Domyślnie Statyw RACAM

    Witam.
    Dziś byłem w Funsports i oglądałem taki oto statyw: <LINK> Pierwszy raz zetknąłem się z tą marką. Statyw wygląda bardzo solidnie, posiada głowicę kulową. Jedną nogę można odkręcić i stosować jako monopod (mini głowica w zestawie). Do kompletu dodają również całkiem solidnie wyglądający futerał. Po oględzinach stwierdziłem iż wszystko chodzi bez oporów, zacięć i luzów. Jako, że rozglądam się za jakimś solidnym statywem, zastanawiam się nad tym modelem. I tu moje pytanie: Czy ktoś z Was używa może statywów tej firmy? Jeśli tak to jak jest z trwałością?
    W tej cenie można na pewno znaleźć coś konkretnego innych producentów, wybór jest dość duży. Warto zainwestować w RACAM-a czy szukać czegoś innego? W mojej ocenie statyw jest bardzo funkcjonalny i (chyba) nieźle wyposażony.
    Poradzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    czy jest lepsza recenzja niż macanie samemu ?,jednemu w d90 pada migawka drugiemu nie także wytrzymałość z for internetowych możesz schować do kieszeni.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    czy jest lepsza recenzja niż macanie samemu ?,jednemu w d90 pada migawka drugiemu nie także wytrzymałość z for internetowych możesz schować do kieszeni.
    no tak, ale pewne sprawy wychodza w praniu w czasie uzywania. np w mojej głowicy czesto zdaza mi się odkręcać srubę od płytki aparatu zamiast tej do blokowania kuli bo patrzę na kadr a nie na głowicę i łapie śrubę na ślepo,a ze sa podobnej wielkosci i kształtu.... w sklepie bym na to w życiu nie wpadł
    Völkchlor

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie o to "pranie" mi chodzi. Np. trwałość powłok lakierniczych czy połączeń trudno jest określić przez 5 minut w sklepie. Macanko wypadło jak najbardziej pozytywnie, ale nie daje pewności czy sprzęt będzie tak samo działał np. po roku... Opinie, wiadomo, można brać pod uwagę lub nie, ale jeśli przewaga niezadowolonych jest znaczna lub odwrotnie, to można sobie już w miarę konkretne wnioski wyciągnąć. A pytam też z ciekawości, bo marka jest dla mnie egzotyczna, czy ktoś używa tego sprzętu.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez weelkoo ; 05-01-2011 o 18:22

  5. #5

    Domyślnie

    A do czego będziesz go używał? Bo jak go będziesz nosił to spójrz na wagę i wielkość po złożeniu - masakra. Jak w studio to mniejszy bul.
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    czy kupiłeś ten statyw?
    Ja też go wypatrzyłem i ma dla mnie kolejna ważną ceche: głowica bez wystajacych elementów - idealna do fotografowania nadiru przy panoramach.
    Jeśli macałeś i jest solidnie wykonany, to napisz coś wiecej o macaniu. Ja moge zamówic tylko przez internet.

  7. #7

    Domyślnie

    Statywu nie kupiłem. Co do macania, to wsio opisałem. Nie miałem czasu na dokładne oględziny, oglądałem go może 5 minut... Jak znajdę chwilę to może podjadę do sklepu bliżej się z nim zapoznać.

  8. #8

    Domyślnie

    Odświerzę temat, bo zastanawiam się kupnem tego statywu na alle...: http://allegro.pl/statyw-188cm-racam...656080072.html
    Funkcjonalność bardzo wysoka, tylko jak z jakością, trwałością. Niestety nie mam możliwości obejrzenia go "na żywo", więc proszę o opinie.

  9. #9

    Domyślnie

    Strasznie duży po złożeniu i ciężki. Taki tani, to on też nie jest. Tutaj masz statyw Benro również z regulowaną kolumną http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-...okrowiec,8170s
    Dokupujesz głowicę jaka Ci pasuje i masz w podobnej cenie dobry, solidny statyw. Może trochę mniejsza wysokość maksymalna ale za to dużo lżejszy i mniejszy po złożeniu. Również nogi wysuwane na zatrzaski nie robią dla mnie dobrego wrażenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak Benro to alternatywa. W Racam przydatną dla mnie opcją jest możliwość wydzielenia monopodu - nie muszę go kupować oddzielnie. Na wysokości mi za bardzo nie zależy. Muszę jeszcze podumać...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •