witam,
zauważyłem problem.. coś takiego dziwnego na matrycy, swego czasu aparat był w naprawie w Bydgoszczy (naciąg migawki padł D40X) i od tego czasu często zauważam coś takiego jak na foto, matryce czyściłem na suchu...
i na dużym F mam czysto... może ktoś mi powiedzieć co to może być ??


szkło 35mm f1.8