Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Z raw do jpg

  1. #1

    Domyślnie Z raw do jpg

    witam,

    Czy jest szansa wywołania raw do jpg'a bez utraty jakości? Obrabiam foty w camera raw tzn. ekspozycja, balans bieli, kontrast itp. Następnie otwieram obrazek w PS 3 i wyostrzam. No i teraz następuje moment, w którym nie wiem co dalej. Kiedy zapiszę całość jako psd to naprawdę jest super, ale pliki ważą ponad 25 mb. Kiedy zapiszę obraz jako jpg jest ok z wielkością pliku tzn. ok 6 mb, ale gołym okiem widzę spadek jakości (ostrość, nasycenie barw) w stosunku do psd... Czy ktoś ma na to receptę?

  2. #2

    Domyślnie

    Coś musisz mieć nie tak poustawiane w Szopie. Jaką masz ustawioną jakość jpg? Jak wyglądają ustawienia koloru?

  3. #3

    Domyślnie

    a we wlasciwosciach kompresji jpg co masz ustawione?
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  4. #4

    Domyślnie

    hmm...to mnie zaskoczyliście...wybieram "save as", następnie "jpg", uality 12...nie mam żadnych dodatkowych ustawień do wyboru...idę szperać...
    Ostatnio edytowane przez .:Look:. ; 06-12-2010 o 10:52

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Powinieneś wybrać ustawienia europejskie, aczkolwiek nie wiem czy to wiele pomoże. Zaznacz też kratki przy zapytaniu jeśli brak profilu koloru lub profil koloru zdjęcia jest inny od ustawionego w programie.

  7. #7

    Domyślnie

    Color settings zmieniłem na "europe prepress 2"...efekt bez zmian...ciągle lekka mgiełka na jpg'u w stosunku do psd...

  8. #8

    Domyślnie

    wstaw gdzies jednego rawa, sprawdze u siebie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez .:Look:. Zobacz posta
    Color settings zmieniłem na "europe prepress 2"...efekt bez zmian...ciągle lekka mgiełka na jpg'u w stosunku do psd...
    "Europe Prepress" zmienia tylko profile CMYK, a Ty przeciez zapisujesz obrazek RGB. Najwazniejsz dla Ciebie jest ustawienie profilu sRGB i z tymze profilem zapisywanie JPGa.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie. Masz wybrać uniwersalne ustawienia koloru w Europie 2, jeśli chcesz Adobe RGB lub uniwersalne ustawienia koloru do internetu, jeśli chcesz sRGB.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •