Close

Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 290
  1. #11

    Domyślnie

    Generalnie jest tak ze AMD maja wieksze taktowanie ale sa mniej wydajne oraz mniej prądożerne. Intel mniejsze taktowanie lepsza wydajnosc ale energii potrzebuje w cholere. Osobiescie jezeli chodzi o obudowe to polecam cos http://allegro.pl/silentiumpc-gladiu...295735539.html kupilem zaraz jak wyszla w luty. Mozna dokrecic 6 wentylatorow 120mm. Co do karty to zamiast GeForca 9800 to juz lepiej cos z rodziny tez GF ale GTS czy cos podobnego. I nie sugeruj sie tym ze 9800 sa tez 1gb bo to kupa i nic nie daje, a placisz drozej.

    tfuuu wroc: oczywiscie obudowa taka bez "okna" doklanie taka: http://allegro.pl/silentiumpc-gladiu...295912575.html
    Ostatnio edytowane przez bahuone ; 11-11-2010 o 11:33

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    Poza tym bez przesady, komputera nie zmienia się co rok
    No tez wlasnie... Biadolenie wyznawcow AMD, ze w przypadku zmiany procesora Intela, trzeba tez zmieniac plyte, jest smieszne. No chyba, ze naleze do nielicznych osob, ktore wymieniajac procesor -- zmieniaja po prostu caly komputer. Wsadzanie nowego procka na stara, spuchnieta i przegrzana plyte, jest bzdura. Nooo... mozna go zmienic po roku (kiedy plyta jest jeszcze w miare swierza), ale jaki to ma sens (wzrost wydajnosci)? Jako, ze typowa wymiana komputera co 3-4 lata, dla racjonalnosci tej operacji, winna zmieniac wiekszosc technologii (typy pamieci, kontrolery dyskow, szybsze szyny, USB, czy calkowicie nowe zlacza) argument przeciwko Intelowi o zbyt czestej zmianie podstawek, jest calkowicie do pominiecia.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Przy kupnie komputera do grafiki 2D powinno się skupić na 3ech rzeczach: dobrym procesorze, pamięci RAM i dysku twardym. One stanowią o szybkości działania aplikacji graficznych. Dobrze by też było jakby płyta główna obsługiwała Hyper-threading.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    No chyba, ze naleze do nielicznych osob, ktore wymieniajac procesor -- zmieniaja po prostu caly komputer.
    Raczej nie,ja robię tak samo.Komputer który mam obecnie mam od 3 lat i właśnie jestem przed wymianą na nowszy m.in. ze względu na konieczność zmiany PS3 na PS5.
    Komp który chcę złożyć będzie oparty właśnie o intela i5, bo i7 owszem jest bardzo wydajny ale żeby odczuć ewidentną różnicę między i5 a i7 musiałbym kupić wyższy model a tu różnica cenowa jest bardzo duża.i5 w zupełności wystarcza do obróbki grafiki 2D zaś wolę dołożyć więcej pamięci 8Gb w DDR3 bo w przypadku PS-a CS5 każda ilość się przyda.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    Komp który chcę złożyć będzie oparty właśnie o intela i5, bo i7 owszem jest bardzo wydajny ale żeby odczuć ewidentną różnicę między i5 a i7 musiałbym kupić wyższy model a tu różnica cenowa jest bardzo duża.i5 w zupełności wystarcza do obróbki grafiki 2D zaś wolę dołożyć więcej pamięci 8Gb w DDR3 bo w przypadku PS-a CS5 każda ilość się przyda.
    Dokladnie. Tez mam i5 (750) i 8 GB RAM (1600). Zapierd...la jak maly samochodzik. Fakt, ze procek krecony, ale nie na stale, tylko lata sobie miedzy 1,8 a 3,7 (w zaleznosci od zapotrzebowania na moc). W tescie Shopa przegania i7 (nawet model za 4K PLN), wiec czego chciec wiecej? Fakt, ze i7 tez mozna podkrecic, ale to juz bylaby roznica malo odczuwalna -- jak na taki wydatek.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Temat składania kompa do PS'a + LRa mam na świeżo, też miałem wcześniej P4. Aktualnie to

    - płyta główna - intel server board S3420GPLC
    - procesor - intel Xeon 3470 (4 procki dwu wątkowe, czyli w sumie 8 rdzeni)
    - GPU - nVida Quadro FX 1800
    - RAM - 8 GB, DDR3 z ECC
    - dyski - Hitachi w sumie 3,5 T

    Niestety ta konfiguracja wykracza poza 3.0 tysie.
    Jeśli chodzi o GPU, warto zwrócic uwagę czy karta która chcesz kupic obsługuje technologię CUDA, to
    włąsnie w dużej mierze akceleruje CS5.
    Nikon D700 | Nikon D800
    Nikkor 24-70mm f2.8 | Nikkor 14-24mm f2.8 | Nikkor 50mm f1.8 | Nikkor 85mm f1.4 | LensBaby Composer | Nikon SB-600 | Nikon SB-900 | Pocket Wizard FLEX & MINI

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zajac4 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o GPU, warto zwrócic uwagę czy karta która chcesz kupic obsługuje technologię CUDA, to włąsnie w dużej mierze akceleruje CS5.
    A dupa tam... Do samego konca przed pojawieniem sie Shopa CS5, chodzily tylko takie ploty. Finalnie jednak Shop nie wspiera CUDA, a nieliczne akcelerowane operacje wyswietlania (powiekszanie, obracanie i przesuwanie), sa oparte na OpenGL. Nie ma to nic wspolnego z CUDA.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    wolę dołożyć więcej pamięci 8Gb w DDR3 bo w przypadku PS-a CS5 każda ilość się przyda.
    No i system x64, ale to oczywista oczywistość. Co do pamięci - obrabiasz wielkie standy na targi, czy siatki wielkoformatowe? No bo ciężko mi uwierzyć, że do dłubania w zdjęciach mających wejściowo ze ~35 MB (niech będzie i ~70 przy 16 bitach), potrzebujesz takiej ilości ramu...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    No i system x64, ale to oczywista oczywistość. Co do pamięci - obrabiasz wielkie standy na targi, czy siatki wielkoformatowe? No bo ciężko mi uwierzyć, że do dłubania w zdjęciach mających wejściowo ze ~35 MB (niech będzie i ~70 przy 16 bitach), potrzebujesz takiej ilości ramu...
    Wszystko zależy na ilu warstwach chcesz pracować ... bo każda kolejna warstwa to kolejne 35 czy 70 MB ...
    Nikon D700 | Nikon D800
    Nikkor 24-70mm f2.8 | Nikkor 14-24mm f2.8 | Nikkor 50mm f1.8 | Nikkor 85mm f1.4 | LensBaby Composer | Nikon SB-600 | Nikon SB-900 | Pocket Wizard FLEX & MINI

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    A dupa tam... Do samego konca przed pojawieniem sie Shopa CS5, chodzily tylko takie ploty. Finalnie jednak Shop nie wspiera CUDA, a nieliczne akcelerowane operacje wyswietlania (powiekszanie, obracanie i przesuwanie), sa oparte na OpenGL. Nie ma to nic wspolnego z CUDA.
    Zgadza się , bo shop wykorzystuje OpenGl, a CUDA akcelerują OpenGL. CUDA faktycznie bezpośrednio nie akcelerują Photoshopa, bo gdyby tak było, photoshop by nie działał na żadnym kompie gdyby nie widział w danym kompie karty GPU z CUDA .

    Masz rację. Najbardziej spektakularnie akceleracje widac na iście płynnym skalowaniu, na animowanej siatce 'grid', i obrotach bitmapami które wogóle nie lagują!.
    Nikon D700 | Nikon D800
    Nikkor 24-70mm f2.8 | Nikkor 14-24mm f2.8 | Nikkor 50mm f1.8 | Nikkor 85mm f1.4 | LensBaby Composer | Nikon SB-600 | Nikon SB-900 | Pocket Wizard FLEX & MINI

Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •