Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1
    mradek
    Gość

    Domyślnie Nikkor 35-70 2.8 mydło na pełnej dziurze

    Witam serdecznie, pomimo, iż jest to pierwszy post, śledzę forum od dłuższego czasu. Jestem z tych co więcej czytają niż piszą.

    Wątek jak w tytule. Nabyłem szkło w idealnym stanie mechanicznym, niestety paskudnie mydli przy 2.8 (szczególnie na końcu ogn.), problem znika dopiero przy przysłonie ok 5,6. Dodatkowo pojawia się jakiś FF ale też znika przy 5,6 Co do krótszej ogniskowej sytuacja podobna, obraz przy pełnej dziurze jest jednak "do zaakceptowania". Dodam,że obiektyw jest z tych starszych wersji (4+1 stykowy bez D) a aparat d80. Dodam,że na innych obiektywach aparat ostrzy w punkt.

    I tu pytanie do szanownych kolegów, gdyż to musiało się już komuś przytrafić czy oprócz dorady typu "powinieneś wybrać nowszy obiektyw z większą ilością styków, komuś udało się z podobnym problemem poradzić? Próbowałem podostrzać ręcznie przy 2.8 70mm, powiedzmy,ze łapie punkt, ale ostrość przy 2.8 daje dużo do życzenia. Zresztą po poostrzeniu i zmianie przysłony na f/4 mam wrażenie,że gubi punkt.

    Poniżej zamieszczam link do zdjęć tablic, zdj. robione na AF.

    http://www.mateuszradek.com/test/test.html


    Z góry dziękuję za doradę. Na koniec dodam,ze poprzedni właściciel używał go z d1x, może na pełnej klatce problem nie występuje. Popytam go jeszcze ale po tej wpadce wątpię w jego uczciwość. Jeżeli ktoś z Rzeszowa ma Nikona FX i mógłby mi podpiąć by sprawdzić, byłbym wdzięczny.

  2. #2

    Domyślnie

    Faktycznie jest nieostry i jest FF co w tym obiektywie raczej nie powinno się zdarzać.Nic nie podajesz jakim korpusem robione a zdjęcia mają usunięte exify więc można tylko wróżyć.Gość od którego kupiłeś będzie pewnie twierdził że u niego wszystko ok,że brzytwa itd. (sam to kiedyś już przerabiałem) sprawdź go na innym korpusie bo może być sytuacja,że stare szkło nie dogaduje się z nowym korpusem
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  3. #3

    Domyślnie

    D1x to nie pełna klatka.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  4. #4

    Domyślnie

    No przecież jest FrontFocus jak byk!
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  5. #5
    mradek
    Gość

    Domyślnie

    Robiłem korpusem d80, za moment wrzuce org. zdjecia z exifem

    Ok, zdj juz sa z exifami
    A tutaj załączam zdj tablicy doostrzone ręcznie 70mm przy 2.8 . Wg mnie nie jest to wyłącznie wina FF,zdjęcie jest po prostu mydlane. Zdjęcie robione ze statywu.

    http://www.mateuszradek.com/test/DSC_1357.jpg

    [...]
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 22-08-2010 o 11:23 Powód: u nas sie nie przeklina

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli na innym body jest tak samo, to sprzedawca tego szkła zrobił Cię w trąbę (świadomie lub nie).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym ten obiektyw zwrócił i zażądał zwrotu pieniędzy.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  8. #8

    Domyślnie

    Mydło jak byk.Tutaj to nie widna żadnego FF/BF.Obiektyw jest skopany i tyle.

  9. #9
    mradek
    Gość

    Domyślnie

    Dostałem następującą odpowiedź od nikon Service Polska:

    Szanowny Panie ,

    Dziękujemy za zadanie pytania poprzez system wsparcia technicznego Nikon w sprawie kalibracji 35-70mm.

    Obiektyw należy dostarczyć do autoryzowanego serwisu Nikona znajdującego się w Warszawie:

    Serwis Nikon Polska Sp. z o.o.
    02-676 Warszawa
    ul. Postępu 14

    Obiektyw należy wysłać bezpiecznie zapakowany (na własny koszt dowolną firmą kurierską lub paczką poleconą) wraz z opisem usterki i telefonem kontaktowym.

    Serwis powinien skontaktować się z Panem i poinformować o kosztach kalibracji. Po otrzymaniu numeru naprawy i numeru klienta może Pan śledzić status naprawy na stronie internetowej i ewentualnie zatwierdzić kosztorys. Przy rezygnacji z naprawy będą doliczone koszty ekspertyzy w wysokości 30 PLN do kosztów tranportu (około 50PLN).

    Zasady dokonywania napraw przez Serwis Nikon Polska opisano szczegółowo na naszej stronie internetowej:

    Niestety nie mamy cennika usług serwisowych i nie możemy podać kosztów kalibracji. Proszę bezpośrednio w serwisie poprosić o przybliżone koszty kalibracji Pana obiektywu.


    Pozdrawiam serdecznie

    -----------------------------------------------------------------------------
    Zdecydowałem się skontaktować telefonicznie z Serwisem i otrzymałem od miłej Pani odpowiedź,że Polski Serwis nie zajmuje się kalibracją tego modelu obiektywu- wyłącznie w rachubę wchodzi przesyłka do Niemiec. Dobrze,ze przedzwoniłem bo do spedycji doszedłby mi także koszt rezygnacji z usługi. Kompletny brak odpowiedzialności osoby wysyłającej maila.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Tak więc, z ciekawości, gdyż czasem bywam w Niemczech skierowałem pytanie do Nikon Niemcy i po wysłaniu 3 RAWów otrzymałem następującą odpowiedź:

    Szanowny Panie Radek,

    Dziękujemy za próbki zdjęć. Zapraszamy do zostawienia Obiektywu w jednym z punktów Nikon Service Niemcy. Proszę się wcześniej skontaktować z wybranym punktem serwisowym w celu uzgodnienia szczegółów dot. wysyłki w obydwie strony

    --------------------------------------------------------------------------------------
    Tak więc w związku z tym, że zwrócenie obiektywu nie było możliwe, będzie służył do czasu mojego wyjazdu do Niemiec jako studyjny (nie schodząc poniżej f/5,6). Kalkulując koszt jego zakupu, nawet gdy dorzucę do niego 100 Euro za kalibrację, gra nadal będzie warta świeczki.

  10. #10
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    To ciekawe, podobno obiektywow nieAF-S kalibrowac sie nie da... Bardzo sobie chwale ten obiektyw, mam wersje z "D", w moim egzemplarzu byl wyciek kleju w nierozbieralnej grupie soczewek, bardzo czesto spotykana wada tych obiektywow. Po naprawie nalotu brak, obiektyw jest ostry do bolu. W necie spotkalem sie z negatywnymi opiniami, dotyczacymi wersji bez "D", chociaz podobno optycznie jest to ta sama konstrukcja. Zycze pomyslnego zakonczenia tej histori, obiektyw ten moze naprawde przyspozyc wiele radosci.
    Ostatnio edytowane przez Photoartbox ; 27-08-2010 o 12:08

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •