Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Obrobka w gimpie

    Witam.

    Zawsze obrabialem zdjecia w gimpie z pluginem UFRaw. Ostatnio zachcialo
    mi sie obrobic w Nikon Capture i jestem w szoku.

    Przyklad:

    NikonCapture (UnsharpMask - 100%)

    Gimp (Wyostrz - 70%), uncharpmask w gimpie robi strzszna kaszane

    Niechze ktos z gimpowcow/grafikow powie co ja moge zle robic, ze
    NC tak zalatwil gimpa. Pomijam roznoce w WB.


    PS. Przepraszam - nie wiem jak to sie stalo ze post wszedl do innego dzialu niz trzba.

    już jest tam gdzie być powinien
    @nia


    Aniu, jestes niezastapiona
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  2. #2

    Domyślnie

    W Gimpie użyłeś najgłupszego z możliwych algorytmu wyostrzania, a w NC o wiele mądrzejszego unsharp mask. To trochę tak, jakbyś porównywał zdjecia zrobione dwoma różnymi obiektywami. Unsharp mask w Gimpie działa całkiem przyzwoicie, ale trzeba to trochę poćwiczyć. Trzeba najpierw opanować warsztat a potem narzekać

    P.S. Podeślij nefa, zobaczę co uda się zrobić w Gimpie.
    I will not use abbrev.

  3. #3

    Domyślnie

    E tam narzekam. Gimpa bardzo lubie i szanuje - przede wszystkim za szybkosc, ale musze go jeszcze przecwiczyc. Napewno sie z nim nie rozstane, bo praktycznie caly czas pracuje w Linuksie.

    Jak tam w UM nalezy ustawic, zeby mi nie robilo nadmiernych konturow?

    Tu lezy nef:
    http://roznosci.int.pl/www/testy/dsc_2095.nef

    Dzieki za wszelka pomoc.
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  4. #4

    Domyślnie

    Pomijamy wb itp, chodzi tylko o działanie gimpowego UnsharpMask


    Ale faktycznie, ufraw niezbyt sobie poradził z ostrością Konwersje zrobiłem więc w RSE.
    Ustawienia unsharp mask w gimpie: promień: 1,0; rozmiar 3,36; próg: 218.

    [ Dodano: Pią Kwi 29, 2005 10:20 pm ]
    Dopiero teraz mogę porównać i faktycznie, kiszka lekka Szkoda, że Nikon nie robi NC pod Linuksa
    I will not use abbrev.

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm, no wlasnie, strasznie mnie to drazni :-/. Szczegolnie ze UFraw jest relatywnie szybszy
    od tego calego ,,napuszonego'' NC

    No ale efekt NC podoba mi sie bardziej. Ciekawe co mam teraz zrobic .....
    Przeciez nie bede czekal na zaladowanie sie nefa do mojego powolnego komputera ...
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  6. #6

    Domyślnie

    Przeciez nie bede czekal na zaladowanie sie nefa do mojego powolnego komputera ...
    Rób zdjęcia w JPG

  7. #7

    Domyślnie

    o nie, to odpada
    Juz wole czekac... az zostanie udoskonalony UFraw
    WB mam na Auto, a robie manualnym obiektywem, wiec zawsze jest cos do poprawy jesli
    chodzi o ekspozycje.
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  8. #8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •