Dokąd obrazek jest w domenie cyfrowej, to znaczy jest zapisany cyfrowo jako garstka bitów na nośniku takim jak dysk, CD, DVD, karta pamięci, itp, i tego cyfrowego świata nie opuszcza - tzw. rozdzielczość jest tylko nieistotną wartością logiczną. Może być dowolna (w granicach rozsądku od 1 do paru tysięcy powiedzmy) i jej zmiana nie będzie miała żadnego wpływu na obrazek jako taki. Każdy może się o tym empirycznie przekonać.
Rozdzielczość nabiera znaczenia wyłącznie tam, gdzie cyfrowy zapis przenosimy na niecyfrowy nośnik: papier, folię, tkaninę, tablicę - słowem tam, gdzie obrazek opuszcza świat cyfrowy i przechodzi do realnego.
Szukaj





Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami