Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Karolina

  1. #11

    Domyślnie

    sliczne ,klimatyczne zdjecie

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki.
    Cytat Zamieszczone przez dalijejaparat Zobacz posta
    bardzo fajny klimat ma to zdjęcie. a można wiedzieć, jak uzyskać taką obróbkę zdjęcia? zawsze się nad tym zastanawiałam.
    Jeśli dobrze pamiętam, to było tutaj robione coś w stylu:
    - delikatny Fill Light na poziomie około 20;
    - zdjęcie Blacks do 0;
    - obniżenie kontrastu;
    - podbicie vibrance oraz obniżenie saturacji;
    - krzywa (liniowo) z podniesionym poziomem czerni i podbitym highlights oraz lights (do około 10-20);
    - kolorów selektywnie nie modyfikowałem (saturacja, luminancja, odcień);
    - dodanie winiety;
    - profil ustawiony na Camera Portrait;
    - sporo stemplowania.
    Większość zabiegów z poziomu NEF.

    Wersja 'przed-po' pod linkiem: Karolina


    Pozdrawiam

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Przede wszystkim klimat przemawia za tym zdjeciem. Jest takie bajkowe... Podoba mi sie to co zrobiles z drzewami. Fakycznie sprytne Gdyby nie to cale stempelkowanie fota stracilaby wieele uroku i ta obrobka na wiele by sie nie zdala. A tak to efekt jest 1 klasa.

    pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    pytanie do autora --> jak zrobić takiega a'la gifa przed i po? jest na to jakis gotowy skrypt?
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez everyman Zobacz posta
    Słuszna uwaga, ale raczej nie ciachnę, bo zależy mi na tych proporcjach...
    ...w wolnej chwili zamaluję wspomniane niebo ciemniejszymi liśćmi.
    Ech, ta współczesna fotografia...
    Przycięcie do kwadratu daje dobry efekt. Poza tym piękna praca, miękko, bajkowo, obraz pełen ciepłych uczuć, spokoju i radości.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •